Meer klanten, minder aanbod Voedselbank Diny Fresco (65), raadslid met hart voor Noord-Beveland, overleden 66 Er zijn heel veel mensen gek van treinen. Elke man heeft er wel iets mee. BEVELANDEN en THOLEN 29 Aan het einde van de spoorlijn bij Hoedekenskerke komt een vakantiepark van treinwagons. Compleet diner f €100,- HOEDEKENSKERKE - Slapen in een treinwagon: dat klinkt als roman tiek uit de jaren dertig, als reizen met een hutkoffer en als moord mysteries op de Oriënt-Express. In Hoedekenskerke komt binnen kort een heel parkje vol treinwa gons waarin mensen kunnen over nachten: Park de Remise. Jammer genoeg staan de wagons er stil. Zachtjes schuddend in je bed door de Zak van Zuid-Beve land gereden worden, zit er niet in. „Dat gaan we niet doen", zegt wethouder Ad Schenk. De ge meente Borsele is trouwens uiter mate positief over het plan. Het wagonpark is een idee van Peter Heeren en Marco Hart- hoorn, die samen het bedrijf In- fra-Netwerk - een nutsbedrijf- hebben. Daarnaast doen ze zaken in vastgoed. „We hebben die grond aangeboden gekregen als belegging en hebben nagedacht over wat we ermee konden. Het ligt midden in een gebied vol re creatieve waarden, maar een re creatiepark, iets om te overnach ten, was er nog niet. De ligging is uniek. Hoedekenskerke is een klein pittoresk dorpje." In het Park de Remise komen acht wagons, omgebouwd tot va kantiehuisje. In elke wagon kun nen minimaal vier mensen sla pen, zeggen Harthoorn en Hee ren. Alle wagons krijgen een ei gen perronnetje - dat als terras dient -, er komt een parkeerplaats bij en speelwagon. De wagons ko- 'men op twee vertakte sporen voorbij het station van Hoede kenskerke. Heeren en Harthoorn hebben ho-' ge verwachtingen van hun initia tief, dat volgend jaar echt vorm moet krijgen. „Er zijn heel veel mensen gek van treinen. Elke man heeft er wel iets mee. Het is een uniek project. Volgens ons is er nergens in Nederland een der gelijk vakantiepark. Het is een soort Oriënt Express. Die uitstra ling moet het ook krijgen." Het park past in de ideeën die het gemeentebestuur over de toe komst van Hoedekenskerke heeft, zegt Ad Schenk. „Het past bij de eindpuntvoorziening die we daar nog altijd willen. Eerst was daar natuurlijk De Steiger, dat is weg. Pas is het wachtlokaal verplaatst en er is nog steeds het plan om de jachthaven aan te pakken: om de haven uit te breiden zodat die ook voor grotere en betere schepen be reikbaar is en de realisatie van een café, restaurant of misschien wel een hotel en eventueel nog re creatiewoningen op palen." Park de Remise past goed bij Bor sele vindt Schenk. „We hebben in de gemeente een aantal bijzonde re bed en breakfasts, deze past daar goed tussen. Mensen kun nen straks met de stoomtrein naar Hoedekenskerke, daar over nachten en met de stoomtrein weer terug." Dwangverpleging Rillander verlengd De rechtbank in Middelburg heeft donderdag de tbs met dwangverpleging, die in 2008 aan een 63-jarige man uit Ril land werd opgelegd, met één jaar verlengd. De man, die aan wanen lijdt en die voor zijn le ven vreesde omdat een gehei me organisatie het op hem ge munt zou hebben, ging op 30 augustus 2008 zijn buurman met een zelfgemaakte vlam menwerper te lijf. Neeltje Jans moet glijbaan verlagen De gemeente Veere trekt de vergunning in voor de bouw van een 'ondiep zwembad met glijbaan' in het Deltapark op Neeltje Jans. Die speelvoorzie- ning blijkt hoger dan is toege staan. De glijbaan wordt nu la ger. Eerder besloot de recht bank de vergunning te schor sen na bezwaren van Wind- park OSK, dat vlakbij negen grote windmolens wil bou wen. Windpark OSK protesteer de tegen de speelvoorziening nadat Deltapark Neeltje Jans een procedure begon tegen de bouw van de windmolens. Eén van molens komt op 130 meter van Deltapark. JiBi: Meer nieuws zie: www.pzc.nl Tbs Kapellenaar met jaar verlengd De tbs met voorwaarden waar toe een 49-jarige man uit Ka- pelle in 2011 werd veroordeeld, is gisteren door de Middelburg se rechtbank met een jaar ver lengd. De Kapellenaar ging op 3 juli 2010 jaar een toen 36-jari- ge plaatsgenoot met een vlees bijltje te lijf na een woorden wisseling. Volgens de Kapellenaar was hij die dag 'volledig hoteldebotel' en wilde hij alleen maar rust. Glijbaan Sportpunt volgende week open De glijbaan in het zwembad van Sportpunt Zeeland in Goes gaat volgende week weer open. Dat meldt Arianne Jansen, woordvoerder van Sportpunt Zeeland. De glijbaan is begin juli geraakt door een graafma chine tijdens werkzaamheden rond het zwembad, waarbij vijf kinderen gewond zijn ge raakt. Het element van de glij baan moet op maat gemaakt worden in Duitsland. Dit zou al eerder klaar zijn, maar laat op zich wachten. Als compensa tie heeft sportpunt in het grote zwembad een aqua glide neer gelegd waar ook een glijbaan op zit. Het wordt daardoor moeilijker om elke week een kwantitatief en kwalitatief hoogwaardig voedsel pakket samen te stellen, schrijft de stichting in het jaarverslag over 2012. Het zijn ontwikkelin gen die zich ook dit jaar voortzet ten en daarom zullen bestuur en en vrijwilligers zich moeten bera den om die met creatieve oplos singen het hoofd te bieden, aldus voorzitter Adri van Oosten. Het klantenbestand van de Voedsel bank op de Bevelanden bedroeg per 31 december 2012166 huishou dens, in totaal 336 personen. De hoeveelheid voedsel die via het distributiecentrum in Tilburg naar de voedselbank toe komt, is echter afgenomen. Een ander pro bleem is de huisvesting. Het aan tal te vullen pakketten vraagt een verdubbeling van de ruimte. Ook voor de sociale contacten met cliënten, tijdens de uitgifte van de pakketten op vrijdagmiddag, zou een extra ruimte zeer wel kom zijn, aldus de stichting. KAMPERLAND - Diny Fresco-Mark - man, raadslid voor Noord-Beve- lands Belang sinds 2006, is woens dagavond in haar woning in Kam perland overleden. Diny Fresco (65) was een bekende Noord-Be- velandse, als volksvertegenwoordi ger en als gastvrouw in de horeca. Ze was werkzaam in veel restau rants; het laatste in het Duinhotel in Burgh-Haamstede tot haar vut in 2009. In 2006 kwam Fresco in de gemeentepolitiek als tweede op de kieslijst voor Noord-Beve- lands Belang. In 2010 werd ze her kozen. Met fractievoorzitter Arie- kees Oudshoorn was Fresco veel vuldig op pad in de gemeente. Die bezoeken vertaalden zich stee vast in raadsvragen, gespitst als ze was op de bewaking van de kwali teiten van Noord-Beveland als so ciale en mooie woonomgeving. Ondanks haar gevorderde ziekte woonde ze in juni nog de laatste raadsvergadering voor het zomer reces bij. Fresco laat haar man Meijer, twee kinderen, twee stief kinderen en tien kleinkinderen na. De uitvaart is dinsdag 20 au gustus om 11.00 uur bij het crema torium in Middelburg. 1 li m VRIJDAG 16 AUGUSTUS 2013 in Oriënt-Express door Nadia Berkelder Net voorbij het station van de Stichting Stoomtrein Goes-Borsele komt een parkje met acht tot va kantiehuisjes omgebouwde trein wagons. foto Marcelle Davidse Peter Heeren, Infra-Netwerk MIDDELBURG NEELTJE JANS voor 2 personen Ontvangst met aperitief en amuses 4 gangenmenu met keuzes Fles bijpassende wijn en tafelwater Kotfie of thee met friandises 0164-233196 of Spuihuiinl Restaurant Sou- ...3 MIDDELBURG GOES EXECUTIEVERKOOP: op vrijdag 16 augus tus 2013 om 10.00 uur zal op verzoek van de besloten vennootschap BOUWBEDRIJF LYMB0UW B.V., gevestigd te Breda, ten laste van de besloten vennootschap SLABBE- K00RN INTERIEURBOUW B V. gevestigd en kantoorhoudende te 4462 GL Goes aan de Livingstoneweg 50, ten overstaan van onder staand gerechtsdeurwaarderskantoor, de exe cutoriale verkoop plaatsvinden van de roeren de zaken van Slabbekoorn Interieurbouw B.V., o.m. bestaande uit: diverse keukenopstellingen met inbouwapparatuur van o.a. Bulthaup, Sie mens, Smeg en Gaggenau, compleet grenen bar, winkel- en etalagemeubilair, machineriën w.o. zaagmachine, persmachine, computer- zaag, platenzager, cnc-machine, vorkheftruck en overige bedrijfsinventaris. De verkoop zal plaatsvinden te Goes aan Livingstoneweg 50. De roerende zaken zijn te bezichtigen een kwar tier voor aanvang van de verkoop. De verkoop geschiedt zonder opgeld, bij opbod en tegen contante betaling. PIELEN GERECHTSDEURWAARDERS Schuttershofweg 1, 4538 AA Terneuzen T 0115 612797 F 0115 694824 E into@dielenaerechtsdeurwaarders.nl door Luc Oggel GOES - Het aantal klanten van Voed selbank Bevelanden in Goes stijgt. Maar het aanbod van voedsel door grootwinkelbedrijven neemt juist af door bewuster inkoopbeleid. NECROLOGIE door Claudia Sondervan 0 3; Diny Fresco-Markman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55