Wiggins wil gaan knechten voor Froome €69 Dafne Schippers ligt op koers voor medaille 'Stoppen is geen optie' 28 SPORT NEDERLANDS ELFTAL Het Nederlands elftal trapt het seizoen van de waarheid woensdag af in en tegen Portugal. Vermeer weer fit bij Oranje f _L_ „Het was ongelooflijk hoe hij heeft gereden", bejubelde Wig gins zijn opvolger als winnaar van de Tour. „Ik denk dat hij het recht heeft verdiend om ook vol gend jaar weer het team te leiden om zijn kunststukje te kunnen herhalen. Daar zou ik hem graag bij helpen, mits ik geselecteerd word. Ik denk dat ik ook van waar de ben voor de ploeg in een knechtenrol. Ik zou niet weten waarom wij niet zouden kunnen samenwerken." Dit jaar zou Wiggins, die maan dag van start ging in de Eneco Tour, aanvankelijk ook een knech tenrol vervullen in de Tour. Door een knieblessure en een longinfec tie moest hij echter afzeggen. Die problemen liep hij op in de Ron de van Italië, die de Sky-renner voortijdig beëindigde. Hoogstwaarschijnlijk zal 'Wiggo' ook in de Giro volgend jaar niet als kopman verschijnen. Richie Porte, de Australische meester knecht van Froome tijdens de Tour, liet al weten volgend jaar in Italië als kopman te willen rijden. Dit jaar won Porte Parijs-Nice en volgend seizoen wil hij ook een gooi naar de eindzege doen in een drieweekse rittenkoers. SPECIALE LEZERSAANBIEDING 3 dagen genieten in het Rijk van Nijmegen HÖTFI.DE GEÜ5ÊRSE POORT P.P. MIDDELBURG - Met een pittige test tegen Portugal woensdagavond begint Oranje aan een seizoen dat zijn climax krijgt op het WK in Brazilië. Het scenario van regis seur Louis van Gaal zal ongetwij feld vol verrassende wendingen blijven. Een vooruitblik. DE HERVORMER Louis van Gaal profileert zich tij dens zijn tweede regime in Zeist graag als de Grote Hervormer, niet zonder succes, maar hoe lang blijft hij nog toegeven aan zijn vernieuwingsdrang? Binnen één jaar liet hij liefst zeventien spelers debuteren in Oranje en wellicht dat nummer achttien (rechtsback Paul Verhaegh) woensdagavond in Faro zijn vuurdoop krijgt. Slechts aanvoerder één (Robin van Persie), aanvoerder twee (Ar jen Robben) en aanvoerder drie (Kevin Strootman) lijken zeker van hun plaats, mits ook zij na tuurlijk blijven voldoen aan de twee heilige mantra's van de NOORDWIJK - Kenneth Vermeer kan woensdagavond met het Ne derlands elftal tegen Portugal uit komen. De doelman van Ajax meldde zich maandagmiddag fit in Noordwijk voor het trainings kamp van Oranje voor de oefenin terland in Faro. Vermeer moest zich zondag tij dens de rust van het uitduel met AZ laten vervangen. Hij was te ziek om aan de tweede helft te be ginnen. „Voor de wedstrijd had ik nergens last van", zei hij maan dag. „Maar na een half uur voelde ik plotseling iets opkomen. Ik ben na de wedstrijd meteen naar bed gegaan en goed wakker geworden." Bondscoach Louis van Gaal be schikt over 2i internationals. Da- ryl Janmaat en Stijn Schaars heb ben zich afgemeld. Ricardo van Rhijn kwam als vervanger. bondscoach: vorm en fitheid. De vraag is wanneer Van Gaal de con touren van zijn vaste WK-team gaat schetsen. Als hij dat pas in Brazilië gaat doen, kan de factor tijd zich tegen hem gaan keren. DE VEDETTE Wie gelooft er nog in dat de We sley Sneijder van 2013 - en straks 2014 - weer ooit de glans krijgt van de Wesley Sneijder van zijn gloriejaar 2010? Alleen Wesley Sneijder zelf nog. Waar zijn gene ratiegenoten Arjen Robben en Ro bin van Persie hun talent verzege len met een maniakale drive om aan de top te blijven, dreigt de af gezette captain van Oranje te ver dwalen in het museum van de weemoed. Van Gaal zal met een meesterzet moeten komen om de meest begenadigde middenvelder van Nederland - want dat is een goede Wesley Sneijder nog steeds - zo te prikkelen dat hij nog één keer het beste uit zichzelf haalt. De verbale koude oorlog die bei den nu via de media voeren, zal dat bepaald niet bevorderen. DE FEYENOORD-FACTOR Als je als bondscoach een club de gunst van hofleverancier ver leent, neem je een zeker risico: een vormcrisis in de competitie heeft hoe dan ook effect op de na tionale ploeg. En dat is nu het ge val bij het innige dwarsverband tussen Oranje en Feyenoord. De Rotterdamse defensie, die de luxe van liefst vijf internationals heeft, Voor Nadine Broersen waren de kansen op een medaille na het eer ste onderdeel al verkeken. De 23-jarige meerkampster, die in vier jaar tijd de wereldtop heeft bereikt en in Moskou als outsider gold, kwam op de 100 meter hor den ten val toen ze over de laatste horde struikelde. De 14,84 die ze noteerde, betekende de laatste plaats. „Hier train je dan het hele jaar voor", zei ze. Broersen staat desondanks veertiende in de tus senstand met 3600 punten. Schip pers vergaarde 3837 punten en heeft er 75 minder dan Ganna Melnitsjenko, die het klassement na de eerste dag aanvoert. Gregory Sedoc strandde in de hal ve finales van de 110 meter hor den. De 31-jarige Nederlandse at leet finishte in zijn race als acht ste en laatste in 13,54. „Ik baal hier heel erg van, want ik had echt kans om de finale te halen. De tij den in de andere halve finale wa ren helemaal niet snel, dus met een goede race had ik er gewoon bij kunnen zijn", vertelde hij. Na zijn halve finale werd Sedoc onwel. Voor de camera van de NOS had hij al last van duizelig heid. Voor controle en nader on derzoek is hij met de medische staf naar een Russisch hospitaal gegaan. Op het binnenterrein van het Loezjniki-stadion smeet hij al met krachttermen en naderhand in de catacomben was de woede over de vroegtijdige uitschakeling niet getemperd. „Ik ben verschrik kelijk boos op mezelf', zei Cadée. „Ik heb het verkloot, zonder een excuus te hebben. En dat terwijl de vereiste afstand nergens over ging. Maar de eerste worp was te rustig, de tweede te gretig en de derde mislukte faliekant." Een af stand van 62,45 meter had vol staan voor een doortocht, maar Cadée reikte slechts tot 62,14. Zijn eindklassering was een bescha mende veertiende plaats. Dat ter wijl hij zichzelf vooraf een plek in de top acht had toebedeeld. Die kansberekening baseerde Cadée op zijn recente prestaties tijdens de Diamond League en bij het NK. In Amsterdam veroverde hij de nationale titel met 65,61 me ter, terwijl hij in Londen met een uithaal van 65,37 meter net niet het podium haalde. „Ik dacht hier de stijgende lijn te kunnen door trekken. Naar de kwalificatie had ik ook ontspannen toegeleefd, al had ik vrijdag last van diarree. Maar dat speelde me geen parten, net als dat ik verlost ben van de rugblessure waarmee ik begin van het buitenseizoen kampte. Dat maakt deze domper ook zo frustrerend. Er zat zoveel meer in, al koop ik daar niets voor." Cadée, goed voor een persoonlijk record van 67,30 meter, bezorgde zichzelf én de atletiekunie een slechte dienst. De werpnummers gelden als een speerpunt binnen de bond en worden bekostigd van uit de topsportgelden van sport koepel NOCNSF. De subsidie stroom zou wel eens kunnen op drogen. Overigens dreigt Cadée sowieso eind 2013 zijn A-status kwijt te ra ken. De enige ontsnappingsroute is een plek onder de beste zestien in het eindejaarsklassement. Op de seizoensranglijst staat hij mo menteel zeventiende. Over de eventuele financiële aderlating maakt de 29-jarige Brabander zich daarentegen niet druk. „Ik kijk thuis wel op m'n bankrekening. Maar ik ga gewoon door, stoppen is geen optie." DINS door Durk-Jan Kingma LONDEN - Wielrenner Bradley Wig gins wil volgend jaar weer in actie komen in de Ronde van Frankrijk, ongeacht de rol die hij krijgt toebe deeld. Dat liet de winnaar van de Tour van 2012 optekenen in de krant The Telegraph. Wiggins dikte zijn wens zelfs nog aan door team genoot Chris Froome, de winnaar van dit jaar, alvast naar voren te schuiven als kopman voor 'La Gran de Bouclé' in 2014. pagina 30 en 31Onverwachte zege Renshaw Net buiten Nijmegen in het gezellige Ooij ligt het gemoedelijke Fletcher Hotel-Restaurant De Gelderse Poort. Vanuit dit 3-sterren hotel ontdekt u natuurgebied De Gelderse Poort dat zich bevindt tussen Arnhem, Nijmegen en Emmerich. Bewonder de ongerepte natuur en het gevarieerde rivierenlandschap! 'U1CIIU0 U01IÜ Ooij I Gelderland Welkomstdrankje 2 x overnachting 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 2-gangen keuzemenu op de dag van aankomst (hoofdgerecht en keuze uit een voor- of nagerecht) Informatiepakketje van de omgeving inclusief fiets- en wandelroutes Gratis parkeren Gratis draadloos internet Prijs Is ab.v. een 2persoonskamer. exclusief loenstenbelasting (€2 p.p.p.n.f. mservenngskosten (€5 per boeking) en weekendtoeslag Dij verblijf op vrijdag- en/of zaterdagnacht van €5 p.p.p.n. Geldig Urn 31-10-2013 Boeken? Ga naar www.hoteldegeldersepoort.nl/actie of bel: +31 (0)24 - 663 82 13 Fascinerende klus regisseur Louis van Gaal door Roel Wiche door Hans Koenekoop MOSKOU - Meerkampster Dafne Schippers staat bij de WK atletiek in Moskou na vier onderdelen op de tweede plaats op de zeven kamp. De Nederlandse atlete lonkt zelfs naar een medaille, maar ze waakte na afloop van de eerste dag voor euforie. „Ik wil er niet naar kij ken." door Marco Knippen MOSKOU - De ban leek gebroken. Na vier achtereenvolgende echecs op titeltoernooien drong discuswer per Erik Cadée vorig jaar bij zowel het EK als de Olympische Spelen door tot de eindstrijd, finales waar in hij overigens figureerde. Bij het WK in Moskou verviel hij maandag in een oud patroon: Cadée overleef de het kwaiificatiegewoel niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28