CineCity: Facebookers krijgen korting op film Sprongen en evenwicht zijn essentie slackline Wij zijn jarig. En jij mag het vieren. SCHOUWEN-DUiVELAND 21 ledereen moet om zijn woning kunnen lopen. Dat stelt Rob van der Graaff, een man met een missie. 10% KORTING' 'Ruimtelijk wonen', noemt Van der Graaft zijn filosofie. En vol gens hem is daar veel behoefte aan. „Nu worden er heel vaak rij tjeshuizen gebouwd en dan zie je dat de hoekwoningen het eerst verkocht zijn." Van der Graaff is aan de slag gegaan en hij heeft in middels patent aangevraagd op zijn ontwerp én gekregen. Nu al leen nog een plek zien te vinden waar hij zijn prototype kan neer zetten. „En dat valt niet mee. Veel bestemmingsplannen laten deze bouwwijze niet toe. En als er al plek is voor twee-onder-eenkap pers, dan gaat het gelijk om hele grote huizen." Van der Graaff heeft zijn werkza me leven doorgebracht in de bouw en scheepsbouw en invloe den van beide sectoren zijn terug te vinden in zijn ontwerp. „In de scheepsbouw zie je dat een schip in delen wordt gebouwd, en daar na in elkaar wordt gezet. Dat is )k de gedachte achter mijn ont- erp." De basis is een U-profiel, "t hij uit. „je werkt met modu- les en dat maakt het betaalbaar. De modules (de U-profielen) wor den gemaakt in de fabriek en twee profielen tegen elkaar vor men de woonlaag van één wo ning van vier meter breed bij tien meter lang. Ook de verdieping is gemaakt van deze profielen en daarop komt een dak naar keuze. „De woning is ook gemakkelijk uit te breiden als kopers dat wil len." Het bijzondere aan de wo ning is het 'rugzakje' dat aan de buitenkant tegen het huis wordt geplaatst. „Daarin komen zaken als de trap naar boven, toilet en badkamer. Normaal worden die dingen allemaal in het huis zelf gezet en dat kost heel veel ruimte. Nu houd je die ruimte over om in te leven. Je moet er alleen ergens een keuken in plaatsen." Hoewel Van der Graaf tot nu toe geen gehoor heeft gevonden bij de gemeente Schouwen-Duive- land, blijft hij het proberen om zijn droom te realiseren in zijn woonplaats. Hij heeft daarvoor twee locaties op het oog. Hij zou graag gaan bouwen op de locatie Bernhardweg waar nu het project starters woningen van Bieb en Zeeuwland is gepland. Maar ook de naastgelegen locatie van het oude postkantoor zou wat hem betreft een mooie plek zijn. „Ik hoop dat ik ergens kan gaan bou wen." Van der Graaff heeft bere kend dat de woning ongeveer 150.000 euro gaat kosten, maar daar komt nog wel de grondprijs bij. Uitgaande van 200 vierkante meter grond zou dat op Schou- wen-Duiveland op al snel op een kleine 50.000 euro extra komen. Je werkt met modules en dat maakt de woning betaalbaar Om te beginnen krijgen filmlief hebbers die via Facebook een kaartje bestellen voor de film We 're the Millers (de Vlissingse première is vrijdag 23 augustus) korting. Zij mogen naar binnen voor vijf euro per persoon. Wie die avond aan de kassa een kaart je voor deze speelfilm koopt, is bijna het dubbele kwijt. Verdonk verwacht echter dat het lukt om via Facebook de filmzaal vol te krijgen. „We hebben al veel positieve reacties gekregen." Hij kondigde gisteren aan dat zijn be drijf de komende maanden nog meer acties via sociale media gaat opzetten. Welke, dat wilde hij nog niet prijs geven. Hij voorziet ook dat via die online-communi ty er veel meer interactie kan ko men met de klanten. „Misschien passen we dan zelfs de program mering wel aan." Hij meent dat op die manier nieuwe culturele evenementen kunnen ontstaan. „We willen Renesse ook eens op een andere manier laten zien en deze nieuwe sport een podium ge ven", zegt Berry Lindenbergh van café Simpel en in het dagelijks le ven sportdocent op het Scalda in Middelburg. Slackline is een sport waarbij evenwicht centraal staat. „Ieder een kan binnen een half uur leren staan, zegt Lindenbergh. „Maar je moet ook accepteren dat je valt." Slackliner Frans legt uit hoe het moet op een klein oefenbandje. „Ga er maar op staan, focus op één punt en loop naar voren. De handen boven het hoofd voor het evenwicht." Slacklinen is nog niet zo simpel, blijkt al snel. De steun van een schouder is nog onmis baar. Slacklinen mag in Nederland nog relatief onbekend zijn, in het bui tenland is het aanzienlijk popu lairder, vertelt Lindenbergh. „En dan komen ze terug van vakantie en willen ze het hier ook doen." Het toegestroomde publiek bij ca fé Simpel mag het ook wel even proberen van Zoelits. Een jong meisje loopt over de band alsof ze het al jaren doet. Een twintiger heeft het aanzienlijk moeilijker en ze beweegt heftig met de ar men. Zölitz trekt de spanning op de band nog weer eens wat extra aan en stapt weer op voor een nieuwe serie sprongen. 'Coet foud veest' in de Oosterhof DJ's Danny Pim zorgen za terdag 24 augustus voor de muziek tijdens het 'Goet Foud Veest" in dorpshuis de Oosterhof in Oosterland. De dresscode is uiteraard goed fout en de muziek komt uit de jaren, 70,80 en 90. Het foute feest begint om 21.00 uur en duurt tot 2.00 uur. Op het programma staat ook een special act. Fietsexcursie langs Verdronken dorpen Natuurmonumenten ver zorgt woensdag 21 augustus een fietsexcursie langs ver dronken dorpen, inlagen en karrevelden aan de Ooster- schelde. De gids stopt met enige regelmaat om tekst en uitleg te geven. Verzamelen om 14.00 uur bij Golfclub Molenberg aan de Hogeweg in Burgh-Haam stede. Aanmelden kan via 0113-644044. Concert Adriaan Hoek in dorpskerk Vandaag, donderdag 15 au gustus, geeft organist Adriaan Hoek uit Tholen een concert op het Van Vul penorgel van de dorpskerk van Ouddorp. Hij brengt werken ten gehore van Anthoni van Noordt, Bach, Böhm en Mendelssohn Bar- tholdy. Hoek studeerde or gel en piano bij Paul Hey- boer. Het concert begint om 20.15 uur. De Amac Store op Markt 61-63 in Middelburg is jarig! Wij trakteren zaterdag 17 augustus op 10% korting op Mac, iPad, iPod en alle accessoires. Kom langs bij Amac. A m - Dé Apple expert bij jou in de buurt. A\* DONDERDAG 15 AUGUSTUS 2013 bouwen' door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Rob van der Graaff uit Burgh-Haamstede heeft een droom. Hij wil dat zo veel mo gelijk mensen de kans krijgen om in een twee-onder-eenkapper te wonen. Daarom heeft hij een pre fab woning ontworpen die door de bouwstijl een stuk goedkoper is dan de meeste twee-onder-eenkap pers. „Want ik vind dat iedereen recht heeft op ruimte rond de wo ning", zegt hij. „Ook starters op de woningmarkt." I Rob van der Graaff bij een van de locaties waar hij graag zijn huizen zou bouwen. Op de inzet een teke ning van de modulewoning zoals Van der Graaf heeft bedacht, foto Ronald den Dekker Rob van der Graaff VLISSINGEN - De Vlissingse bio scoop CineCity gaat sociale media als Twitter en Facebook veel meer gebruiken om te communiceren met de klanten. Manager Sander Verdonk hoopt dat er op die ma nier een 'community' ontstaat die het bedrijf voedt met suggesties en ideeën. I Ulf Zölitz in actie, foto Dirk-Jan Gjeltema door Melita Lanting RENESSE - Een sprong, een kniebui ging, plat op de buik en weer opve ren, en dat allemaal op een veren de spanband tussen twee vrachtwa gens. Ulf Zölitz, een van Neder lands beste Slackliners, gaf gister avond een demonstratie van deze relatief onbekende sport bij café Simpel in Renesse. OOSTERLAND BURGH-HAAMSTEDE OUDDORP '10% korting is geldig op 17/8/2013 op alle producten, iPhone en GiftCards zijn uitgezonderd. Zolang de voorraad strekt. Vraag naar de voorwaarden in de winkel. TM en 2013 Apple Inc. Alle rechten voorbehouden. www.a-mac.nl 0900-1588 Markt 61-63,4331 LK Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51