Michel Schrier schrijft Bloemfonteinstrandloop in Ouddorp op zijn naam Ronald van Remortel wint op twee fronten Prima zeilomstandigheden 32 SPORT ZEEUWS KAMPIOENSCHAP DRESSUUR Amazone uit Koewacht verovert in Nieuw- en Sint joosland de Zeeuwse titel in klasse Z2. tt Excellent is pas vier. Hij groeit nog steeds en dat kost kracht De atleet van Dynamica realiseer de bij de wedstrijd over tien kilo meter een tijd van 35 minuten en 55 seconden. Dat was ruim schoots boven het parkoersrecord van lohn Vermeule. De Middel burger liep in 2000 32.18. Adriaan van Keulen (Middelburg) eindigde op de derde plaats in een tijd van 36.48 minuten. Hij had een achterstand van slechts zes seconden op Cornelis Chat- zionnou (Pallas'93). Bij de vrouwen verpulverde Lau- rey van den Berge (Flakkee) het parkoersrecord. Ze liep een tijd van 38.45 minuten en dat was veel sneller dan Marlies Over- beeke destijds (39.42). Van den Berge werd zeventiende overall. Er waren 191 deelnemers op de langste afstand. Bij de wedstrijd over 4.5 kilomet- ger behaalde Shirin van Anrooij (AV'56) de tweede plaats in 19.34 minuten. Dat was goed voor de vijftiende plaats in het algemeen klassement. De overwinning ging naar Jolanda Troost (Pallas'93). MOSSELRACE NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Stepha nie de Frel was met haar paard Carstenwaard niet te stuiten in de dressuurpiste van het ruitersport centrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. De amazone van VMF Horse Stables toonde zich vrijdag in de voorronde van de klasse Z2 al de sterkste en ook za terdag in de finale van de Zeeuw se titelstrijd was ze een klasse apart. Bij de klassieke proef maakte De Frel de concurrenten al duidelijk dat«zij geen enkele hoop op de ti tel mochten koesteren. De Koe- wachtse stuurde Carstenwaard met veel power en expressie door de piste. Wat spanning bij de Don Schufro-zoon kostte wat punten, waardoor teller op 67,79 procent bleef staan. Toch was de voor sprong op Julie de Baerdemaeker uit Moerbeke met Kwikaard's Awel aanzienlijk (3,67 procent). Tijdens de Kür op muziek, be loond met 75,75 procent, maakte De Frel het publiek duidelijk dat de foutjes in de klassieke proef als een incident konden worden ge zien. De combinatie bleef Julie de Baerdemaeker met de Farring- ton-nakomeling ruim vier pro cent voor. Juryvoorzitter Marcel Bosch: „Stephanie reed een gedurfde kür. Daarbij bleef ze exact op de muziek rijden, zonder de balans en het ritme van haar paard te ver storen. Ik heb er van genoten. Ook mij collega denk ik, want we zaten met onze beoordeling exact gelijk." Emma van den Hooven won met VMF Barabas de titel in ZZ-Licht. De amazone uit Koudekerke be haalde bij het eerste onderdeel met de imponerende ruin 62,29 procent. Linda de Mater eindigde met Negro-zoon met 62,00 pro cent als tweede. In de kür behaal de Julie de Baerdemaeker met To day's Jazz 69,13 procent en zette daarmee Emma van den Hooven flink onder druk. Een druk die de amazone uit Koudekerke met Flemmingh-zoon maar net aan kon. De combinatie eindigde met 68,25 procent op de derde plaats. Daarmee bleef Van den Hooven in het algemeen klassement Julie de Baerdemaekerviertiende pro cent voor. „Ik wist dat ik het niet cadeau zou krijgen, maar het is toch gelukt", verzuchte Van den Hooven. In de klasse Zi behaalde Chantal Nijpjes uit Middelburg met de Ru- biquii-zoon Checavara N met 69,41 procent de titel. Thuisrijder Vincent Bol reed met de Gribal- di-zoon De Kroo's Vip met 66,32 procent naar de tweede plaats. De ruin Excellent van Lisette den Dekker deed in de klasse Li zijn naam eer aan. De verpleegkundi ge uit Kloosterzande liep met de United-nakomeling met 68,17 pro cent naar de titel. Jose Dingeman- se uit Koudekerke eiste met de Os car-zoon Edison met 66,83 pro cent de tweede plaats voor zich op. „Ik ben super tevreden", zei Den Dekker. „Ik ben met Excel lent in april voor het eerst gestart. Het is een sociaal en werkwillig paard, maar doordat ik al verschil lende paarden in het Z heb uitge bracht moest ik met hem in L star ten. Het blijkt geen probleem. En kele weken geleden hebben we ook Jumpin' de Weel gewonnen. Toch wil ik niets forceren. Excel lent is pas vier. Hij groeit nog steeds en dat kost kracht, dus- neem ik de tijd. Hij moet wel heel blijven." De finale tegen Desiré de Schep per en Pieter Voorbrood werd middels een zware driesetter be klonken: 7-6 6-7 6-3. In de dub- bel-3-poule werden Michel Ver- berkmoes en Coen Dobbeleir nummer één. In de mixed-4 legden Rianneke de Ritter en Sebastiaan Millenaar beslag op de eerste plaats in de poule. Op de finaledag wonnen ze met 6-3 7-5 van Wendy de Ke- sel en haar broer Davy. „Het ging goed bij ons, zowel in de rally's als aan het net. Ik woon al een tijd in Maastricht en ben daar lid van tennisvereniging MSTV Sten nis", zei De Ritter. De 23-jarige Hulsterse behaalde in juni haar masters gezondheids wetenschappen en is inmiddels in Maastricht werkzaam als me disch projectleider. Bij 6-5 op de service van De Ritter overleefde de familie De Kesel nog vier matchpoints, onder meer door twee missers aan het net van Se bastiaan Millenaar en een dubbe le fout. Bij het vijfde matchpoint was het wel raak doordat Wendy de Kesel een hoge bal van achter uit niet goed onder controle kreeg. In het mixed-5-schema maakte het als eerste geplaatste koppel Wendie de Bruin/Patrick Vonk zijn favorietenrol waar. In de hal ve finale werd het 6-0 6-3 tegen Nicole Burggrave en Michel Pat eer en ook in de finale tegen Joyce Wauters en Daniel Audenaerdt was het duo van TV Vogelvlucht met 6-2 6-3 superieur. „Het ging bij ons als vanouds", zei Wendie de Bruin die van achteruit veel druk zet voor netspeler Patrick Vonk. „Het ging erg slecht. Ik voel de me brak. Ik moest al om acht uur opstaan om enkele rackets te bespannen, onder andere dat van Patrick Vonk", zei Audenaerdt. In het enkelspel-5 moest Audenae rdt het in de finale met 6-3 7-6 af leggen tegen Wouter de Feijter van TV Axel. In de 6-eindstrijd versloeg Michel Pateer met 6-0 6-3 Ad van Mossevelde. In de dub- bel-5-finale klopte het favoriete tweetal Marcel Groffen en Wou ter de Feijter na een zware strijd Bas Dingenouts en Bram Donze: 7-5 3*6 6-4. Marc Leenknegt en Ad van Mosse velde wonnen conform prognose het dubbel-6-tableau. In de finale moesten de TC Smash-combina tie wel diep gaan tegen Ko de Jon ge en Peter Pauwe van TV Sluis kil: 2-6 6-4 6-2. „Het was bijna ie dere game deuce. Alleen in de der de set kon ik aan het net het ver schil maken", vertelde Leenknegt. Lokale favoriete Jolanda Joziasse stond maar liefst in drie finales. Ze won er twee, mixed 6 35-plus en dubbel-6 met respectievelij Henk van de Voorde en Esmeral da de Kind. In de mixed-6 finale (met Mark van Troost) waren Fa- biènne Peters en Harm Rietjens met 6-4 7-5 te sterk. De Belg Gunther van Donick won het en kel 6 35-plus, Honny van Dorsse- laer en Johnny Smet het dubbel 6 35-plus. door Sjaak Sinke OUDDORP - Michel Schrier heeft in Ouddorp de 29e editie van de Bloemfonteinstrandloop op zijn naam geschreven. „MO YERSEKE - Hoewel de weersvoorspelling weinig wind afgaf, bleek zaterdag een perfecte zeildag met windkracht 4 tot 5 en zonnig weer. Tijdens de Mos selrace op de Oosterschelde bij Yerseke streden 140 zeilboten in tien klassen om de gouden en zilveren mossels. De zeildag werd afgesloten met een mos selmaaltijd voor alle deelnemers en hun bemanning, foto L. Pekaar De Frel is met Carstenwaard klasse apart door Lucien Roelandt 75,75 Stephanie de Frel behaalde tijdens de Kür op muziek van de Zeeuwse kam pioenschappen in Nieuwland 75,75 procent. Dat was goed voor de eerste plaats. Lisette den Dekker SINT JANSTEEN - Ronald van Remor tel zegevierde in het 32e De Kroon Open tennistoernooi van TC Smash uit Sint Jansteen op twee fronten. Nadat de routinier in de enkel-4-poule op de finaledag Pie- ter Voorbrood had bedwongen, ze gevierde hij met Patrick Vervaet ook in het dubbel-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 64