Slachtoffer vraagt om taakstraf verdachte Meer huizen verkocht Meer samenwerking omroep en PZC Lopen KLEDERDRACHT 22 ZEELAND Volgende week zaterdag stroomt de stoomtrein Goes-Borsele vol met Zeeuwse boeren en boerinnen. zaterdag Nog zes weken", riep hij. „Nog zes weken wat?", riep ik terug. „Zoutelande", hoor de ik hem nog roepen maar hij liep weer al een stuk verder dan ik. Nou ja, 'liep', hij rende. Ik liep. Zoutelande, de Kustma- rathon finisht daar. Het was na tuurlijk cynisch bedoeld, want gezien mijn postuur zit het er allesbehalve in dat ik over zes weken een marathon kan lo pen. Was ik ook niet van plan, al is het een mooi evenement. Ik ken het, omdat ik vorig jaar tijdens een jubileumavond van die marathon in het voorpro gramma van Dolf Jansen heb ge staan. Het was geen toeval dat lansen daar stond, want hij is niet alleen cabaretier, maar te vens een verdienstelijk mara thonloper. Ik was erbij gehaald om er een Zeeuws tintje aan te geven en vooral om iemand te horen die het tegenoverge stelde van sportief was. Dat gaf een leuk contrast, zo zei men. Dat gaf het toch wel, ze hadden ons net zo goed aan kunnen kondigen als de Dikke en de Dunne. Want ik mag dan te dik zijn, hij is wel heel mager. Daar had hij nog wel een goeie grap over. Hij stelde het publiek de vraag of ze wisten, waarom hij langer mocht optreden dan ik: Omdat dat beter was voor het milieu, zei hij. Ik had op het po dium namelijk veel meer licht nodig. Ik werd die avond wel getrig- gerd om ook eens af en toe te gaan lopen en zaterdag 28 sep tember ga ik zelfs voor het eerst meedoen aan een heus loopevenement: Colour your Day. Zoiets was eerder dit jaar in Vlissingen en daar hoorde ik leuke reacties over en nu is het in Terneuzen. Je rent of wan delt dan vijf kilometer, waarbij je elke kilometer wordt be sproeid met verschillende kleurpoeders, waardoor je als een kleurrijk kunstwerk over de finish komt. De opbrengst gaat naar een goed doel, Stich ting Hulphond. Gisteren gaf ik me op en moest ik aan die grap van Dolf Jansen denken, want de opbrengst van Colour your Day mag dan naar een goed doel gaan, mijn deelname is slecht voor het milieu. Ze zul len veel meer verf nodig heb ben. De advocaat-generaal eiste mede daarom geen onvoorwaardelijke gevangenisstraf meer tegen de 30-jarige vrouw, die door de recht bank in Middelburg was veroor deeld tot een halfjaar cel. De lank moedigheid van het slachtoffer komt voort uit medeleven met de kinderen van de vrouw. „De man heeft er moeite mee dat bij een gevangenisstraf de kinde ren het gelag betalen. Kunt u geen taakstraf geven, vroeg hij me", gaf de aanklager aan. Ze eis te een half jaar voorwaardelijk en een taakstraf van 240 uur. De man werd gebeten nadat hij een avond was wezen drinken. Stom dronken belde hij even voor twaalf uur bij de vrouw aan en stormde naar binnen. Nadat de vrouw bang haar vriend een sms had gestuurd, kwam die naar de Nieuwediepstraat, waar de man inmiddels weer buiten stond. Daar ontstond een woordenwisse ling en een gevecht. De vrouw kwam met de hond aangelijnd naar buiten en zou daar volgens een getuige tegen de hond hebben gezegd: „Pak 'm." Zelf verklaart ze dat de hond rea geerde op haar angst, dat hij zich losrukte en zij hem niet meer kon tegenhouden. Het slachtoffer werd in zijn arm gebeten door de hond en heeft daar nog immer lit tekens. Hij durfde niet naar het hof te komen. Uitspraak op 29 augustus. HOEDEKENSKERKE - „Ze willen er natuurlijk het liefst uitzien als de rijkste boerinnen, op hun zon- tijdens de presentaties altijd mooi aangekleed. Maar we laten tijdens streekdrachtenshows ook wel werkkleding zien. Want ook dat was klederdracht." dags. Daarom worden de mensen De voorzitter van de vereniging Klederdrachtgroep Mooi Zeeland, Jo Koeman, wacht een eervolle taak. Zaterdag 24 augustus fun geert zijn vereniging als gastheer voor de zesde Zeeuwse streek- drachtendag. Die wordt gehou den in de toepasselijke entourage van de halte van de Stoomtrein Goes-Borsele te Hoedekenskerke. Bij Koeman zijn klederdrachten met de paplepel ingegoten. Hij ge noot er van als hij zijn oma en tantes met hun beuken, schorten en 'tupmussen' bezig zag. „Ik heb het altijd prachtig gevonden. Ik In Zeeuws-Vlaanderen steeg het percentage transacties, vergeleken met de eerste drie maanden van dit jaar, met 20,7 procent. In de rest van Zeeland met 43 procent. Nu was dat eerste kwartaal van 2013 ook dramatisch, om met Zeeuwse makelaars te spreken. Dat had onder meer te maken met het feit dat het laatste kwar taal van 2012 goed was door fisca le maatregelen van het kabinet. Koos Schreuder van Sinke Kome- jan relativeert de cijfers enigszins: „Het tweede kwartaal van 2012 sprong er ook uit." De redacties zijn tevreden over de gezamenlijke inzet bij Concert at Sea. Daarom is besloten op dezelf de voet door te gaan bij het Zee land Nazomerfestival, dat op 27 augustus begint, en vrijwel zeker ook in september bij Film by the Sea. De samenwerking vindt voor al plaats op internet. Vanaf van daag publiceert een samenwer- kingsredactie berichten, video's en foto's op een site die te berei ken is via pzc.nl/znf2013 en om- roepzeeland.nl/znf2013. Op deze site zal directeur Henk Schoute van Zeelandia, dat het nazomer festival organiseert, een blog bij houden. Schoute is enthousiast over de samenwerking. „In het land zijn mijn collega's jaloers op de manier waarop ons festival door de regionale media wordt ge volgd." Op het Abdijplein in Mid delburg staat vanaf 30 augustus een gezamenlijke werkruimte. Maikel Harte Voor meer columns: www.pzc.nl/columns DEN BOSCH - De Terneuzenaar die op 4 oktober 2011 in de Nieuwe- diepstraat in Terneuzen is gebeten door een Amerikaanse bulldog, vindt niet dat de vrouw die de hond zou hebben opgehitst om te bijten naar de gevangenis moet. Dat zei de aanklager in het ge rechtshof in Den Bosch. Er is nog altijd door René Schrier r Het kostuum van Ineke Vervenne komt uit Schouwen-Duiveland. Daar droegen de dames, net als op Tholen, een zogenaamde lange muts. De naad van het kant van de muts ligt boven op het hoofd en is verwerkt in een zogenaamde stolp plooi. Dat wordt in het Zeeuws het muzegat genoemd. Aan haar arm heeft ze een geborduurde beugeltas. I Cor Kloet, Diane Rijnhout en Merit Koeman dragen de Zuid-Beveland- se protestantse dracht. Cor draagt gouden halsknopen en zilveren fili gram broekstukken completeren z'n zondagse dracht. Het enige ge kleurde aan z'n kostuum is de hals doek. Diane draagt een schelpvor mige muts van gekloste kant. Ver der heeft ze een blauwe geplooide doek met dito beuk daar onder. Merit heeft een heel bijzondere poppinne muts op van geborduur de tule. Suus Hofman is gekleed in de Cad- zandse klederdracht. Opvallend is dat ze geen oorijzer heeft, maar zo genaamde mutsenbellen. Van oor sprong zijn dat hangers die in de oren hingen. Ze heeft een cornet muts op die rond 1900 werd ge dragen. De dracht is waarschijnlijk ontstaan onder invloed van de Hu genoten, wat de sobere smaakvol le uitstraling verklaart. In haar hand heeft ze een zogenaamd spoormandje. MIDDELBURG - Het aantal transac ties op de Zeeuwse huizenmarkt is in het tweede kwartaal van dit jaar flink gestegen. Dat blijkt uit cijfers van de makelaarsvereniging NVM. MIDDELBURG - Omroep Zeeland en de PZC gaan vaker samenwerken bij het verslaan van evenementen in Zeeland. Zie ook de bijlage over het Zeeland Nazomerfestival bij deze krant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 114