I I I I I I i Voetbalvelden dicht door droogte 34 SPORT JL Hoewel hij in het zwembad nog regelmatig medailles haalt op de NK's voor masters, gaat het Schop allang niet meer om snelle tijden. Het zee- en openwaterzwemmen is vooral een leuke hobby. Ook de ondersteuning van zijn 'zwem- maatjes' Manon Kloosterman (Ka pelle) en Larissa Jansen (Goes) schenkt hem veel bevrediging. „Ik onderhoud warme contacten met beide families. Vooral bij het zeezwemmen vinden die meiden het prettig dat er een ouder ie mand in de buurt is. Want vergis je niet, vooral doordat je zo afhan kelijk bent van de natuurelemen ten is zeezwemmen een heel apart zwemonderdeel. Veiligheid gaat echt voor alles." Schop is ondertussen diep in de historie van de Scheldebeker gedo ken. Hij heeft die deels al op schrift gesteld, waarin diverse he roïsche verhalen naar boven ko men. Zoals de editie van 1951 toen de organisitie zich had zich verke ken op de veel langer doorlopen de vloedstroom dan verwacht. De start had beter twintig tot dertig minuten later kunnen plaatsvin den. De twintig zwemmers wer den ver de rivier ingestuwd en konden tegen het einde nauwe lijks profiteren van de ebstroom onder de Vlissingse kust. Gemid deld deden de deelnemers er dan ook een uur langer over dan in 1950. De tijd van winnaar Rinus van Daatselaar uit Hilversum be droeg 2.18.24 uur. De nummer laatst, Rinus Caljouw uit Sou burg, tikte pas na 3.11.41 uur ver kleumd tot op het bot aan. Ter hoogte van Fort Rammekens bij Ritthem was hij blijven wachten tot de ebstroom opkwam om daar mee Vlissingen te kunnen berei ken. „Van zulke verhalen smul ik. Het maakt de Scheldebeker bijna mythisch. Ik had er toen ook graag een keer aan meegedaan." De gemeente Middelburg besloot woensdag de velden tot nader or der te sluiten. Dit om verdere schade te voorkomen. Zeelandia Middelburg, MZVC en FC Dau- wendaele hebben de beschikking over kunstgras en kunnen met een beetje passen en meten de meeste teams nog laten trainen. Bij Arnemuiden zijn het hoofd - veld en veld 3 intensief besproeid en verkeren in een goede staat. Binnen de gemeente Veere wor den de wedstrijdvelden inmid dels beregend en knappen de di verse terreinen zienderogen op, maar ze worden nog niet vrijgege ven voor oefenwedstrijden. „Als er één sliding wordt gemaakt, is er meteen weer schade", laat een woordvoerder van de gemeente weten. Voorzichtigheid is dus het devies, zodat bij de start van de voetbalcompetitie de velden er weer puik bij liggen. De trainingsvelden in de gemeen te Veere mogen wel gebruikt wor den. Dat betekent dat clubs, zoals VCK, De Meeuwen en Seroosker- ke, voor hun oefenduels uitwij ken naar deze accommodaties. In de gemeente Vlissingen zijn de natuurgrasvelden voorlopig geslo ten en dus kunnen JVOZ, RCS, Walcheren en GPC Vlissingen al leen terecht op het kunstgras. De hoofdvelden van de verschillende clubs worden beregend in de hoop dat ze speelklaar zijn als straks de competitie begint. Ook de sportvelden in de gemeen te Schouwen-Duiveland kampen met behoorlijke droogteschade. Komend weekeinde kan er nog ge voetbald worden, maar als regen uitblijft, is de kans groot dat de yelden daarna gesloten worden. In de gemeente Goes gaat het goed in Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke en Kloetinge. In Wolphaartsdijk en 's-Heer Arendskerke kan flink gesproeid worden, in Kloetinge zorgen vrij willigers dat het hoofdveld vol doende water krijgt. De meeste problemen zijn in Goes. De hoofd velden van w Goes en SSV'65 lig gen eruit, maar er zijn nog ge noeg (kunst)grasvelden waarop gevoetbald kan worden. Overi gens zijn de velden in 's-Heer Arendskerke gerenoveerd. Ze wor den vandaag feestelijk in gebruik genomen. In de gemeente Tholen maakt men zich ook druk over de staat van de velden. De grasmatten zijn behoorlijk droog. Deze week nog wordt een inventarisatie gemaakt. Als het nodig is, worden er op kor te termijn maatregelen genomen. De gemeente Noord-Beveland heeft nog geen problemen. Er kan de komende tijd gewoon gevoet bald worden. Hetzelfde geldt voor de gemeente Kapelle. De velden beschikken over beregeningsin- stallaties en die zorgen ervoor dat ze er perfect bijliggen. In Zeeuws-Vlaanderen zijn er ook geen problemen. Veel club be regenen zelf hun velden, waar door ze bespeelbaar blijven, ver klaarde regioconsul Rinus Wil helm. Hij houdt de vinger aan de pols in de gemeenten Hulst en Terneuzen. Jan Klaassen, voorzit ter van de coöperatie die de sport velden in de gemeente Sluis be heert, meldde dat er nog geen aan leiding is om een speelverbod in "te stellen. TWee dagen koers in centrum Terneuzen Het Scheldecriterium vormt vandaag de aftrap van twee dagen wielrennen in de bin nenstad van Terneuzen. De koers begint vanavond om 17.30 uur met de categorie S/P. Daarna volgen de overi ge reeksen. Zaterdag wordt er gereden achter de demy's. Aan het vertrek staan prominenten zoals Bobbie Traksel, Johan van der Velde en Kees Bal. De eerste reeksen gaan om 13.00 uur van start. De laat ste serie is omstreeks 18.30 uur klaar. Start en finish zijn op de Markt. Westerscheldetocht van Tourclub Hulst Tourclub Hulst houdt zon dag zijn jaarlijkse Wester scheldetocht. De te fietsen afstanden zijn 65 en hon derd kilometer. De starttij den van deze vrije toertocht liggen tussen 8.00 en 9.30 uur. De inschrijving is bij Reynaertland in Hulst (bij zwembad De Driehoek). In Café De Griete in Griete zijn een bevoorrading en een drinkstop voorzien. Groots jubileum w Krabbendijke Het 75-jarig bestaan van voetbalvereniging wordt vrijdag 6 en zaterdag 7 sep tember groots gevierd. Op het programma staat het duel oud-NAC tegen de kam- pioensploeg van Krabbendij ke uit 2006. Ook is er een wedstrijd van oud-Feyenoor- ders tegen senioren van Krabbendijke. Verder zijn er onder meer muziekoptre- dens en een voetbalclinic. Derde seizoenzege voor Hans Dekkers Wielrenner Hans Dekkers heeft donderdag zijn derde overwinning van het sei zoen behaald. In het Bel gische Evergem Belzele won de inwoner van IJzendijke de massasprint na een koers over 111 kilometer. De Bel gen Rieno StofFeris en Thoams Vernaeckt werden tweede en derde. Dennis Raadtgever uit Kapelle legde beslag op de veertiende plaats. Hoek maakt er vier tegen RIA W. Daags na de 3-0-overwin- ning op het Belgische FC Pepingen bond zater dag-hoofdklasser Hoek ook RIA W. aan de zegekar. Op het veld van de zondag-vier deklasser werd het donder dag 0-4. Kyle Doesburg opende de score namens Hoek. Een ei gen doelpunt van RIA W. be tekende de 0-2. Na de rust waren Yves Nyemb en nog maals Doesburg trefzeker. I +~rm -Q. Z -r S*»«S Jim Richards (midden) komt als eerste in Vlissingen aan in de strijd om de Scheldebeker van 1964. (inzet: Piet Schop) foto archief PZC MIDDELBURC - De aanhoudende droogte treft de voetbalclubs in hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Tal van wedstrijdvelden mogen niet meer bespeeld wor den. Hierdoor zijn verenigingen ge noodzaakt uit te wijken naar kunst gras of trainingsvelden. De compe titie, die in het weekeinde van 7 en 8 september begint, loopt voorals nog geen gevaar. TERNEUZEN TERNEUZEN MIDDELBURG MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35