!l I I 1 Sebastiaan Sturm opnieuw kampioen ringrijden a Panta Rhei stemt de muziekkeuzes af op het weer I 28 WALCHEREN -fc ZEEUWS KAMPIOENSCHAP EP VR KNRM redt roeiers omgeslagen boot Een open roeiboot is donder dag aan het einde van de ochtend omgeslagen voor de kust van Westkapelle. Vijf roeiers uit Dordrecht wilden vanaf Vlissingen rond Walcheren naar Neel- tje Jans varen De KNRM kon de drenkelingen red den. Twee van hen waren onderkoeld, één kreeg zuur stof toegediend. Verder kwa men zij er goed vanaf. Inloopconcert in Sint Jacobskerk Koorgroep De Vlis-singers uit Vlissingen en het Bel gische Lamidore geven zater dag een gezamelijk inloop concert in de Sint Ja cobskerk in Vlissingen. Tij dens het concert zullen bei de koren verschillende liede ren ter gehore brengen. Het concert is van 14.00 uur tot 16.00 uur en is gratis te be zoeken. Instructietraining nordic walking De wandeltechniek van nor dic walking wordt van avond getraind in een ander halfuur durende sessie. De sessie is geschikt voor men sen die voor het eerst met nordic walking 'poles' wil len lopen. De training be gint om 19.30 uur bij de Ka novijver in Vlissingen. Bel voor kosten en aanmelding: Marjan Schot: 0118-476949. Boekenmarkt voor lezer en verzamelaar Op de Middelburgse Markt vindt zaterdag 17 augustus een boekenmarkt plaats. Er is van alles te vinden, van de roman tot kookboek, van oud tot (bijna) nieuw en van goedkoop tot duur. De markt mikt op zowel gewo ne lezers als verzamelaars. De boekenmarkt begint om 10 uur, duurt tot 17 uur en is gratis toegankelijk. 1 Er werd door rijders van alle afde lingen van de ZRV in zes banen ringgereden. Om Zeeuws kam pioen te worden moest je 30 van de 30 ringen steken. Negen rijders wisten dit te presteren. De afde ling Gapinge was met vier man het beste vertegenwoordigd. De kamp was er één op hoog niveau. Alle rijders wisten de 26 en 20 mm ring met gemak te steken. De 14 mm ring bleek de scherprech ter, want Robbie Koets, Krijn Cop- poolse, Dennis Willeboordse, Mar ti jn Minderhoud, Ronald Geertse en Sjaco de Visser vielen af. De overgebleven heren mochten de kamp op de 10 mm ring vervol gen, om zo één van de drie ereprij zen binnen te slepen. Bennie Paauwe van de afdeling Gapinge miste deze ring en won de 3e prijs. Sebastiaan Sturm (Gapinge) en Coen Minderhoud (Domburg) staken de kleinste ring allebei wel en mochten zodoende nog een keer terugkomen op deze ring. Sturm leverde een knappe presta tie door de ring nogmaals te ste ken. Dit lukte Minderhoud niet, waardoor Sebastiaan Sturm voor de vijfde maal in acht jaar deze wedstrijd won. Sturm kreeg de kampioenssjerp omgehangen en werd toegezongen met het Zeeuws volkslied. Na deze huldi ging moesten deze negen heren zich nogmaals opladen voor een kamp. Ditmaal de kamp om de 15 bekers, waaronder 3 Koninklijke bekers. Wie de laatste 10 beurten had ingestoken kwam voor deze kamp in aanmerking. Maar liefst 41 rijders kregen dit voor elkaar en dus kon het publiek zich klaar maken voor een lange, spannende kamp. Onder deze 41 rijders be vonden zich 6 dames, een flinke club tieners en een golden oldie. Ko Blaas. Een lange kamp volgde. Na ruim een uur bleven 4 toppers over. Voorop reed kersvers kam pioen Sebastiaan Sturm, gevolgd door de dame Moniek Corbijn en de youngsters Emiel Provoost en Koen Minderhoud. De dame wist als enige de 10mm ring te steken en won hierdoor het felbegeerde beeldje van voormalig koningin Beatrix. Een uniek prestatie, want het was voor het eerst sinds 1992 dat er weer een-dame op de hoog ste trede stond. Iedere zondag staat om half zes een band of muzikant op het po dium. Daarnaast worden op ver schillende tijden in het seizoen bands uitgenodigd. „Laatst had den we nog Sunburned op het po dium staan. Een akoestisch gezel schap. We stemmen de muziek keuzes af op het weer. Van de zo mer hadden we bijvoorbeeld een Naar het strand: Vlissingen Portugees bandje. Die traden in de warmte buiten op. Dat zijn mooie avonden", zegt Wiessner. „Vanavond treedt de rockband ROLR op. Het weer is wat minder en dus is dat een prima gelegen heid daarvoor. Dan gaat het spreekwoordelijke dak eraf." De optredens bij Panta Rhei zijn al ja ren een begrip. Sinds de opening in 1996 hebben zich memorabele momenten afgespeeld in het strandpaviljoen. „Toen Racoon nog niet zo bekend was als nu, hebben ze een paar keer opgetre den. Vorig jaar, bij de opening van het vernieuwde paviljoen, tra den ze weer op. Als vrienden dienst zeg maar", zegt Wiessner met enige trots. Hij weet zeker dat de Panta Rhei nog vele jaren doorgaat met de optredens. „Dit is een perfecte combinatie." EP WESTKAPELLE VLISSINGEN VLISSINGEN MIDDELBURG Moniek Corbijn uit Gapinge wist als enige vrouw de 10 mm-ring te steken en won de felbegeerde beker van voormalig koningin Beatrix, foto Rianne Lous door Rian janse MIDDELBURG - Het Molenwater in Middelburg stroomde donderdag weer vol met paarden. Er traden 185 ringrijders van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging aan die stre den om twee hoofdprijzen: het Zeeuws kampioenschap en het beeldje van voormalig koningin Beatrix. Beide prijzen gingen naar de afdeling Gapinge. door Jelle Kempe VLISSINGEN - Strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen heeft zich in zes tien jaar ontpopt als een echt pop podium. „Tijdens de zomermaan den treden verschillende muzikan ten op om een uniek sfeertje te creëren", zegt bedrijfsleider Ralph Wiessner. Rockband ROLR treedt vanavond op. Aanvang 22.00 uur, toegang gratis. Meer informatie: www.depanta.nl Op 4 augustus trad het akoestisch trio Luizter got Sunburned op in strand paviljoen Panta Rhei. foto Ralph Wiessner

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28