Parochie moet Wagter terug in dienst nemen Schaderegeling voor Goese oud-militair 4 Kaartverkoop openluchtspektakel Kausay Pacha komt op gang 24 BEVELANDEN en THOLEN VERGIFTIGINGEN Op Twitter en Facebook breiden de geruchten zich als een olievlek uit: honden en katten vergiftigd in Goes 150,00 €315,00 355,00 399,00 Wagter vocht zijn ontslag aan bij de rechtbank in Middelburg. Hij heeft de zaak gewonnen. Een door de parochie aangevraagde ontslagvergunning is door de kan tonrechter niet toegekend. „Ik heb dus recht op mijn werk plek, achterstallig loon met 25 pro cent boete en voortgezette beta ling van loon. Ik ben op 9 april op staande voet ontslagen. Nu blijkt dus dat het ontslag ongeldig is ge weest", stelt Wagter in een verkla ring. Het is tot nu toe nog steeds niet echt duidelijk wat de reden is geweest voor het ontslag. Wagter zelf vermoedt dat zijn 'af en toe heftige emoties' onder meer een rol hebben gespeeld, zei hij eerder in de PZC. De dirigent uitte eerder dit jaar forse kritiek op het bestuur van de Pater Damiaanparochie over de onfatsoenlijke manier waarop het parochiebestuur volgens Wag ter met pater Paul Vanluffelen is omgegaan. Vanluffelen zelf ver klaarde echter later dat er hele maal geen sprake is geweest van een onfatsoenlijke opstelling van het parochiebestuur. De pater koos er zelf voor naar een andere parochie te gaan omdat zijn werk op De Bevelanden gedaan was. Feit is wel dat het parochiebe stuur en Wagter niet meer fat soenlijk door een deur konden. Ad Schenk, vice-voorzitter van het bestuur van de Damiaanparo chie, ging gisteren niet al te diep in op het conflict. „De rechtbank ziet er de noodzaak niet van in dat het parochiebestuur afscheid neemt van Evert Wagter. Wij heb ben nog overleg met onze advo caat over de uitspraak van de rech ter maar geven gehoor aan het vonnis. De parochie neemt Evert Wagter dus weer terug in dienst. Het dienstverband loopt tot 1 april 2014. Dan loopt zijn contract af." Volgens Schenk wordt met ge sprekken of via een mediator ge probeerd de verhoudingen weer te normaliseren. Maat heeft te kampen met een Post Traumatische Stress Stoornis (PTSS) die hij heeft ontwikkeld doordat zijn voormalige werkge ver de zorgplicht na zijn uitzen ding naar Srebrenica had geschon den. In maan dit jaar bepaalde de Centrale Raad van Beroep al dat Defensie in gebreke was gebleken. De Goesenaar zei destijds in deze krant dat de erkenning dat hij en tientallen ex-collega's slechte na zorg hebben gekregen veel belang rijker was dan een schadevergoe ding. Ook daarover is nu dus over eenstemming, tot opluchting van Maat. „Ik ben tevreden dat het is afgerond, ik kan nu verder met mijn leven", zegt hij. „Ik heb de af gelopen vijftien jaar in het verle den geleefd of naar een rechts zaak toe." De ex-militair wil alles nu eerst eens laten bezinken, voor dat hij aan een nieuw hoofdstuk begint. „Ik wil de draad oppak ken, er valt echt iets van me af." Over het bedrag van de schadere geling kan Maat inhoudelijk niets zeggen. „Maar het is naar tevre denheid en netjes afgerond." In Srebrenica werden in 1995 dui zenden Bosnische moslims ver moord door troepen van de Servi sche generaal Mladic toen de mos limenclave, die formeel onder be scherming stond van Dutchbat, viel, werd ontruimd. van basis tot maatwerk specialist in multifocale brillenglazen GOES - Het begon vorige week op Twitter: een mevrouw uit Rilland waarschuwde voor criminelen die honden en katten zouden vergifti gen in Goes. In het Zoute Vestje bij de molen en in het parkje ach ter De Mythe, om precies te zijn. De onverlaten zouden bijtende stoffen achterlaten en stukjes kaas en worst met punaises erin. Het verhaal werd meteen overge nomen door een mevrouw uit Krabbendijke. Zij wist zelfs te ver tellen dat er punaises met weer- haakjes in de lekkernijen verstopt zouden zitten. Natuurlijk ging de krant er met een achteraan, maar geen van de hondenbezitters die dagelijks hun rondjes maken door het noordwestelijke Vestepark in Goes, had iets gemerkt. De hon den waren allemaal vrolijk en ge zond. Ook bij de dierenartsen was niets bekend. De dichtstbijzijnde prak tijk, die van Mosselman en Ver boom aan de 's-Heer Hendrikskin- derendijk, had geen enkel geval van vergiftiging binnen gekregen. Maar de geruchtenmachine ver stomde niet. Op Facebook werden de verhalen overgenomen en het aantal tweets breidde zich gestaag uit. Nu ook van mensen die wil den weten in welke straten van Goes honden en katten precies ge vaar liepen. Gisteren werden op Twitter vier dode honden en twee dode katten 'gedeeld', maar bij de politie en bij de dierenart sen is daarover niets te vinden. In tussen regent het ook bij de krant telefoontjes van mensen die wil len waarschuwen tegen de dieren haters. Waar ze hun informatie vandaan hebben? Van Twitter en van Facebook. Inmiddels zijn ook straten in de Goese Polder, de Schumannlaan en de Anthony Edenlaan tot gevaarlijk gebied ver klaard. Keken de hondenbezitters in het Zoute Vestje vorige week nog op van het nieuws, inmiddels heeft iedereen er, ook in de Goese Pol der, al wel wat van gehoord. Inder daad: via de sociale media. Gezine de Jongh, die haar hond in het Zoute Vestje uitlaat, is er niet zo van onder de indruk. „Ik hou mijn hond altijd aangelijnd, hij mag hier trouwens niet los. Ik zie dus alles wat hij doet. Iets eten mag hij helemaal niet." De uitvoeringen zijn van donder dag 22 tot en met zondag 25 augus tus in het Bosgebied-Zuid in Goes. Er is speciaal een open plek gecreëerd voor het podium en de bezoekers. Er is per keer plek voor duizend mensen. De vrijdag- en zaterdagavond zijn uitverkocht, voor de zondagmiddag en -avond zijn ongeveer de helft van de kaartjes gesleten en ook de don derdagavond gaat hard. Voor de zaterdagmiddag is wat minder be langstelling, voor die voorstelling zijn nog ruim zeshonderd kaarten beschikbaar. De verkoop valt tot nu toe niet te gen, zegt een woordvoerster van de gemeente Goes. Zij vermoedt dat dé resterende kaartjes wel licht in de dagen voor de voorstel lingen nog aan de man zullen worden gebracht. Met het crowdfundingproject om geld in te zamelen voor een ed en dvd-opname van de uitvoe ring, loopt het nog wat minder goed. Daar is 2500 euro voor no dig, maar de giftenteller staat mo menteel op iets meer dan een der de van dat bedrag. Er kan vanaf minimaal 10 euro worden gedo neerd. Hoe hoger de gift, des te meer staat er tegenover. Toegangskaarten voor de voorstel lingen van het openluchtspekta kel Kausay Pacha zijn te koop in Goes bij het VW kantoor, boek handels Het Paard van Troje en De Koperen Tuin en via de websi te van het themajaar. Daar staat ook informatie over het crowdfun dingproject. door Frank van Cooten GOES - De katholieke parochie in Goes is genoodzaakt de eerder ont slagen dirigent en organist Evert Wagter weer terug in dienst te ne men. door Luc Oggel GOES - Oud-Dutchbatter Dave Maat uit Goes kan na bijna vijftien jaar procederen de juridische strijd bijl voorgoed begraven. Het minis terie van Defensie maakte maan dag bekend dat er overeenstem ming met de ex-militair is bereikt over een schaderegeling. nieuwste generatie multifocale glazen modern en betaalbaar f J COMFORT PLUS tilroeoptiek walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl mus KR KljNSISTOf, INDEX 1.6 EN GUiXWVONTWIECElO. OENOEMOt PRIJKN A MAATWERK dieren hype op Twitter door Mieke van der Jagt dode honden en 2 do de katten zijn er al 'ge deeld' op Twitter. Maar de politie weet van niets. I Honden uitlaten in het Zoute Vestje. door Luc Oggel 1lr| VANAF WIJZEN IN IN<;|. 50% WIRING GOES - De kaartverkoop voor het openluchtspektakel Kausay Pacha, de kers op de taart van het Goese Latijns-Amerikajaar, komt op stoom. Twee van de zes voorstellin gen zijn inmiddels uitverkocht. www.goeslatijnsamerika.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50