Jan en Magda hebben niet veel te klagen Hobbykoks strijden om titel beste visbakker Drie katten in korte tijd vergiftigd in Zaamslag Prestigieuze beurs Art Nocturne in Knokke biedt veel meesterwerken 24 ZEEUWS-VLAANDEREN NIEUWE BASISSCHOOL OOSTBURC Leerkrachten, scholieren en ouders zijn blij met nieuwe christelijk nationale basisschool De Drieklank. 66 De klassen zijn wel iets kleiner, maar we hebben lekker veel speelruimte Dat zal even wennen zijn. Ruim 53 jaar van hun 65-jarige huwelijk vertoefden ze in de Van der Peijl straat. „Het besluit kostte ons moeite, maar we willen niet con stant afhankelijk zijn van onze kinderen en kleinkinderen", ver telt Jan. Gisteren vierden ze hun 65e trouwdag. Jan en Magda Rottier hebben niet veel te klagen, al baalt Jan er van dat zijn zicht min der wordt. Het belemmert hem om zijn grote passie uit te oefe nen: tekenen. „Maar verder gaat het goed. We kunnen nog lekker samen fietsen. Op de elektrische fiets, dan hè. Alles gaat prima dus! Nou ja, wij spelen mee in de Staatsloterij, maar we hebben nog nooit iets gewonnen." Jan en Magda zijn vooral blij dat ze elkaar nog hebben. Jan was dwangarbeider in de Tweede We reldoorlog. Na jaren van brieven schrijven, kreeg hij daar een uitke ring voor, uit het Duits program ma ter Vergoeding van Dwangar beid. En hoewel de nare ervaring niet met geld is te verzachten, voelde die erkenning toch een beetje alsof hij de Staatsloterij had gewonnen. HULST - Hobbykoks uit de gemeen te Hulst kunnen zondag 25 augus tus tijdens de Vestingdagen hun kookkunsten tonen tijdens een visbakwedstrijd op de Bierkaai. Er kunnen maximaal twintig visbak- kers meedoen. Een jury beoor deelt de gebakken vis en het pu bliek mag gratis meeproeven. De prijs is 'eeuwige roem' en een wisseltrofee. De wedstrijd begint om 15 uur en eindigt om 17 uur. Ie dere visbakker krijgt twee tot vier kilo vis, kartonnen bakjes, vork jes, servetten en vuilniszakken voor het afval. Iedere deelnemer moet wel zelf voor een kooktoe- stel zorgen. Ook moeten de koks hun eigen keukengerei en ingrediënten mee nemen. Aanmelden vóór 16 augus tus bij de VW in de Steenstraat, telefonisch via 0114-315221 of e-mail hulst@vvvzvl.nl OOSTBURC - Directeur Adri de Groote staat maandagmorgen zo druk te praten met enkele bezoe kers in de hal van De Drieklank dat een meisje van groep 5 de deur van het klaslokaal maar even dicht doet. Om er vervolgens ach ter te komen dat het niet helpt, want er zit geen glas in de binnen deuren en -vensters van de Oost- burgse basisschool. Naast het plaatsen van een aantal ruiten moeten deze week nog schotjes worden aangebracht in de toiletruimtes en wat schroot jes tegen een buitenmuur van de school worden getimmerd. Ook komt woensdagmiddag iemand de klimaatbeheersingsinstallatie nauwkeurig afstellen. Maar aan het eind van de week is de nieu we Drieklank helemaal klaar, ver wacht De Groote. Oké, er staan nog wat onuitgepak te dozen en er liggen nog wat prikborden. Maar een vader maakt binnenkort nog een wand kast voor spellen en overblijfspul- len. „En we weten nog niet zeker of we weer prikborden in de drie klaslokalen willen hebben. Blij ken ze binnen enkele weken niet nodig te zijn, dan verdwijnen ze naar zolder." Want in de hal en de lokalen zijn de spanten van het gebouw dan wel goed te zien, boven de 'servi ceruimten' (toiletten, keukentje, opbergkasten) in het midden be vindt zich een behoorlijke opberg- zolder. „Op die zolder staat de in stallatie voor klimaatbeheersing. Maar er is heel wat ruimte over om van alles op te bergen. Je ziet er niets van, maar we hebben meer ruimte dan in het oude ge bouw, legt de directeur uit." Vijf dagen eerder durfde De Groote niet te hopen dat hij bij aanvang van het nieuwe school jaar goedgemutst en uitermate te vreden was. De directeur zag het vorige week woensdag even hele maal niet meer zitten, geeft hij achteraf blijmoedig toe. Overal renden nog bouwvakkers en schil ders rond en de vloer was kaal. De Groote mailde leerkrachten en ouders woensdagavond dat ze donderdagmorgen nog niet hoef den te komen, 's Middags zou vroeg genoeg zijn. Toen die donderdagmiddag de he le school van vloerbedekking was voorzien en de hulptroepen om vangrijker bleken dan hij had dur ven hopen, kreeg het wit wegge trokken gelaat van De Groote zijn bruine vakantieteint terug. Het leek er op dat het toch nog goed zou komen. Toen ook vrijdag en zaterdag veel ouders en (oud-) leerlingen het schoolteam bijston den, bleek de school uiteindelijk toch nog op tijd klaar te zijn voor het nieuwe leerjaar. De Groote kan het achteraf wel verklaren. Hem was vooraf verze kerd dat de aannemer - met de er varing van de bouw van de Euro- paschool in Zuidzande twee jaar geleden - een nieuwe school in zes weken kon bouwen. Maar er was een tegenvaller bij de sloop. „Er zat meer asbest in het gebouw dan verwacht. In de drempels bleek bijvoorbeeld ook asbest te zijn verwerkt. Die mochten dus niet zonder meer gesloopt wor den, maar moesten door een spe ciaal team worden opgeruimd en afgevoerd", verklaart De Groote. es - De paar dagen vertraging kwam de aannemer op het laatst tekort. Het leed bleek uiteindelijk te over zien en De Groote is blij dat de 45 leerlingen van De Drieklank een nieuwe school hebben gekregen. Hij is niet bang dat de school bin nen enkele jaren het veld moet ruimen, omdat ze onder de (nieu we?) opheffingsnorm zakt. „We telden de voorgaande jaren steeds tussen de vijftig en zestig leerlin gen. Volgend jaar kunnen we wel eens tot tegen de veertig zakken, maar ik ben voor de langere ter mijn niet direct bang. De gemeen te heeft tenslotte prognoses op de te verwachten aantallen leerlin gen losgelaten." De nieuwe Drieklank - kosten 470 mille - is overigens zo ge bouwd dat de school voor andere functies kan worden gebruikt. Bij Dierenziekenhuis Zeeuws- Vlaanderen werd afgelopen week end een poes binnengebracht, die midden in de nacht in de straat In de Bogerd in Zaamslag erg ziek was geworden. „Deze poes, acht jaar oud, wankelde op haar poot- jes*Ze viel om, gaf over... We za gen al snel dat nierfalen de oor zaak was van de klachten. Het fa len is zo goed als zeker het gevolg van vergiftiging. Met behulp van een infuus en antibiotica hebben we het dier weer op de been ge kregen", vertelt dierenarts Lotte Beirens. Navraag leerde de eigena ren van het dier dat een straat ver derop een dag eerder twee katten ook slachtoffer werden. Bij de po litie zijn nog geen aangiftes ge daan. „Wij roepen mensen op dat echt te doen, al moeten we wel be wijs hebben", aldus politiewoord voerder Alwin Don. Dat is vol gens Beirens alleen te verkrijgen door middel van autopsie, mm De beurs, 's avonds geopend van 16 tot 21 uur, trekt jaarlijks vele duizenden kooplustige kunst- en antiekliefhebbers. Er zijn tal van items van museale kwaliteit te koop. Voorbeelden: een Jacob Jor- daens op de stand van Douwes Fi ne Art uit Amsterdam en de kunst van Manuel Mendive op de stand van Rainhart. Douwes is ge specialiseerd in Vlaamse en Hol landse oude meesters. De schilder kunst beslaat de periode van de oude meesters tot die van nu. In het oog springen de pentekenin gen van Rembrandt. Art Noctur ne Knocke is in de eerste plaats een koopbeurs, die zich richt op zowel museumconservators, ver zamelaars als de beginnende kunstliefhebber. Naast meubilair vanaf de haute epoque tot de periode van de art nouveau en art deco en heden daags design, zijn er tal van beel den uit de middeleeuwen te koop. Er worden ook collecties ju welen, zilver- en glaswerk aange boden. Tot slot is er ook veel aan bod voor liefhebbers van exoti sche voorwerpen, aardewerk, oude tekeningen en Oosterse kunst. Naast de beurs is er Sculp ture Link, een beeldenwandeling. Die leidt onder meer langs werk van de beeldhouwers Johan Baud- art, Giovanni Gelmi en Jean Francois Jans. De beelden zijn te bewonderen op de Zeedijk tussen Het Zoute en Duinbergen langs Hotel La Réserve, rond het Zege- meer en tot aan Scharpoord. Magda en Jan Rottier vierden gisteren hun 65-jarig huwelijk in hun huis aan de Van der Peijlstraat, dat ze binnenkort verlaten, foto Mark Neelemans door Raymond de Frel TERNEUZEN - Aan de gevel hangt nog een 'te koop'-bord, maar het huis van Jan (89) en Magda (86) Rottier uit Terneuzen is al ver kocht. Het echtpaar verkast naar het nieuwe zorgcentrum Maxima. Geen valse noot bij door René Hoonhorst Joshua (8), groep 5 door Raymond de Frel ZAAMSLAG - In Zaamslag zijn in kor te tijd drie katten vergiftigd. Twee dieren zijn bezweken door het gif, de derde maakt het na behande ling weer goed. Of het om een moedwillige vergiftiging gaat, is on duidelijk. door Frank Gijsel KNOKKE-HEIST - In Knokke- Heist loopt nog tot zondag de 38ste edi tie van de prestigieuze kunst- en antiekbeurs Art Nocturne Knocke. Die wordt gehouden in cultureel centrum Scharpoord en Hotel la Ré serve. In totaal zijn er meer dan vijf tig stands vol antiek, moderne en hedendaagse kunst en design.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56