impasse Noorderpolder Ereburgers op de bres voor behoud van Havenpark en Kraanplein 28 SCHOUWEN-DUIVELAND THEATERVOORSTELLING LUCHIUUII uuuI uI cmug Nog één keer opent het oude Mondragon de deuren. Een afscheid van oud en welkom aan nieuw. Gemeente dokt dubbele huur bieb Volgens hem ligt er uiteraard een getekende overeenkomst tussen de gemeente en de projectontwik kelaar. Dat zijn AM Zeeland uit Temeuzen en AW Middelburg, verenigd in een Commanditaire Vennootschap (CV). Zij bouwden inmiddels 120 woningen in fase 1 van het project 'De Velden'. Het overgrote deel daarvan is ver kocht en bewoond. Volgens de oorspronkelijke plan nen zouden er, verdeeld over vier deelprojecten, circa 400 wonin gen worden gebouwd in Noorder polder. Maar de crisis diende zich aan en de huizenmarkt stortte in. De verkoop van slechts één a twee woningen per jaar noopte de projectontwikkelaar een ande re aanpak te zoeken voor 'De Vel den' fase 2. Die werd gevonden met een belegger die bereid was te investeren in de bouw van koop- én luxe huurwoningen. De gemeente was bereid daarvoor de planologische procedure aan te passen. „Met luxe huurwoningen wordt immers voorzien in de vraag van een nieuwe doelgroep", zegt Van Goethem. Hij doelt op mensen die in deze economisch moeilijke tijd geen huis willen ko pen, maar wel bereid zijn circa 750 euro huur per maand te beta len. Dat betreft bovendien een doelgroep die niet terecht kan bij een sociale woningbouwvereni ging- Het leek een mooie oplossing, maar het liep anders dan voor zien. De belegger voor de bouw van de huurwoningen haakte af. Volgens Van Goethem voerde hij de aanhoudende crisis en de te verwachten verdere bezuinigin gen van het rijk aan als argumen ten. Wethouder Ad Verseput heeft nog een poging gedaan de betreffende belegger op andere ge dachten te brengen, maar zonder resultaat. „Hij heeft het niet als argument aangevoerd, maar de belegger wil de graag op korte termijn zijn geld investeren en bij De Velden 2 zou dat nog zeker ruim een half jaar duren, vanwege de planologi sche aanpassingen. Hij had wel licht keus genoeg in projecten el ders", aldus de ambtenaar van Ruimte Milieu. Het gevolg van dit alles is dat de voortgang van de bouw in Noor derpolder is gestremd. In feite zou rond deze tijd het gebied van De Velden fase 2 bouwrijp ge maakt moeten worden, maar de projectontwikkelaar heeft laten weten daar geen geld voor te heb ben. Het betekent ook dat de be woners van De Velden fase 1 te gen hekken, bouwrommel en on kruid van inmiddels anderhalve meter hoog aankijken. De ge plande voorzieningen als speel plaatsen en waterpartijen laten op zich wachten. De gemeente gaat bezien hoe het verder moet en wat nu op grond van de overeenkomst met de pro jectontwikkelaar kan worden afge dwongen. ZIERIKZEE - Het is nauwelijks voor te stellen dat in het oude Mondra gon over drie weken 'De kersen tuin' door theatergroep Zierikzee wordt opgevoerd. Het is aardedon ker in het pand zodra de voordeur dicht valt. Als de ogen eenmaal een beetje gewend zijn is het vooral de onttakeling die opvalt. „Toch hebben we al heel veel ge daan", zegt Hans Boogert, eige naar van het pand. „Kijk, hier sta ken de vloerplanken omhoog. Die hebben we weer vastgespijkerd. En de leden van de theatergroep hebben alle rotzooi weggehaald. Hier bij de entree lag allemaal puin afkomstig van het gat wat ze hebben moeten maken om bij de pandjes hiernaast te komen. En er lag meer, want op verschillende plaatsen zijn gaten gemaakt om onderzoek te doen naar de funde ring en naar asbest." Bovenaan de trap zijn platen over zierikzee - De dubbele huur waar de bibliotheek tegenaan loopt als gevolg, van de verhuizing wordt betaald door de gemeente Schou- wen-Duiveland. Het gaat om een eenmalig bedrag van rond de 11.500 euro. Deze lasten zijn een gevolg van het feit dat de huur van het nieuwe pand bij Pontes Pieter Zeeman al op 29 juli is inge gaan, terwijl de huur van het oude pand pas per 16 september stopt. Daarnaast is afgesproken dat de gemeente opdraait voor de meerkosten van huren bij Pontes: 1875 euro voor dit jaar. In het na jaar komt de gemeente met een notitie gewijd aan het bibliotheek werk. Daarin worden ook finan ciële consequenties van diverse toekomstscenario's opgenomen. Het oude biebpand De Stolpe is in handen van het herontwikke lingsbedrijf van de gemeente. ZIERIKZEE - Ze zijn oprecht veront waardigd en bezorgd. Zeven ere burgers van Zierikzee hebben zich vierkant achter de actie van Jacques Geschiere voor behoud van Havenpark en Kraanplein in de huidige vorm geschaard. „De gemeente haalt met de voor gestelde herinrichting het hart uit Zierikzee. Dat doet mij als oud-wethouder pijn", zegt ere-burger Piet de Rijke. „De kik kerfontein weg, de brulboei weg, het anker weg. Wat blijft er nog over? Ik heb het gevoel dat deze plannen ontworpen zijn door mensen die hier niet wonen en ook niets met Zierikzee hebben." Ere-burger Leo van Gastel - ook oud-wethouder - knikt instem mend. „Het is gewoon veel te dras tisch allemaal. Het verschil tussen het Havenplein zoals het was en zoals het geworden is, is gewoon te groot. Daarom steunen wij als ere-burgers de actie van mijnheer Geschiere. Van Gastel wist in no-time zes an dere ereburgers - waaronder ook oud-burgemeesters Theo de Mees ter en Jack Asselbergs - te bewe gen de actie van Geschiere open lijk te steunen. In de petitie die een delegatie van de zeven giste ren aanbood aan Geschiere spre ken de ereburgers zich met na druk uit tegen herinrichting. „Wij vinden ook dat de huidige inrichting van Havenpark en Kraanplein behouden moet blij ven." Actievoerder Geschiere voelt zich gesterkt door de steun betuiging van de ereburgers. „Ik hoop dat het helpt, want dit is mo dernisering waar niemand om ge vraagd heeft en die niet past in Zierikzee. Geschiere is vast be sloten door te gaan met handteke ningen verzamelen. „Ik doe niets anders dan de gevoelens van de bevolking vertolken. Dit moet écht stoppen." door Ali Pankow zierikzee - Met alleen de constate ring dat het stil liggen van de wo ningbouw in de wijk Noorderpol der in Zierikzee wordt veroorzaakt door de crisis is er nog geen oplos sing. „De gemeente zoekt mogelijk heden de impasse te doorbreken", zegt ambtenaar Guido van Goethem van de afdeling Ruimte Mileu. Geen water en door Melita Lanting Het toilet is niet meer bruikbaar, sanitaire ruimte, foto's Ronald den I klimop heeft bezit genomen van de door Piet Kleemans Ereburgers Wim Sprengelmeijer, Herman Asma, actievoerder Jacques Ge schiere, ereburgers Piet de Rijke, Leo van Gastel, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50