Topchoreografen onder de indruk van Zeeuws-Vlaams danstalent Paal laat zich kennen als feestdorp, twee evenementen in één weekend is f ZEEUWS-VLAANDEREN 17 ZeelaM AARDENBURG Kerk viert naamdag Maria Hemelvaart De rooms-katholieke kerk van Aardenburg is gewijd aan Ma ria Hemelvaart. Nu het donder dag officieel Maria Hemelvaart is, wijdt de kerk haar zondag viering aan Maria's dag. De vie ring, waarin pastor Alexandra de Krijger voorgaat, begint om 9.15 uur. Na de dienst drinken de kerkgangers samen koffie. Mathieu van Bellen in concert in PKN-kerk De uit Hulst afkomstige violist Mathieu van Bellen, begeleidt door de Noorse pianist Mathias Susass Halvorsen, geeft woens dag vanaf 20.00 uur een con cert in de PKN-kerk. Hij speelt sonates van Johannes Brahms en Robert Schumann en ook Road Movies van John Adams. Grote vangst illegale fuiken onderschept Zes palingen, tien kolbleien, vijf baarzen, drie botten, drie zeelten, drie rietvoorns, een karper en een krab trof de poli tie vorige week aan in elf illega le fuiken in de Graauwse Kreek. Vooral paling belandt vaak bij de clandestiene han del. Er zijn nog geen verdach ten aangehouden. De illegale fuiken worden vernietigd. Dader steekpartij door hulp snel gepakt De 34-jarige dader van een steekpartij in de Van Schenge- straat is, mede door hulp van het publiek, zaterdagmiddag snel aangehouden. De man ging er in zijn auto vandoor na dat hij zijn 27-jarige vrouw meerdere keren met een mes had gestoken. De vrouw is in tussen buiten levensgevaar. Reggae en calypso bij Helden in het Park De Jamaicaanse reggaester Rod Taylor en calypsoband Kobo Town uit Trinidad zorgen don derdag voor een swingende avond in het park aan de Eeklo- se Oostveldstraat. Beide acts treden van 20.00 tot 23.00 uur op in de concertreeks Helden in het Park. De toegang is gratis. Film in open lucht afsluiting dorpsfeest Op het sportveld bij de voorma lige basisschool wordt zaterdag 31 augustus een film vertoond op groot scherm. De uit 2012 da terende romantische komedie, waarvan Stichting Terhole Breed Actief de titel geheim houdt, fungeert om 21.00 uur als afsluiting van het dorps feest Bij slecht weer is de film in de feesttent te zien. Tony Stone gaf's morgens de af trap. Hij werkte met beroemdhe den als Beyoncé, Justin Timberla- ke en Missy Elliot. Stone zet een hiphopdans in, die zeker niet on der doet voor danspasjes van die grote sterren. De twintig dansers die op de workshop afkwamen, moeten er meteen aan geloven. Na een uur arriveerden dansleer- lingen dan ook bezweet in de kleedkamer. „Pff, en dit was nog maar de eerste les," zucht er één. De 16-jarige Sanne Verstelle uit Terneuzen was enthousiast. „Dit was een leuke les. Stone kan nog zo goed dansen! Ik kijk ook uit naar Eddie Morales." Voor stadge noot Chloë Vergeer (11) was het haar eerste dansworkshop ooit en dat viel best zwaar. „Vermoeiend. Maar dat is niet erg, want dansen is mijn grote hobby. Bij hiphop- dansen kan je lekker losgaan." Tony Stone werkte zich óók flink in het zweet. De 50-plusser weet als showman nog altijd alles uit de kast te halen en zet strakke be wegingen neer, die doen denken aan die van wijlen Michael Jackson. Stone staat versteld van de dansmoves van zijn tijdelijke leerlingen. „Het is onvoorstelbaar hoeveel danstalent er in dit kleine Terneuzen is!" Op zaterdag 17 en zondag 18 au gustus zijn in en om de jachtha ven de Saeftinghe Feesten. Aan de andere kant van de dijk, bij café In het Zicht der Schelde, zijn de Paalse Feesten. De Saeftinghe Feesten beginnen zaterdag om 16.00 uur met een mosselmaaltijd met een optreden van Ambras. 's onds is er een schippersbal met Gino en Sonja. Na het duo treedt de nieuwe achtkoppige band Blow Out op. Een soulband met muzikanten uit het hele land, on der wie Michiel Meijers en Frank Vermast uit de regio. Zondag staan er om de haven al lerlei marktkraampjes en is er een zeildemonstratie van jeugdleden. Tlissen 11.30 en 13.30 uur kunnen bezoekers meevaren met bootjes van leden van de watersportvere niging. Shantykoor de Dekzwab- bers laat zich tussen 13.00 en 15.00 uur horen, waarna er nog een 'Heinekenveiling' is. Aan de andere kant van de dijk be ginnen de Paalse Feesten vrijdaga vond om half tien met een Sum- merparty met DJ Arnout. Zaterda gochtend is er een zeilwedstrijd voor platbodems en om 's mid dags een schieting op de liggende wip. De bands Flip 5 en Spank ma ken 's avonds uur hun opwach ting, waarna het Summerparty is met DJ Arnout. Zondagmiddag komt The Big Swing Band naar het café en klokslag zes uur is het tijd voor The Good, the Bad Bart XXL. Kinderen genieten van animatie en een springkussen. De Paalse Feesten sluiten maandag middag af met een schieting op de liggen wip en aansluitend een afterparty met DJ Arnout. Deal van de dag (3 @sweetdealzeelnd fjj fb.com/sweetdeal.zeeland Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl MAANDAG 12 AUGUSTUS 2013 Stone aan het werk tijdens de workshop bij dansschool MOVES! in Terneuzen. foto Mark Neelemans CADZAND-DORP GRAAUW HEINKENSZAND EEKLO TERHOLE door Karlijn de Splenter TERNEUZEN - Dansers konden giste ren hun geluk niet op bij dans school MOVES! in Terneuzen. De hele dag konden zij danswork- shops volgen. Hoogtepunten van de dag waren toch wel de lessen van de internationale choreografen Tony Stone en Eddie Morales. Topchoreograaf Tony Stone: 'Onvoorstelbaar hoeveel danstalenten er in zo'n klein plaatsje als Terneuzen zijn' door Eugène Verstraeten PAAL - Heel wat dorpen zijn trots op een eigen jaarlijks dorpsfeest. Maar in Paal, buurtschap van enke le straten, zijn zelfs twee feesten in één weekeind.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61