ZEELAND 31 pen. Hi) is bh) dat de collectie naar Naturahs is gegaan. „Schelpen waarvan je hoopt dat je die ooit eens in je handen zult hebben, liggen daar gewoon." Van Nieulande heeft wel een paar tips voor mensen die met een schelpenverzameling wil len beginnen. Want iedereen die op het strand loopt, raapt wel eens een schelp op. „Domburg en Westkapelle waren aanvanke lijk plaatsen waar veel schelpen te vinden wa ren. Maar dat is na de zandsuppleties veran derd." „Tegenwoordig is meer te vinden op de stran den van Cadzand en Nieuwvliet. Houdt, als je wat vindt, een goede documentatie bij, vooral de locatie waar je wat gevonden hebt. De goe de naam van de schelp is altijd later wel op te zoeken. Sluit je aan bij een een vereniging in je omgeving, om informatie over schelpen uit te wisselen. Daar kun je ook leren hoe je die verzameling op moet zetten." Dinsdag sloot Freddy van Nieulande een hoofdstuk afin zijn 'schelpenleven'. Het laat ste van drie transporten naar Naturalis ver trok bij zijn huis. De schelpen worden opgesla gen in het depot van het Leidse museum en zijn daar toegankelijk voor bestudering door onderzoekers, verzamelaars en wetenschap pers. VRIJDAG 16 AUGUSTUS 2013 blijft nog even in Nieuwland De collectie is netjes in dozen opgeborgen. foto's Ruben Oreel Ronald Pouwer van Naturalis (links) en Freddy van Nieulande bekijken enkele schelpen voor ze naar Leiden gaan. Het vergt wel enige kennis om uit de fossielen een schelp te halen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31