ZEEUWS-VLAANDEREN Nepwapen gevonden Lillo viert vrije Schelde Een aantal bezoekers en ondernemers ergert zich aan blauwe zones. De VOO is echter blij met het nieuwe parkeerregime. almanak KANONGEBULDER Het dorpsfeest als sociale lijm Wat is hip, handig en opvallend? Doutzen Kroes spartelt in het zwembad se toeristen hebben vaak geen par- keerschijf en weten niet waar ze zo'n kaart moeten kopen. Het is bovendien bijna nooit zo druk in Oostburg dat het nodig is." Volgens Van der Have zullen toe risten en dagjesmensen Oostburg mijden, omdat ze geen parkeer- schijf hebben en niet weten waar ze er één kunnen halen. Mensen die een parkeerboete krijgen, om dat ze geen schijf voor de autoruit hebben gelegd, zien ze in Oost burg al helemaal niet terug. De angst en kritiek van Van der Have worden niet gedeeld door het bestuur van de Vereniging On dernemend Oostburg. Woordvoer der Ivo Geernaert benadrukt dat de VOO juist erg blij is dat het be taald parkeren door de gemeente raad is geschrapt. Invoering van blauwe zones is door de meeste ondernemers omarmd, omdat klanten genoeg tijd hebben om te winkelen en tegelijkertijd geen parkeerplaatsen voor volgende stadsbezoekers vasthouden. „Gas ten, die geen parkeerschijf heb ben, kunnen die bij veel winkels kopen of krijgen", zegt Geernaert. Een woordvoerster van de ge meente voegt er aan toe dat de raad een weloverwogen besluit heeft genomen. Ze bestrijdt ook dat veel buitenlanders het feno meen blauwe zone niet kennen. „In bijna heel West-Europa - Duitsland en België voorop - ken nen gemeenten blauwe zones in stads- en dorpscentra." Veel klachten zijn er dan ook nog niet binnengekomen bij de ge meente. „Een enkeling die tegen een boete aanloopt, wil nog wel eens klagen. Maar puur over de in voering van de blauwe zones in het centrum hebben we geen klachten vernomen. Overigens is de blauwe zone in Oostburg ook niet geheel nieuw. De eerste twee parkeerstroken bij het gemeente huis zijn al jaren blauwe zone om bezoekers van het klantencontact- centrum en omliggende instan ties en winkels altijd in de buurt te laten parkeren. TERNEUZEN - Een 28-jarige Terneu- zenaar is zaterdagmorgen om streeks vier uur in de Nieuwstraat in zijn woonplaats aangehouden omdat hij een 'niet van echt te on derscheiden vuurwapen' op zak had. Op het bureau bleek hij ook gezocht te worden voor een in braak in een bedrijf in de Korte Kerkstraat begin dit jaar. Op de plaats delict is DNA aangetroffen dat overeen kwam met dat van de aangehouden Terneuzenaar. Hij is overgebracht naar Torentijd. Dat was schrikken geblazen. Een in woner van Buttinge maakte via Facebook bekend dat er bij hem in de buurt een wolf ronddwaalt. Het zag er, gezien de bijgevoegde foto, heel echt uit. Volgens geruchten gaat her echter om de hond van de Walchenaar, die er tamelijk wolfachtig uitziet. Het 'huisdier' zou luisteren naar de naam 'Gooser'. Maar na de 'XVaaslandwolf, al weer dertien jaar geleden en het exemplaar dat dood werd gevonden in de Noordoostpolder, zijn wij rond dit thema wantrouwend geworden. Het kan best zijn dat 'Gooser' alleen opkijkt wanneer je 'Bor' roept. Boer, let op je kippen! Jerome van der Have woont of werkt niet meer in Oostburg. Maar hij komt nog wel regelmatig in de stad, waar familie een admi nistratiekantoor drijft. Het be taald parkeren in het Oostburgse centrum was hem de afgelopen ja ren een gruwel. Invoering van een blauwe zone vindt Van der Have echter nauwelijks beter. „Buitenlanders en ook Nederland OOSTBURC - Blauwe zones om langparkeerders te weren in het Oostburgse centrum zijn nergens voor nodig, vindt Jerome van der Have. En aan betaald parkeren is in het centrumstadje van West- Zeeuws-Vlaanderen ook geen be hoefte bepleit hij in een brief aan de Sluise gemeenteraad. ZEELAND www.pzc.nl/algemeen/show CONSUMENT Blauwe zone Oostburg voldoet MAANDAG 12 augustus 2013 LILLO - De 'gevechtshandelingen' op de Schelde waren vanaf de dijken van Fort Lillo niet allemaal even goed te zien zondagmiddag. Zeker niet toen de paraplu's omhoog gingen om een passerende regenbui op te vangen. Ook binnen het fort was echter duidelijk dat Lillo gisteren vier de dat de Schelde 150 jaar vrij bevaarbaar is nadat België in 1863 de Scheldetol voor eens en altijd afkocht. De hele geschiedenis van de Schelde - van Romeinen en Vikingen tot aan hedendaagse baggeraars - trok voorbij op en om het water. Op de foto roept een Franse generaal van eind achttiende eeuw met kanongebulder ook al eens de vrije vaart op de Schelde uit. foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl door René Hoonhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57