Motorcoureur Tolhoek wil in Supercup 600 nog vier races gas geven Kartzege Zeeuwen SPORT 31 Tolhoek, die drie weken geleden tijdens het ONK op het circuit van Zolder als twaalfde eindigde, startte in Assen namelijk vanaf pole position. Hij vocht vervol gens een mooie strijd uit met zijn concurrent Jerry Duits. „Ik wilde in de laatste ronde een aanval op de koppositie doen", leg de Tolhoek uit. „Het probleem was dat het rondebord niet bleek te kloppen. Daar stond op dat we nog één ronde te gaan hadden, maar ineens hing de finishvlag uit. Het bord bleek te zijn ver sprongen nadat ik er onderdoor was gereden. Dat kon ik dus niet meer zien." De inwoner van 's-Heer Arends kerke kwam nu drietiende tekort om de zege te pakken en moest genoegen nemen met de tweede plaats. Jerry Duits, leider in het al gemeen klassement, pakte de ze ge. „Door dit resultaat sta ik in het algemeen klassement ook nog steeds tweede", aldus Tolhoek. „Ik moet de komende races nog flink gas geven, maar we hebben nog vier wedstrijden. Over twee weken gaan we naar Duitsland, voor de volgende race." kwamen pas vanaf ronde zeven, na drie opeenvolgende zeges, De remise tegen grootmeester Sipke Ernst was al fraai, en daarna werd het alleen maar mooier. Vrijdagavond liet Ducarmon zijn gezicht echt in de frontlinies zien, toen Nederlands kampioen Dimitri Reinderman, die nota bene met wit speelde, eraan moest geloven. En zaterdag kwam de Terneuzenaar voor het eerst aan kop, precies op het goede mo ment omdat toen ook de finish vlag viel. Erwin I'Ami haalde een soort gelijk trucje uit. De Woerdenaar bleef op de achtergrond 'dankzij' remises in de derde en de zesde ronde. In de achtste ronde stond hij plots bovenaan dankzij een zege op Manuel Bosboom en zaterdag kon hij freewheelend finishen WIE HAD DE MEESTE ZETTEN NODIG? 6 7 8 middels een remise tegen Pentala Harikrishna, de nummer één van de plaatsingslijst. Een olala-gevoel, waar Ducarmon vorige week maandag in de PZC over sprak, had hij in Vlissingen nauwelijks gehad. „In die eerste partijen misschien, tegen zwakke spelers. Maar tegen de beteren ging het om iets heel anders. Ei genlijk ben ik tegen geen enkele topper in gevaar geweest. Eerlijk gezegd heb ik een sterk toernooi gespeeld. Heel anders dan vorig jaar, toen ik veel geluk had en al leen de laatste partij echt goed speelde." Er was nog een Terneuzenaar die het goed deed op het HZ-toer- nooi. In tegenstelling tot Quinten Ducarmon kon Matthieu Freeke het karwei in de laatste ronde niet afmaken. Hij verloor van Sjef Reinaarts en bleef op zes punten steken. Ook Vlissinger René Tig- gelman had nog uitzicht op een topklassering maar hij kon niet stunten tegen Dimitri Reinder man. Koen Leenhouts finishte daar door na een mindere fase halver wege het toernooi toch nog als tweede Zeeuw, met 6,5 punten. Goesenaar Joey Grochal eindigde net als Matthieu Freeke met zes punten. OLEN - Kartteam Holland heeft de 24 uur van Olen gewonnen. Het kwartet Ruben Boutens, Corné Snoep (beiden Middelburg), Mar cel Kouijzer (Zierikzee) en Mats de Jong (Olen) had na 24 uur 1226 ronden afgelegd op de baan in de Belgische Kempen. De winnaars moesten vanaf de negentiende plek starten omdat zij tijdens kwa lificatie drie weken geleden ver stek moesten laten gaan vanwege deelname aan het WK in Dene marken. De nummer twee in de race, Team Westelhof NRS, reed 1221 ronden. Wat in twee jaar is opgebouwd bij Anzhi wordt nu in twee weken helemaal afgebro ken. Niet gek, met zo'n eigenaar. Toen hij de club kocht, wist hij niet eens wat een corner was." Ton du Chatinier, voormalige assis tent-coach van de Russische voetbalclub An zhi, in de Volkskrant. „Alleen al met opstappen was ik twintig minuten bezig. Daarna moest ik me stevig vasthouden om niet van links en rechts door de bak te gaan. Het leek wel rodeo." Dressuuramazone Adelinde Cornelissen in de Volkskrant over de kennismaking met haar paard Parzival. „Ik heb al mensen horen zeggen dat we veel te jong zijn om stabiel te kunnen presteren. Onzin. Of je nu achttien bent of 28; de beste moet spelen." PSV'er Karim Rekik in Voetbal International. »Ge^ocf me< ze z'/« er gewoon niet. Het heeft hun interesse niet. Waarom denk je dat er in het wiel- rennen maar één donkere jongen rondrijdt? Die hebben er blijkbaar geen interesse voor." Pfc J Analyticus René van der Gijp in het AD over fm homoseksualiteit in het voetbal. „De supporters staan in Duitsland voor wedstrijden gebroeder lijk een biertje te drinken met elkaar. Ik vroeg of zij wel eens van een risicowedstrijd gehoord hadden, maar dat begrip kenden ze niet." Oud-bondscoach Bert van Marwijk in het Algemeen Dag blad. „Ieder lichaam heeft limieten, ook dat van Marian ne Vos. Zoals ze nu presteert en traint, dat zie ik haar niet nog tien jaar volhouden." Ploegleider Koos Moerenhout in het Alge meen Dagblad over wielrenster Marianne Vos. „Sinds mijn verhuizing naar Italië merk ik pas hoe lang ik wel in Nederland heb gezeten. Ik heb tegen Arsenal toch een paar keer naar adem moeten hap pen." Dries Mertens in de Gazet van Antwerpen. MAANDAG 12 AUGUSTUS 2013 het hoofd koel door Barry van der Hooft ASSEN - William Tolhoek hield dit weekend geen prettig gevoel over aan zijn race op het circuit van As sen. De motorcoureur uit 's-Heer Arendskerke eindigde in de Super cup 600 als tweede en was daar niet tevreden mee. tegen de Duitser llja Zaragatski. foto Ruben Oreel Het aantal zetten per partij met daarachter de uitslag. partij 1 2 3 4 5 9 Totaal Krasenkow L'Ami Lalith Ducarmon 30 1-0 46 1-0 31 1-0 34 1-0 35 1-0 44 1-0 20 1-0 33 1-0 33 1-0 41 remise 22 1-0 54 0-1 48 remise 66 1-0 21 0-1 36 1-0 26 1-0 46 1-0 35 1-0 i 13 1-0 47 remise 62 remise 46 1-0 45 1-0 112 remise 46 1-0 44 1-0 27 remise 35 1-0 41 1-0 15 remise 53 1-0 38 1-0 29 remise 61 1-0 55 1-0 404 7,5 421 7,5 295 7,5 350 7.5 infographic Willem Adriaansens bron Koen de Vries

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63