ZEELAND Waarschuwing Delta, Impuls Zeeland en IZ-Zeeland tekenen vandaag overeenkomst voor vijf Zeeuwse huiskamers van de toekomst. almanak www.pzc.nl/zeeundgeboekt Blog: Breskens en de visserij Renesse aan de beurt voor versterking duinen MIDDELBURG - Een Zeeuwse huis kamer waar nieuwe technologie voor zorg op afstand, energiebe sparing en veiligheid worden ge combineerd, opent nog dit jaar de deuren in Terneuzen. Er volgen daarna nog vier van zul ke proefwoningen in Zeeland. Het belangrijkste doel van deze 'smarthomes' is om het Zeeuwse bedrijfsleven, zorginstellingen, overheid en burgers te verbinden. Op die manier kan de zorg in Zee land efficiënter en goedkoper wor den georganiseerd. Het wiel hoeft in Zeeland dan maar één keer uit gevonden te worden. Betaalbare zorg op afstand is een noodzaak omdat gemeenten straks verant woordelijk worden voor een groot deel van de zorg. Onder meer de AWBZ komt op het bordje van ge meenten neer, maar ze moeten die straks uitvoeren met minder geld dan nu beschikbaar is. De Zeeuwse huiskamer kan daar op een antwoord zijn. Het is geen eindproduct, maar een concept dat aan de hand van ervaringen van de (tijdelijke) bewoners kan worden verbeterd en verfijnd. Na jaren van praten met onder meer gemeenten, zorginstellin gen, bedrijven en woningcorpora ties begint het project nu echt. IZ-Zeeland (Innovatie in de Zorg), ontwikkelingsmaatschap pij Impuls Zeeland en energiebe drijf Delta tekenen vandaag een intentieovereenkomst. Allerlei an dere partijen werken eraan mee. Delta zorgt voor de technische verbindingen en bouwt onder meer een Zeeuws zorgportaal. Via dat portaal kunnen mensen die zorg nodig hebben, communi ceren met elkaar en met mantel- zorgers, zorgpersoneel en huisart sen. Delta introduceert daarvoor als eerste stap 'beeldbellen'. Ook krijgen zorgconsumenten toe gang tot zorgfora. Tegelijkertijd wordt gekeken of woningen ener giezuiniger, toegankelijker en vei liger kunnen worden gemaakt. Dat kan onder meer via apps. Programmamanager Arend Roos van IZ-Zeeland verwacht dat het project tevens economische kan sen biedt voor bedrijven die zorg innovaties ontwikkelen. Daar naast denkt hij dat zorgconsumen ten profiteren van deze aanpak. „Ze krijgen de regie over hun ei gen zorg." Hij verwacht ook dat het idee werkt om bijvoorbeeld vereenzaming tegen te gaan. Meer nieuws zie: www.pzc.nl Executieverkoop Be\astingdienst Kpjp Cfhnnl Polder in Goes. Op het Middelburgse kantoor is een stagiair actief. Hij heeft zich ont popt tot een goede, ijverige en gezel lige collega. Maandag liet hij zich bovendien van zijn zorgzame kant zien. Een vaste kracht van het kan toor meldde trots nu ook over what's app te beschikken. De sta giair keek er zorgelijk bij. Een week geleden namelijk kwam diezelfde collega mopperend binnen dat ze zich uit nieuwsgierigheid had aange meld op een internetforum maar nu allerlei rare berichtjes ontving waar van ze allerminst was gediend. De stagiair vreesde het ergste nu daar what's app bij is gekomen: „Kijk je wel uit datje niet met de verkeerde mensen in aanraking komt!?" DINSDAG 13 augustus 2013 jjgxAiui k ZEELAND Project zorg op afstand begint door Frank Balkenende Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl IÏV \^nni* dp GOES - Een goed begin van het nieuwe schooljaar vooor IJj VL/Lfl UC de leerlingen van de Holtkampschool in de wijk de Goese llV.lv; 3V11UU1 Directeur Tom Rovers was maandag jarig en trakteerde daarom maar de hele school op ijs. Dat bleek een aangena me verrassing, want het is na zo'n lange vakantie toch al tijd weer even inkomen, zeker als je voor de eerst keer naar school ging. Dat lukte best met de zomerse versnape ring. foto Marcelle Davidse Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21