ZEEUWS-VLAANDEREN Waarschuwing m Stadsbestuur verwerpt verwijten CBRE en Beherman over tegenwerking bij groot schalige detailhandel aan de Zuidpoort. almanak www.pzc.nl/zeelandceboekt Blog: Breskens en de visserij Fascinerende klus voor regisseur Louis van Gaal Renesse aan de beurt voor versterking duinen terneuzen - Het gevecht over de ontwikkeling van de Zuidpoort tussen de gemeente Terneuzen enerzijds en projectontwikkelaar Beherman (HRC) en vastgoedgi gant CBRE anderzijds, gaat onver droten voort. B en W van Terneu zen geven voorrang aan de Kenne- dylaan-West als locatie voor groot schalige detailhandel boven de Koegorspolder, maar de 'Zuid- poortboys' Beherman en CBRE proberen alsnog hun gelijk te ha len. B en W van Terneuzen wijzen echter een mogelijke schadeclaim van 15,5 miljoen euro van de hand. Beherman, gesteund door CBRE, dreigt daarmee. „We heb ben gedaan wat we hebben be loofd: planologisch medewerking verleend om daar grootschalige detailhandel mogelijk te maken. Maar we hebben altijd gemeld dat dit geen garantie was dat dit stre ven bij eventuele procedures ook tot resultaat zou leiden", aldus een woordvoerster van de ge meente Terneuzen. De provincie Zeeland en later de Raad van State staken een stokje voor de plannen. Beherman neemt het de gemeente kwalijk dat vrijwel alle winkels naast de skihal aan de Zeelandweg (Koe gorspolder) al jaren leegstaan. On danks toezeggingen van jaren her dat de gemeente daar grootschali ge of perifere detailhandel wel zag zitten. Dat vooruitzicht maak te het in 2007 voor ING Vastgoed interessant om de winkelruimte van toenmalige eigenaar Beher man over te nemen. Inmiddels is CBRE eigenaar van dat vastgoed aan de Zuidpoort. „Wij zijn destijds als gemeente echter een inspanningsverplich ting aangegaan en geen resultaat verplichting", aldus de zegsvrou we van de gemeente. Bovendien staat in de Structuurvisie tot 2025 uit december 2010 dat de gemeen te Terneuzen, als het om groot schalige of perifere detailhandel gaat, de voorkeur geeft aan de lo catie Kennedylaan-West (tegen de binnenstad aan) boven Terneu- zen-Zuid. „Wij zien de locatie aan de Zuidpoort als een aanvul lende locatie voor leisure, onder wijs, zorg of stedelijke bedrijvig heid of als een overlooplocatie voor grootschalige of perifere de tailhandel". Kort en goed: eerst wordt het plan van Lafoma en bouwbedrijf Van der Poel voor de Kennedylaan-West in procedure gebracht. Die opstelling van B en W is zowel voor Beherman als voor CBRE een slag in het ge zicht. Van grootschalige detailhan del aan de Zuidpoon komt voorlo pig niets terecht. B en W hebben een verzoek van Beherman voor een tuinbouwcentrum in die om geving nog in beraad. Executieverkoop Meer nieuws zie: www.pzc.nl Op het Middelburgse kantoor is een stagiair actief. Hij heeft zich ont popt tot een goede, ijverige en gezel lige collega. Maandag liet hij zich bovendien van zijn zorgzame kant zien. Een vaste kracht van het kan toor meldde trots nu ook over WhatsApp te beschikken. De sta giair keek er zorgelijk bij. Een week geleden namelijk kwam diezelfde collega mopperend binnen dat ze zich uit nieuwsgierigheid had aange meld op een internetforum maar nu allerlei rare berichtjes ontving waar van ze allerminst was gediend. De stagiair vreesde het ergste nu daar WhatsApp bij is gekomen: „Kijk je wel uit dat je niet met de verkeerde mensen in aanraking komt!?" ZEVENVIJFTIG ZONNENDE ZEEHONDEN -■-■■■ ----- a "'~v SPORT DINSDAG 13 augustus 2013 ZEELAND Terneuzen wijst claim van hand door Henk Boot Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Tip? redactie@pzc.nl T="' ai. 7 f\P*lz Hp 7nn OSSENISSE - Het is zo langzamerhand dringen voor een ZjLICK. UC Zidl 1 plekje op de zandplaten in de Westerschelde. Bij mooi weer liggen de zeehonden bij tientallen te zonnen, zoals "f-' hier op de Brouwersplaat. Volgens passerende sportvis sers worden er regelmatig 70 tot 80 zeehonden geteld. Nu waren het er 57, al staan die niet allemaal op de foto. Het gaat al jaren goed met de zeehondenpopulatie in het Westerscheldegebied. Bij een recente telling werden er 120 aangetroffen, maar dat aantal groeit snel. Logische oorzaak: de verbeterde waterkwaliteit en de groeiende visstand. De pubers liggen op de Hooge Platen bij Bres kens, de moeders en jongen op de Brouwersplaat en Mo lenplaat en de oudjes achterin de Westerschelde in de Zimmermangeul. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53