ZEEUWS-VLAANDEREN Lonink hamert op voortgang bestuur PLflMKQ- Belastingen Kat redt het niet Cor de Vliegher uit Hulst voert actie. Om bij een eventuele rentree van de wolfin ons land schapenboeren te beschermen. almanak Verf en behang www.pzc.nl/multimedia Fossiele schelpen van zolder naar Naturalis in Leiden TERNEUZEN - Burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen is ervan over tuigd dat alle raadsfracties, on danks het rumoer van de afgelo pen maanden, streven naar stabili teit en continuïteit in het be stuur. In een mail aan de raadsle den schrijft hij: „De zomerperio de is normaal een periode van rust, bezinning, bijtanken en ont spanning. In onze gemeente is er echter veel beroering." Hij doelt op het vertrek van wethouder laap Bos en op raadslid Ellen de Neef, die TOP/GB de rug toekeer de en met een eigen lijst terug keert. Lonink stelt de consequen ties van die veranderingen bin nenkort aan de orde in de agenda commissie en de presidiumverga dering. Gisteren had hij al telefo nisch contact met alle fractievoor zitters. „Ik ben blij te constateren dat er rustig, verantwoord en zorg vuldig met de situatie wordt om gegaan en dat alle partijen zich uitspreken voor stabiliteit en con tinuïteit." Lonink verwacht dat ie dereen zich bewust is van z'n ver antwoordelijkheden. zaamslac - Een kat uit Zaamslag die deze week vergiftigd werd bin nengebracht bij Dierenziekenhuis Zeeuws-Vlaanderen in Terneu zen, heeft het niet gered. Daar mee zijn in een week tijd drie kat ten in dezelfde buurt in Zaamslag gestorven door het gif. Drie ande re katten maken het na behande ling weer goed. hulst - Veertig schapen vielen eind 2000 in Oost-Zeeuws-Vlaan deren en het Waasland ten prooi aan bijtgrage kaken. Met tanden van wat vermoedelijk een echte wolf was. Ontsnapt uit een pri- vé-dierentuin in Vlaanderen. De ze eenzame Isegrim zaaide ruim twee maanden dood en verderf in menige schapenwei. Klopjachten haalden niks uit. Tot 22 december 2000. Daarna liet de spookwolf zich niet meer zien. Geveld door een kogel van een ja ger, wil de volksmond. Schapenhouder Cor de Vliegher (69) uit Hulst huivert er nog van als hij het beeld van zijn aangevre ten schapen voor de geest haalt. Hun vacht gescheurd, overal bloed en hele happen vlees uit hun lijf gerukt. „Zoiets wil ik nooit meer meemaken", zegt de man die aan de Plattendijk bij Absdale woont. „Ik had topscha- pen. Heb 10 mille schade geleden. Tegen zoiets kun" je je in ons land niet verzekeren." Daarom is De Vliegher nu bezig met het opstel len van een zwartboek voor de ZL- TO, de agrarische belangenorgani satie, over wat hem destijds over kwam. „De Vliegher is helaas er varingsdeskundige", zegt Bern- dien van Everdingen, de ZLTO-be- stuurder met schapen in haar por tefeuille. Sinds er deze zomer een dood exemplaar in Luttelgeest werd aangetroffen, houden kenners er rekening mee dat de wolf zijn bio toop vanuit Oost-Europa uit breidt tot hier. Daarom wordt er door diverse belangenorganisaties (van jagers, schapenhouders, na tuurbeschermers) hard gewerkt aan een 'wolvenplan', waarin wordt vastgelegd hoe om te gaan met dit in ons land beschermde dier. „We willen een eventuele rentree ervan positief tegemoet treden, maar wel voorkomen dat onze leden die schapen houden er de dupe van worden", zegt Van Everdingen. Want hoewel de wolf zich voedt met wild, als reeën, ko nijnen of bevers, wil het dier bij gebrek aan een prooi ook toeslaan in schapenkuddes. „Koeien laat ie ongemoeid, zo slim is ie wel. Die zijn te groot. Maar lammetjes of schapen zijn voor een hongerige wolf gemakkelijk te pakken". Het ZLTO-bestuurslid wil het fe nomeen wolf aan alle kanten doorlichten. „Bijvoorbeeld hoe we schade die door een wolf wordt aangericht kunnen regelen. Dat is nu een probleem. Dat wil len we bij het kabinet aankaar ten". Hulstenaar Cor de Vliegher zit in elk geval niet op de terug keer van de wolf te wachten. Hij wil Den Haag helpen overtuigen van de noodzaak van een goede schaderegeling. „Je kunt je scha pen er niet tegen beschermen. We moesten het als schapenhou ders toen maar uitzoeken. Nie mand voelde zich geroepen onze schade te helpen vergoeden." Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 - 27 00 00 Aannemersbedrijf D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113-21 66 77 Alles over www.pzcwonen.nl De Vlissinger onderhoudt warme contacten met de belastingdienst. Dat wil zeggen: er wordt nogal wat heen-en-weergecorrespondeerd. Met name de toeslag voor de kinder opvang bezorgt hem regelmatig hoofdpijn. Dit voorjaar was het weer zover: of hij maar 3000 euri wilde terugstorten, die volgens de belastingdienst te veel betaald was. De Vlissingser stuurde per kerende post een bezwaarschrift. Waarop, eveneens razendsnel, een ontvangst bevestiging kwam. Correctie: niet één, maar 33 keer. In 33 witte enve loppen, die allemaal tegelijk op de mat vielen. Foutje, liet de belasting dienst desgevraagd weten. Makkelijker kunnen ze het niet ma ken. Spannender wel! VRIJDAG 16 augustus 2013 ZEELAND door Wout Bareman Zwartboek over wolf door Henk Boot I Schapenhouder Cor de Vliegher (rechts), hier met zoon Harry, is op zoek naar foto's en artikelen uit eind 2000 toen een eenzame spookwolf dood en verderf zaaide in menige schapenwei in Oost-Zeeuws-Vlaanderen en het Waasland. De illustratie in hun handen is van Wim Kooiman, foto Camile Schelstraete PLAFONDS O Ga verder op Tip? redactie@pzc.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57