Hangj'ongeren Sluiskil Pleegouders in het zonnetje ZEEUWS-VLAANDEREN 25 Kimberly van Hoorn (21uit Axel is doorgedrongen tot de finale van de Nederlandse Make-up Awards. Herdenking fatale explosie in 1944 Openluchtconcert St Cecilia in kerktuin KONINKLIJKE ONDERSCHEIDING Persoonlijk comfort voor een optimale nachtrust auping Daarnaast kunnen incidenteel ook andere activiteiten worden ontplooid, bijvoorbeeld in dorps huis 't Meulengat. De jongeren (een groep van zo'n vijftien man, variërend in leeftijd van 16 tot 25 jaar) krijgen geen vast honk. Wet houder Cees Liefting (jeugd): „Op die leeftijd moeten jongeren hun eigen weg kiezen. We willen hen daarom geen vaste plek geven, maar wel wat structuur bieden, als ze dat zelf willen. Jongerenwer kers hebben onlangs met de jonge ren gepraat en geprobeerd afspra ken te maken. We zullen zien wat dat oplevert." Sluiskillenaar Peter Schobben, die zich het lot van de hangjongeren aantrekt, maakt zich sterk voor be houd van de gymzaal, als die na de ingebruikname van de nieuwe brede school in Sluiskil overbodig wordt. In 2015 zouden de school én de zaal worden gesloopt. „We moeten gewoon een organisatie met vrijwilligers oprichten, die de jongeren straks op die locatie gaat begeleiden." Hij rekent daar bij op hulp van dorpsgenoten én bedrijven en instellingen. Bij het monument langs de Isa- bellaweg bij IJzendijke worden zaterdag 7 september om 11.00 uur de slachtoffers herdacht van de ontploffing bij boerde rij De Dobbelaere 20 oktober 1944. Inlichtingen: Daniël Van Landschoot, 0032-9.379.98.31 of idem.van.landschoot@belga com.net. Wie met een vlag of bloemen present wil zijn, moet zich bij Daniël opgeven. Harmonie St. Cecilia uit Kloos- terzande geeft op zondag 25 au gustus vanaf 15.00 uur een gra tis concert in de tuin van de Hof te Zandekerk. Dit concert wordt georgani seerd door de harmonie en Stichting de Kerk in Klooster. Voor en na het concert is de kerk geopend en is er gelegen heid voor een bezichtiging. Vrijwilligers geven uitleg. Afscheid met reünie Van de Sandeschool Basisschool de Sandeschool houdt zaterdag 14 september een reünie voor iedereen die in de periode 1970-2005 bij die school betrokken was. De school gaat vanaf volgend jaar met basisschool Ter Duinen op in een brede school. Opgeven voor de reünie via e-mailadres marloesgoethem@zeelandnet.n 1. Meer info via de facebookpa- gina: sandeschool.reunie. Streekproducten en kunst op markten In Cadzand worden vandaag (zaterdag) twee kleinschalige en sfeervolle marktjes gehou den. Liefhebbers van streekpro ducten komen in Cadzand- Dorp aan hun trekken nabij de molen. Op een kunstmarkt op het Duinplein in Cadzand-Bad laten verschillende kunste naars zien wat zij in hun mars hebben. Beide markten van 10.30 tot 16.30 uur. AXEL - Ze had een zetje nodig van haar baas Berni Ottjes van kapsa lon Burny's in Axel. Want om zich nou zelf voor een prestigieu ze wedstrijd op te geven? Nee, daar is Kimberly van Hoorn mis schien een beetje te bescheiden voor. Maar nu ze de finale heeft ge haald van de Nederlandse Make up Awards, is er geen enkele re den meer om nog onzeker te zijn over haar visagie-prestaties. Kim berly sprong deze week een gat in de lucht, toen ze te horen kreeg dat ze op 22 september in de Jaar beurs in Utrecht met negen ande re visagisten mag strijden om de titel 'beste Nederlandse visagist van het jaar'. Daar moet ze live op een podium aan een jury laten zien wat ze in haar mars heeft. „Spannend! Ik heb vroeger wel eens meegedaan aan een talenten jachtje, maar verder heb ik hele maal geen podiumervaring", zegt ze. De Make-up Award is de hoog ste onderscheiding in de branche en de winnaar vertegenwoordigt Nederland tijdens de Internatio nal Make-up Championship in Düsseldorf. De wedstrijd van de stichting Foundation gaat om twee prijzen. Een vakjury bepaalt een winnaar, maar er is ook een publieksprijs. Stemmen op de creatie van Kim berly kan op www.denederlandse- makeupwards.nl. Daar is een foto (zie onder het artikel) van Ri chard Monsieurs te vinden, die hij maakte van het model Greet van der Veen. Zij werd door Kim- berly via Facebook uitgekozen om haar creativiteit in het wedstrijd thema 'future galaxy' op los te la ten. Waar de organisatie dat the ma vertaalt als 'expressieve trend- make-up, die een brug slaat tus sen het heden en de toekomst en de geheimen van het heelal bloot legt', houdt Kimberly het liever wat simpeler. „Ik wilde iets futu ristisch, maar niet te gek. Het moest nog wel een beetje com mercieel zijn. Oftewel, je moet het wel kunnen dragen. Meestal heb ik vooraf geen echt idee, op wat hoofdlijnen na. Ik wilde niet te veel kleur gebruiken. Het moest stoer, maar toch erg vrou welijk worden." De schilderachtige foto sprong meteen in het oog. „De kwaliteit van de foto is heel belangrijk, net zoals de kleding. Die wordt nu nog belangrijker, want stylist Björn van de Berg moet voor de fi nale zorgen dat het model van top tot teen goed is gekleed. Het gaat om het totaalplaatje, met speciale aandacht voor de visagie." ZATERDAG 17 AUGUSTUS 2013 hedbodem frenxt van penoonU/k Uaapcomfwt; combineer de voor jon ideale bodem en matra» won Aupwj en ontvonj tot maar lie fit 29* voordeel Zo «loop f hee*ii)k op >oi« unieke en comfortabele bed. om vervolden* aRet uit de da| te halen. m «m «i i n Mm Du Fosse Meubelen en Woninginrichting Auping nights, Better days Kapellestraat 22 4524 CZ Sluis Oude Kerkstraat 19 4524 CZ Sluis el 0117 - 461389 0117 - 461389 jx 0117-462125 0117-462125 lil dufossetSzeelandnet nl dufosse@zeelandnet nl www.dufossee.nl door Wout Bareman SLUISKIL - Stichting Jeugd- en Jon gerenwerk gaat de hangjongeren in Sluiskil die de afgelopen jaren voor nogal wat overlast zorgden be geleiden. In september wordt bij wijze van proef begonnen met sportactiviteiten in de gymzaal van de Antoniusschool. erg IJZENDIJKE KLOOSTERZANDE KLOOSTERZANDE CADZAND KOEWACHT - Wijnie Dedecker (71) en Maarten Loof (82) uit Koewacht zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. Zij van gen sinds 1983 kinderen op die getraumatiseerd zijn door oorlog, echtschei ding of mishandeling. Zij hebben voor ongeveer 40 kinderen, van baby's tot pubers, gezorgd en hen naar een goede plaats in de maatschappij weten te lei den. Meestal waren er 4, maximaal 6 pleegkinderen in het gezin. Die worden ook nadat ze het gezin hebben verlaten nog bijgestaan, foto Peter Nicolai vrouwelijk door Raymond de Frel Schoonheidsspecialiste en visagis- te Kimberly van Hoorn mag op 22 september in de Jaarbeurs in Utrecht een gooi doen naar de ti tel 'beste Nederlandse visagist 2013'. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 117