Kjtspo(r)ts I I I l I I SPORT 35 Feyenoord A1 tegen Noad'67 Oefentoernooien bij korfbalclubs Open Darts Zeeland in Goes Springruiters strijden op ZK Internationaal toernooi Rapide ZEEZWEMMEN De zeezwemtocht van Zoutelande naar Vlissingen geldt als try-out voor Breskens-Vlissingen in 2014. Van der Weijden zwemt mee JL d? Feyenoord Ai komt voor de zesde keer in succes sie naar Sint Philipsland. Het team van trainer Roy Makaay speelt om 14.30 uur tegen de selec tie van Noad'67, die wordt aangevuld met spe lers van de Thoolse voetbalverenigingen. Bij Feyenoord Ai doet Bart Nieuwkoop mee. Hij be gon zijn loopbaan bij Tholense Boys en is in middels jeugdinternational. Saillant detail is dat bij Noad'67 Koen Nieuwkoop, de broer van Bart, in actie komt. Voor de aftrap wordt een bord onthuld met daarop de gezamenlijk opgestelde respectregels op en rond de Thoolse voetbalvelden. Diverse Zeeuwse korfbalverenigingen houden zaterdag een oefentoernooi, ter voorbereiding - op veldcompetitie. Die begint op 31 augus- tus' Bi> TOP Arnemuiden is er een vierkamp. De overgangsklasser speelt tegen Rust Roest, VEO en Wageningen. Het toernooi begint voor het team van de trainers Erik Maljers en Peter Crucq met een duel met Wageningen (13.10 uur) en eindigt tegen VEO (16.25 uur). In 's-Heer Hendrikskinderen is het Reijnhout Elektro/Tjoba-toernooi. Hierop zijn Avanti, Voorwaarts, Tempo, Alba tros en HKV/Ons Eibernest te gast. Van 10.00 tot 15.00 uur zijn de pou lewedstrijden. Daarna volgen de finaleduels. Ook eersteklasser Fortis uit Oost-Souburg en tweedeklasser Togo uit Goes hebben diverse clubs uitgenodigd. Bij Fortis komen DSC (12.30 uur) en KCC (16.00 uur) over de vloer. Togo kruist vanaf 11.00 uur de degens met Ondo M, Atlas en Ventura Sport. Bowling Goes aan het Davinciplein wordt zater dag omgetoverd tot een dartslocatie voor ruim tweehonderd darters. De stichting Open Darts Zeeland houdt de tweede editie van het Open Darts Zeeland. Er hebben zich tachtig mannen en twintig vrouwen ingeschreven, onder wie Jean Paul van Acker, Jeffrey de Zwaan, Jan van der Rassel, Rick Hofstra, Jan Dekker en Garry Thompson. Ook de winnaar van vorig jaar, To ny West, is van de partij. De podiumwedstrij den worden gepresenteerd door mastercaller Marco Meijer, die in 2012 zijn debuut maakte tijdens het BDO World Championship op de Lakeside te Frimley Green. Bij de vrouwen doet Karin Krappen een gooi naar de titel. Er is een prijzenpot van vijfdui zend euro beschikbaar. Het mannentoernooi begint om 11.00 uur, de vrouwen beginnen om 14.00 uur. De springruiters strijden zaterdag om het pro: vinciale outdoorkampioenschap voor paarden en pony's van de de KNHS regio Zeeland. De po ny's bijten op het terrein van de PSV Hulst aan de Waterstraat in Hulst om 9.00 uur het spits af. De paarden gaan om 13.00 uur van start. Het kampioenschap wordt afgesloten door de klasse ZZ met een klassiek parkoers over twee man ches. Aanvang 16.00 uur. Bij hockeyclub Rapide wordt het 55e Reynaert- toernooi gehouden. Er wordt gehockeyd in acht tallen op een half veld. Hiermee wordt de inten siteit van het spel verhoogd en komen de techni sche kwaliteiten van het hockeyspel beter tot ui- ting. Het toernooi heeft een internationaal karakter d°or dee'name van teams uit België, Engeland, éê'S Duitsland en Frankrijk. Zondag vindt de finale plaats. De einnstrijd begint om 15.00 uur. Vrijdag begint het toernooi om 18.00 uur, zaterdag en zondag staan de eerste wedstrijden vanaf 10.00 uur op het programma. GOES - Zwemmer Piet Schop had nooit gedacht dat de oversteek van Vlissingen naar Breskens ooit nog op het programma zou staan. De wedstrijd ging onder meer ter ziele vanwege strengere scheep vaartwetgeving. Op 20 juli 2014, ter gelegenheid van de viering van het tweehonderdjarig bestaan van Zeeuws-Vlaanderen, lijkt het er toch van te komen. De try-out vindt zaterdag plaats. Onder de De zwemtocht van Zoutelande naar Vlissingen krijgt een olympi sche kampioen aan de start. Maar ten van der Weijden is zaterdag present bij de wedstrijd over ze ven kilometer. De Eindhovenaar werd in 2008 in Beijing olym pisch kampioen op de tien kilo meter. De organisatie - de stich ting Zwemmen langs Walcheren - heeft Van der Weijden speciaal voor deze tocht kunnen strikken. De Brabander is al enkele jaren ge stopt, maar maakt ditmaal een uit zondering. Naast Van der Weij den komt ook de nationale top naar Zeeland, zoals Bianca de Bruijn, Daan Glorie en Jan-Wil lem van der Graaff. Het aantal deelnemers en -neemsters be draagt minstens 160. De tocht van zaterdag is omge doopt tot 'Op weg naar Zeeuws -Vlaanderen'. Dit gebeurt met het oog op de viering van het twee honderdjarig bestaan van Zeeuws- Vlaanderen, wanneer de wed strijd van Vlissingen naar Bres kens eenmalig in ere wordt her steld en op 20 juli 2014 zou moe ten worden gehouden. Zaterdag gaan de zwemmers en zwemsters om 18.30 uur op het strand bij strandpaviljoen De Zeeuwse Rivièra in Zoutelande het water in. De eerste zwemmer zal rond 19.45 uur finishen op het Nollestrand in Vlissingen. Op die lokatie wordt ook een bijeen komst gehouden over de plannen met betrekking tot de oversteek van Vlissingen naar Breskens. Er wordt een intentieverklaring ondertekend door diverse beleids makers uit de overheid en sport. De uit IJzendijke afkomstige olym pisch roeier Roeland Lievens zal de eerste zwemmer met de roei- sloep 'De Schone Waardin' ontha len. Verder zijn er vanaf 18.30 uur watersportdemonstraties van on der anderen Europees kampioene kitesurfen Anneloes Lammerts uit Schuddebeurs en wereldkam pioen wakeboarden Rens Cosijn uit Vlissingen. noemer 'Op weg naar Zeeuws -Vlaanderen' gaan de zeezwem mers en -zwemsters de strijd over zeven kilometer tussen Zou telande en Vlissingen aan met de golven, het getij, drijfwier, de ver moeidheid en mogelijk ook kwal len. Schop is die avond zeker van de partij. „Het- zeezwemmen is één van mijn grote liefhebberijen. En nu oude tijden wellicht herleven, maakt 'Op weg naar Zeeuws -Vlaanderen' het allemaal extra in teressant. Ik zou volgend jaar heel graag meedoen, zeker ook omdat het net als zaterdag om een een malige gebeurtenis zal gaan", ver telt de 62-jarige Goesenaar. Met die oude tijden doelt Schop op de strijd om de Scheldebeker, de hemelsbreed 4,6 kilometer lan ge zeezwemtocht van - toen - Breskens naar Vlissingen. Die klassieker werd van 1930 tot en met 1964 21 keer gehouden. In 1966 werd de wedstrijd afgelast. Het alternatief was toentertijd een tocht van de Veerse Dam naar Veere. „Die heb ik uitge- zwommen, maar de allure van de Scheldebeker had het allemaal niet. Op een vlakke plas zoals het Veerse Meer stelde het niet zo veel voor. Het was de eerste keer dat ik vijf kilometer zwom, maar het ging me gemakkelijk af." Schop speelde bijna veertig jaar waterpolo bij De Ganze. Verder was hij coach. Ook het openwater- zwemmen ging hem goed af ge tuige zijn eindzeges in de Zee landbeker op de vrije slag in 1968 en op de schoolslag in 1972. Schop liet het zwemmen een poos voor wat het was. Hardlopen bleek ech ter niet het juiste alternatief. Dankzij zijn oud-ploeggenoot Ar- co Wagenvoort, dook Schop toch weer het water in. VRIJDAG 16 AUGUSTUS 2013 Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl ZATERDAG 17 AUGUSTUS VRIJDAG 16, ZATERDAG 17, ZONDAG 18 AUGUSTUS Heroïek langs Zeeuwse kust door René van Stee I De natuurgrasvelden van onder meer voetbalvereniging Zeelandia Middelburg mogen vanwege de droogte voorlo pig niet worden bespeeld, archieffoto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34