rk Friso overlijdt toch nog onverwacht II III PZC Echtpaar uit Hulst komt om bij aanvaring Vlake. Een extra rondje dankzij nieuw pontje DINSDAG 13 augustus 2013 Vergeven is moeilijk, duurt jaren en je hebt er de ander voor nodig Enkele buien 19° WEMELDINCE - Een man en een vrouw zijn maandagochtend om gekomen toen hun motorjacht Carnat onder een Duitse gastan ker schoot na een aanvaring, rond elf uur even noordelijk van de Postbrug op het Kanaal door Zuid-Beveland. Het gaat om goud smid D. Bergmans (6i) uit Hulst en diens 63-jarige echtgenote. De bemanning van de gastanker, die onderweg was van Wemeldin- ge naar Antwerpen, merkte dat het jacht na de aanvaring onder het schip vast bleef zitten en wist voorbij de brug, bij Vlake aan te meren. Op basis van meldingen van getuigen gingen politie en brandweer er lange tijd vanuit dat er naast twee volwassenen twee kinderen aan boord zouden zijn. Die zijn niet aangetroffen. Ander half uur na de aanvaring konden brandweerduikers de vrouw bo ven water krijgen. Zij werd op de •wal gereanimeerd en naar het zie kenhuis in Goes vervoerd, waar ze alsnog overleed. Het tweede slachtoffer werd gevonden nadat het jacht onder de kiel van de tan ker vandaan was getrokken. DEN HAAG - „Het is nieuws dat je verwacht en toch nog verrast." Zo verwoordde menig politicus giste ren het tamelijk ongemakkelijke gevoel dat al anderhalf jaar lang al le berichtgeving over prins )ohan Friso domineerde. Gisteren overleed hij. Op 44-jari- ge leeftijd. Veel te vroeg natuur lijk, maar tegelijkertijd wist ieder een dat het overlijden van de mid delste zoon van prinses Beatrix en wijlen prins Claus er op enig moment aan zou komen. Dat zijn broer Willem-Alexander gisteren halsoverkop van vakantie moest terugkomen, bewijst dat de dood toch nog eerder kwam dan ge dacht. Na Friso's ernstige skionge luk, in februari 2012, zagen we bij vlagen hoe zijn vrouw Mabel, zijn moeder en zijn broers langzaam maar zeker tot besef kwamen dat Friso er nog wel was, maar ook weer niet. Hun gezichten hoop vol, maar ook in rouw gedom peld. Uitgestelde rouw. De ironie wil dat de prins sinds zijn ongeluk ongewild toch de aandacht van de buitenwereld trok. Aandacht waar de uiterst be gaafde en naar buiten toe soms stoïcijnse Friso eigenlijk wars van was. Hij zocht het liefst de luwte op in de vorm van een goede baan in het Londense bedrijfsleven. Hij wilde, zoals hij het zelf om schreef, 'niet eeuwig wachten op de reservebank voor het koning schap'. Uitgerekend in het jaar dat zijn moeder troonsafstand deed, enkele maanden nadat zijn oudste broer Willem-Alexander het voor Friso sowieso nooit meer te claimen koningschap aanvaard de, blies de prins die de schaduw boven de troon verkoos zijn laat ste adem uit. DE STELLING UW MENING 230 reacties Tolheffing Duitsland is terecht r Word ook abonnee! Ga naar www.pzc.nl/abonneren A 8 7 58 5 55 53 editie: Walcheren 255e jaargang nr. 189 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 ZOMERKRANT GEZOND Paar verdrinkt onder tanker door Claudia Sondervan pagina 22 en 23: Geruchten las- Het motorjacht Carnat op het moment dat het vanonder de gastanker is getrokken en tegen de keienhelling van de kanaalwal is gezet Het tweede slachtof- tig bij berging; commentaar fer is dan zojuist geborgen, foto Marcelle Davidse Prins Friso tijdens de skivakantie in het Oostenrijkse Lech in 2011. door Niki van der Naald pagina 2 en 3: Overlijden is privékwestie pagina 4 en 5: 'Normaal functioneren lukt me denk ik wel' www.pzc.nl/friso Onderwijs hoeft niette lijden onder grote klassen zie pagina 6 en 7 Reageer op pzc.nl EENS 18% ONEENS 82% li l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1