Eigenaar Astrid zoekt geld voor berging schip Requiem 22 ZEELAND brieven Vertrouwen in directie Emergis weg SCHEEPVAARTONGELUK 'About Time' slotfilm festival Film by the Sea Homo's Onzekerheid over het aantal opvarenden, mogelijk kinderen, bepaalde gisteren de operatie van redders en bergers bij Vlake. Tanken dinsdag Hoewel er nog een aantal festivals voor de deur staan, liggen mijn festivals alweer ruim een vakantie terug. De muziek beperkt zich nu tot de cd's en Youtube. De zomer en de vakantie zijn hier voorbij. Het kwik is gedaald van Zuid- Frans naar temperaturen waar sokken, vestjes en jassen bij ho ren. Weer gewoon Nederlands. Gisteren zijn in het zuiden dan ook weer de scholen begonnen. Als u dit leest zit ik inmiddels ook weer braaf achter mijn bu reau met mijn collega's. Uitge- barbecued, uitgeluierd, uitge- reisd, uiteindelijk. En ja een beetje uitgedijd vanwege het goede leven. Weer een doosje vol mooie herinneringen ge vuld, omdat ik alle rust nam om het te beleven en te aan schouwen. Maar ook een indrukwekkende herinnering. Ik bezocht Craon- ne, Noord-Frankrijk, waar de gruwel van oorlogen altijd om de hoek ligt. Een dorp zo ver woest in de Eerste Wereldoor log dat het niet meer opge bouwd kon worden en men be sloot er daarom slechts bomen te planten. Hier en daar een grafsteen en wat scherven tus sen bomen van bijna een eeuw oud. Dat en een oorverdovende stilte is wat er nog rest. Ik nam een scherfje mee om dit ver haal aan mijn kinderen te ver tellen. Ik haalde verhalen op met mijn familie over mijn opa en mijn oma (geboren in 1894). Ik reali seer me nu dat ik toen hun ver haal had moeten schrijven of op z'n minst hun scherven had moeten oprapen. Maar de Eer ste Wereldoorlog, nationaliteits kwesties, Bomvrije in Vlissin- gen, sociale geschiedenis zei den me als dertienjarige wei nig. Wat rest zijn flarden. Op het breekpunt van de rust en de komende hectiek reali seer ik me wat ik heb en had en hoe vluchtig dit is. Het verle den met zijn scherven en de toekomst waar de breuklijnen al langzaam zichtbaar worden. Ik zet een Requiem op. Maar wel van Paco Pena, flamenco, omdat het leven daar onmisken baar doorheen klinkt. Een re quiem voor alle scherven. Voor hen die ze nu vinden, verzame len en ooit zullen koesteren. Vooropgesteld: zonder hem per soonlijk te kennen, ben ik ervan overtuigd dat Boris Dittrich een goed mens is. Ik vind hem echter naïef met zijn opvatting dat de Olympische Winterspelen in Sot- sji niet geboycot moeten worden, omdat homo's en lesbiennes in Rusland dan nog verder in de knel zouden komen. Zo gerede neerd was het ook een juiste be slissing om in 1936 de Nazi-Spe len van Berlijn niet te boycotten. Want door een boycot zouden de joden in Duitsland nog verder in de problemen zijn gekomen. We weten hoe het daar is afgelopen. Geen boycot van Sotsji zal de macho Poetin alleen maar zien als het bewijs dat de internationale gemeenschap hem gelijk geeft in zijn repressie van homo's en les- KLOETINGE - De ondernemings raad van het centrum voor geeste lijke gezondheidszorg Emergis in Kloetinge heeft het vertrouwen in de raad van bestuur opgezegd. Er wordt aan een brief gewerkt voor de raad van bestuur en de raad van toezicht waarin dat wordt uitgelegd. Zowel de or als biennes. Gelet op het eigen Olym pic Charter, dat discriminatie we gens seksuele geaardheid ver biedt, kan het IOC nooit akkoord gaan met de intolerantie van Poe tin en zijn makkers in het kwaad. Tanken over de grens kost de schatkist miljard. Daar komt nog wel het een en ander bij: Bier, wijn en gedistilleerd kopen over de grens gaat ook ten koste van onze schatkist en onze onderne mers en personeel. Het wordt in teressant om je benzine, wijn en bier in België en in Duitsland te kopen er daar dan tevens ook nog een leuk uitje van te maken. Als je die gederfde inkomsten van onze grensondernemers, plus WW-uitkeringen, plus mindere inkomstenbelastingen en btw en accijns er bij optelt, wordt het ge miste bedrag in totaal met btw en accijnzen nog veel groter. Zijn er dan helemaal geen wijze mannen of vrouwen meer in Den Haag, die even verder dan hun neus kij ken? wemeldinge - De berging van het overvaren jacht Carnat en de twee overleden opvarenden leek maandag gehinderd te worden door geruchten. Lange tijd werd uiterst behoedzaam te werk ge gaan omdat niet duidelijk was hoeveel opvarenden er moesten zijn. Omstanders meldden twee volwassenen en twee kinderen, danwel vier mensen, danwel twee. Het Kanaal door Zuid-Beveland werd rond de plaats van het onge val uitgebreid doorzocht met bo ten, duikteams en de sonar van twee Vlaamse Seakinghelikopters. Pas nadat het jacht vanonder de gastanker was getrokken en dui kers de kajuit in konden, kon het tweede, mannelijke slachtoffer aan wal worden gebracht en werd duidelijk dat er niet meer opvaren den waren. Ondanks de inzet van drie duik teams bleek het door de positie van het motorjacht onder de tan ker uren lang niet mogelijk het tweede slachtoffer te bergen. Een bergingsschip van Polderman trok met hulp van de brandweer het jacht boven water. Het jacht is vervolgens met hulp van een kraan naar de wal gebracht voor nadere inspectie. Nadat zeker werd dat er geen slachtoffers meer waren, is het jacht leegge pompt en even na 17.00 uur langs zij het bergingsschip naar de We- meldingse haven gebracht. Aan de gastanker, die niet gela den was, leek gisteren geen grote schade te zijn toegebracht door de aanvaring. De kapitein van de tan ker werd gisteren aan het einde van de berging door de politie ge hoord. De tanker moet voorlopig blijven liggen bij de Postbrug ter wijl het onderzoek van de Water- politie van de landelijke eenheid naar de toedracht van het ongeval loopt. Die kan pas over enkele we ken duidelijk zijn, zegt woord voerder van de politie Alwin Don. Omstanders meldden dat er kort voor het ongeval brand was ge zien aan boord van de Carnat. Dat kon gisteren ook niet bevestigd worden. Een bemanningslid van de tanker zou direct na de aanvaring nog overboord gesprongen zijn in een poging tot redding. Hij zou het jacht met een touw gezekerd heb ben. De politie kon dat verhaal gis teren echter evenmin bevestigen. Het grote aantal hulpverlenings diensten bij het kanaal trok giste ren grote aantallen toeschouwers. Het kanaal, dat onmiddellijk na het ongeval afgesloten werd voor de scheepvaart, kon tegen 17.30 uur weer vrijgegeven worden. Door de urenlange stremming hadden zich veel wachtende sche pen verzameld bij de Vlakebrug en de sluizen van Hansweert en bij Wemeldinge. Schepen die er voor kozen om via het Schel- de-Rijnkanaal om te varen kregen bij de Kreekraksluizen te maken met grote drukte en wachttijden. LOCATIE AANVARING I mtmi de directie willen geen toelich ting geven. Het afketsen van de fu sie tussen Emergis en de Parnas- sia Bavo-groep is de aanleiding tot deze ontwikkeling. Een aantal onderdelen van Emergis is niet groot genoeg om voldoende kwali teit te leveren. Daarom is samen werking nodig. Na deze datum is het aan de verze keraar om te beslissen wat er met het gezonken schip gebeurt. De kans is aanwezig dat het wordt af gebroken. De Kam is naarstig op zoek naar geld om de Astrid naar Vlissingen te halen, hij is in ge sprek met verschillende partijen. Het schip leed drie weken gele den schipbreuk op de Zuid-Ierse kust. Ruim anderhalve week gele den kwam het bericht dat er spul len uit het wrak gestolen waren. Een deel van de verdwenen spul len, zijn echter weer gevonden, waaronder de scheepsbel. Ze zijn door duikers aangetroffen in het wrak en op de kust. Pieter de Kam is opgelucht na de ze ontdekking, maar sluit niet uit dat de spullen eerst toch waren ge stolen. „Het zou kunnen dat de dieven dachten dat ze met de waardevolle spullen niets konden doen en ze hebben terugge bracht." VLISSINGEN - Met de Nederlandse première van de film About Time van Richard Curtis wordt zater dag 21 september de 15e editie van filmfestival Film by the Sea afge sloten. Schrijver en regisseur Ri chard Curtis is bekend van onder meer Nothing Hill, Bridget Jones' Diary en Love Actually. In About Time draait het om de jonge advocaat Tim Lake. Hij krijgt van zijn vader te horen dat de mannen in zijn familie over een zeer bijzondere gave beschik-J ken. Wanneer hij verliefd wordt 1 op de mooie, maar onzekere Mary* besluit hij deze gave te gebruiken^ om haar voor zich te winnen. Marleen Blommaert a. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Geruchten lastig bij door Claudia Sondervan Matty Verkamman Kreekpad 10, Kats W.J. van Gilst Boogerdlaan 23, Kortgene I De bemanning van de gastanker tijdens de berging van het motor jacht. foto Marcelle Davidse gastanker vaart over zeilboot Yerseke infographic Willem Adriaansens KAMPERLAND - De berging van het zeilschip Astrid laat nog even op zich wachten. De eigenaar van het schip, Pieter de Kam, heeft nog tot 17 augustus om de benodigde fi nanciers binnen te halen. Daarna kan het schip eventueel voor repa ratie naar het Dokje van Perry in Vlissingen worden gebracht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54