Mi Er zit weer muziek in het mannenhockey Wé 'I SPORT 33 I Feyenoord bevestigt komst Armenteros Feyenoord heeft zich ver sterkt met Samuel Arment eros. De aanvaller wordt voor de rest van het seizoen gehuurd van de Belgische kampioen Anderlecht. Arm enteros (23) kwam tussen 2009 en 2013 uit voor Hera cles, waarna hij in januari naar België verkaste. Bij An derlecht werd de Cu baans-Zweedse voetballer nooit een vaste waarde. Feyenoord hoopt hem al voor zondag, wanneer de klassieker tegen Ajax op het programma staat, speelge rechtigd te krijgen. Van der Meet reist af naar US Open Angelique van der Meet is verzekerd van deelname aan het kwalificatietoernooi van de US Open. Op basis van haar positie op de wereld ranglijst kon de tennisster uit 's-Heer Abtskerke hierop geen aanspraak maken, maar door een aantal afzeg gingen kan zij nu wel mee doen. Van der Meet moet bij haar debuut op een grands- lamtoernooi drie keer win nen om te kunnen doordrin gen tot het hoofdtoernooi. Hockeyploegen verslaan Duitsland In aanloop naar het EK hock ey in Boom hebben de Ne derlandse ploegen overwin ningen geboekt op Duits land. De mannen zegevier den met 2-0 door treffers van Mink van der Weerden (strafcorner) en Billy Bak ker. De vrouwen waren met 4-0 te sterk voor de Duitse oppo nent. Maartje Paumen nam de helft van de productie voor haar rekening. Eva de Goede en Roos Drost maak ten de andere treffers. Ik denk nog vaak terug aan de late 2-1 van Duitsland in de olympische finale. Dat doelpunt had niet geteld mogen worden. „Ik kijk rationeel terug op de Spe len, niet emotioneel. Als ik tij dens de wedstrijd had gezien dat het een onrechtmatig doelpunt was (de doelpuntenmaker liep achter het doel langs, red.), had ik wel gereageerd. Nu was het een voldongen feit. Het was ontzet tend zuur, want je zal niet vaak in olympische finales staan. Maar we waren kennelijk nog niet ver ge noeg om goud te winnen." Zonder die finaleplaats, was ik nu geen bondscoach meer geweest. „Ik denk van wel. Deel één van mijn missie was de spelopvatting, het Nederlandse hockey-dna, ver anderen. Dat is gelukt, zelfs de grootste criticasters hebben tij dens de Spelen bij moeten draaien. Nu komt deel twee: het proces voltooien met resultaten. Dat is nog heel moeilijk, hoor. Of de bond ook met mij had kunnen stoppen? Ja, dat had gekund." Het is terecht dat de olympische sta tus van hockey onder druk staat. „Nee. Dat nieuws verraste ieder een. Na basketbal heeft hockey in Londen het meeste geld opgele verd. Alleen zou de sport niet vol doen aan de nieuwe denkrichting van het IOC, dat terugwil naar het speelplein, met meer spekta kel en kleinere teams. Daar moe ten we dan naar kijken. Dat hock ey wereldwijd een te kleine sport is, is een misperceptie. Ik bedoel: bij tennis wint ook Djokovic of Nadal. In Spanje is het Real of Bar celona. Elke competitie heeft een smalle top." Nederland heeft de beste clubcompe titie en de meeste velden en hock eyers ter wereld. A/s Oranje niet ie der WK wint, gaat er iets mis. „Dat gaat natuurlijk niet op. Ne derland is drie keer wereldkampi oen geworden. De Nederlandse competitie is de sterkste, maar daar alleen haal je het niet mee. Ik zeg altijd: de hoofdklasse is de Ne derlandse cultuur tegen de Neder landse cultuur. Maar Pakistan, Ko rea, Australië, Duitsland en Enge land doen het allemaal weer an ders. Plus, het internationale fit- heidsniveau ligt veel hoger dan bij de clubs." „En er is ook geen correlatie tus- sen volume en de top. We hebben heel veel plezierhockeyers in Ne derland. In Spanje bijvoorbeeld worden kinderen lid van een om- nisportvereniging. Als ze goed kunnen hockeyen, kiezen ze daar voor en dan ben je er veel eerder bij. Terwijl in Spanje misschien maar twaalfduizend mensen hock eyen." De 'affaire' Teun de Nooijer is de eni ge zwarte bladzijde in mijn bonds- coachschap. Een diepe zucht, een stilte. „In houdelijk niet. De manier waarop ik het heb gecommuniceerd, daar zijn fouten gemaakt en daar ben ik niet trots op. Maar ik heb er mijn excuses voor aangeboden en dan moeten we er ook een keer mee kappen." Ik wilde een transformatie door voeren in het herenhockey. Daar hoorden gevechten bij, van boven tot onder. Maar de manier waarop dit is gegaan verdiende geen schoonheidsprijs. Alleen: er zit wel weer muziek in het mannen- hockey. We hebben nieuwe ster ren en het land leeft weer mee. Dat is toch wel heel mooi." VRIJDAG 16 AUGUSTUS 2013 miavj I Drukte voor het doel van Oranje in het oefenduel met Portugal. Cristiano Ronaldo (links) duelleert met Stefan de Vrij. De aanvaller van Real Madrid stelde met zijn treffer in de slotfase van de wedstrijd een 1-1-gelijkspel voor Portugal veilig, foto Koen van Weel ROTTERDAM MIDDELBURG BOOM door Rik Spekenbrink UTRECHT - In Boom, onder Antwer pen, gaan de Nederlandse hockey teams vanaf dit weekeinde op jacht naar EK-titels. Vooral de mannen smachten naar goud, want de laat ste keer is zes jaar geleden. Bonds coach Paul van Ass reageert op en kele stellingen. Paul van Ass

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33