Stuivenberg maakt nieuwe start Het einde van Vacansoleil-DCM is in zicht 30 SPORT Stuivenberg (42) trapte maandaga vond op het veld van Rijnsburgse Boys af voor een campagne die uiteindelijk richting EK-deelna- me in 2015, en mogelijk ook plaat sing voor de Olympische Spelen van Rio 2016, moet leiden. Woens dag volgt de eerste oefenwed strijd, in en tegen EK-gastheer Tsjechië. De eerste kwalificatie wedstrijd is op 5 september, in Nijmegen tegen Schotland. In groep 3 treft long Oranje verder nog Georgië, Slowakije en Luxem burg. Niet alleen roerganger Stuiven berg is nieuw, ook de bemanning is goeddeels nieuw gerekruteerd. Al heeft Stuivenberg, die de afge lopen zeven jaar Oranje onder 17 coachte, sterk de indruk dat hij verder kan gaan op een reeds lang geleden ingeslagen weg. „Negentig procent van deze spe lers ken ik al veel langer dan van daag. Sommigen heb ik dan mis schien al een tijdje niet gespro ken, maar onze gezamenlijke ge schiedenis gaat ver terug." Dat de KNVB bij hem uitkwam, zegt vol gens Stuivenberg veel over het consistente beleid van de voetbal bond. „je hebt clubs die, nadat ze hun spits hebben verkocht, direct de transfermarkt opgaan. En er zijn verenigingen die het binnen hun opleiding zoeken. Zelfben ik meer van het laatste." Stuivenberg werd al op jonge leef tijd jeugdtrainer bij Feyenoord. Liefst had hij die stap nog even uitgesteld, maar zijn carrière in het profvoetbal werd door een ernstige blessure al in de knop ge broken. Als hoofd jeugdopleiding zag hij hoe veel spelers van het huidige Feyenoord zich ontwik kelden op Varkenoord. Nadat Stui venberg bij Al-)azira in Abu Dha bi had ervaren dat een gebrek aan echte motivatie dodelijk is voor de ontwikkeling van jonge spe lers (en de trainer zelf), ging hij in 2006 aan de slag bij de KNVB als trainer van Oranje onder 17. Zowel in 2011 als 2012 werd hij Eu ropees kampioen met de jeugd- ploeg. Nu het contract van Cor Pot is af gelopen, kan Stuivenberg door stromen. In de voetbalwereld werd vaak lacherig gedaan over de trainerskwaliteiten van Stui- venbergs voorganger Pot. Die had echter het geluk dat hij met een zeer sterke generatie kon werken. Stuivenberg begint de campagne richting het EK van 2015 met een heel wat minder gelouterde ploeg. Van zijn eerste selectie van 22 spelers is slechts een handjevol vaste basiskracht in de eredivisie. „Maar over een jaar of wat zijn dit allicht ook allemaal vaste waar den in de eredivisie." Adam Maher, afgevallen voor het échte Oranje, is zijn meest erva ren speler. Daarnaast behoren on der anderen Memphis Depay, Mi ke van der Hoorn, Tonny Vilhena, Luc Castaignos, Guus Hupperts, Jürgen Locadia en Jetro Willems tot Stuivenbergs keurkorps, dat bestaat uit spelers die geboren zijn na 1 januari 1992. Van het hui dige Oranje kunnen Bruno Mar tins Indi, Stefan de Vrij en Marco van Ginkel ook nog meedoen. Voor Lieuwe Westra was dat het signaal om te tekenen bij Astana. De broertjes Danny en Boy van Poppel laten binnenkort weten of ze naar Trek gaan en Kris Boeck- mans zette zijn handtekenening onder een contact bij Lotto. John ny Hoogerland uit Langeweegje heeft nog geen nieuwe ploeg. Hoewel Luijkx de hoop op de red ding van zijn huidige formatie nog altijd niet heeft opgegeven, heeft hij inmiddels een ander 'ide aal scenario' in zijn hoofd zitten. Hij wil voor 1 september een geld schieter vinden voor een uit ta lentvolle jongeren bestaande over- gangsploeg. Die wil hij vanaf 2015 uitbouwen tot een nieuwe top- ploeg. „Het punt is dat we al deze jaren met één van de laagste bud getten hebben moeten opboksen tegen ploegen uit met name de middenmoot. Ik zou dat graag nog een keer doen met een team dat hetzelfde budget heeft als die ploegen", zegt Luijkx. Davy Gunst staat op podium in Bretagne Rafael Nadal heeft top twee in vizier Rafael Nadal is weer een stapje dichter bij de top van de wereldranglijst De Spaan se tennisser klom naar de derde plaats op de maandag uitgebrachte ranking. De winst zondag in het toer nooi van Montreal was voor Nadal zijn achtste ATP-titel van dit seizoen. Hij nam de derde plaats op de wereld ranglijst, achter Novak Djo- kovic en Andy Murray, over van landgenoot David Fer rer. Dhooge/De Koeijer maken karwei af Jurrie Dhooge en Jose de Koeijer hebben de 23e uit voering van het Scaldis Open gewonnen. Tijdens de finaledag waren Dhooge en De Koeijer in straight sets te sterk voor Mathieu Huis- zoon en Jeroen Manten: 6-4 6-3. Helen Clausing en Joke Ganseman, al jarenlang ac tief en succesvol op de Zeeuwse toernooien, eindig den bovenaan in het dubbel spel in de 5-categorie. Davy Gunst is derde gewor den in het eindklassement van de Ronde des Vallees in het Franse Bretagne. De wielrenner uit Yerseke won de eerste etappe in een sprint van vier. In de twee de etappe (tijdrit) zakte hij naar de vijfde plaats. In de slotrit zat Gunst weer in de beslissende ontsnapping. Daarin werd hij tweede, waardoor hij klom naar de derde plaats. Oemoemenoe wint oefentoernooi De rugbyers van Oemoeme noe won zondag een toer nooi in Haarlem. Het Middel burgse team, bestaand uit spelers van het eerste en het tweede, won achtereenvol gens van Bassets (Sassen- heim, Utrecht en Haarlem. Bij Oemoemenoe, dat ko mend seizoen met het eer ste in de ereklasse zal uitko men, debuteerden de nieu welingen Anthony Flint en Christopher Lyall. Iris Schelleman beste schaakster Schaakster Iris Schelleman uit Magrette heeft het Open NK gewonnen bij de meis jes tot en met twaalf jaar. De speelster van Landau uit Axel behaalde 8,5 punt uit dertien partijen. In het eind klassement van jongens en meisjes samen werd ze vier de. Clubgenoot Bas de Feij- ter werd vijfde bij de jeugd tot en met veertien jaar. Quinten Ramacker werd ge deelde vierde bij de jeugd tot en met zestien jaar. doof Edward Swier rijnsburg - „Het contact met Louis is uitstekend." Dat is dan al vast meegenomen. De nieuwe trai ner van Jong Oranje, Albert Stui venberg, kan goed overweg met bondscoach Van Gaal. Het is een prettige gedachte, want Stuiven berg heeft de komende tijd al ge noeg aan zijn hoofd. ARDOOiE - Het einde van Vacanso- leil-DCM komt in rap tempo dich terbij. Teambaas Daan Luijkx liet op de website van de ploeg nog maar eens weten dat renners en personeel van de Nederlandse World-Tourformatie vanaf nu voor al aan hun eigen toekomst moeten denken. HÉMONSTOIR LONDEN WAARDE Het peloton rijdt langs het Britse oorlogsmonument in het Belgische leper tijdens de eerste etappe van de Eneco Tour. foto Bas Czerwinski/ANP HAARLEM BORNE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31