Niemand mocht weg tot we het slangetje hadden JL ZOMERKRANT 3 WAT ZIT ER IN DE KOFFER? Het is inderdaad prominent aanwezig: het koffie zetapparaat. „Vanmiddag waren we het slangetje ervan kwijt en toen was er echt paniek in de tent. Niemand mocht weg voordat we het slangetje hadden gevonden." Jaap kan er wel om lachen. Jaap en Lieneke verblijven op het moment op de camping Orisant in Colijnsplaat. En zij kunnen niet zonder hun koffiezetapparaat. „Ik drink hele maal niet veel koffie, hoor, maar als ik het drink wil ik wel goede koffie!" Lieneke verduidelijkt even dat ze is niet verslaafd is aan koffie. „Nee, hoor dat niet." Jaap kijkt Lieneke aan:„Vergeet je nou niet nog iets waar je niet zonder kunt. „O ja, mijn hard loopschoenen. Ik wil het Pieterpad afleggen", ver telt Lieneke opgetogen. Pieterpad is een wandel route van Pieterburen naar Maastricht. „Ik zie het als een uitdaging. Iets wat je zelf doet. Zonder enig hulp van idereen. Lienke raakte geïnspi reerd door een nicht. „Zij heeft een pelgrimstocht afgelegd van Frankrijk naar Spanje. Dat vond ik zó goed!" Hoewel ze het uiteindelijk alleen doet, heeft Lieneke nu nog steun. „De buurvrouw traint wel met mij mee, maar uiteindelijk loop ik het alleen. En haar man Jaap? „Nee, ik doe niet mee, hoor. Ik blijf lekker thuis!" Er zijn aardig wat haaientanden gevonden", deelt Elly ons mee. Bij het tellen komt moeder Liset- te met maar liefst zeven haaien tanden en vier roggentanden. „Die is geoefend", roept haar va der. „Vroeger kwam zij als kind sa men met broertje Erwin naar Zee land om haaientanden te zoe ken." Nu is Lisette zelf moeder en zet zij de traditie voort. „Ik ben nu samen met mijn zoontje Mi lan, mijn broertje Erwin, zijn kin deren en mijn vader in Zeeland." De verhalen van Lisette over de haaientanden hebben Milan nieuwsgierig gemaakt. „Hij wilde zelf op zoek dus ja, dan maar weer naar hier hè!" Met zeven haaientanden lijkt het een koud kunstje voor moeder en zoon. „Nou nee, hoor. Erwin, die vindt ze aan de lopende band. Nu maar hopen dat wij vandaag meer heb ben dan ome Erwin, hè Milan." De jutters die niets hebben gevon den, hoeven niet te treuren: zij krijgen een zakje met allerlei schelpen mee naar huis. En som mige zelfs met een beetje geluk want in sommige zakjes zitten haaientanden! Dus bent u op zoek naar geluk, een mooi kettinkje van schelpen, alikruiken, kleine mosseltjes en andere schatten, dan kunt u aan kloppen bij de VW te Cadzand. Daar krijgt u een tasje met verre kijker, getijdentabel, loep, zeef, schelpenwaaier en bakjes mee om zelf aan de slag te gaan. Alleen als u geld zoekt, moet u zelf een me taaldetector meebrengen. rp VRIJDAG 16 AUGUSTUS 2013 In deze rubriek nemen we een kijkje in de koffer van vakantiegangers. Vandaag: Lieneke en Jaap de Borst uit Wijngaarden. door Nouriya Kaur Meer informatie: www.wvzeeland.nl of mail naar cadzand@wvzvl.nl Maar liefst zeven haaientanden én vier roggentanden; met wat oefe ning blijk je veel te kunnen vinden. Goed zoeken en flink graven, dan kun je op het strand zomaar echte schatten vinden. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43