Kerk van dragant 18 ZEELAND DANCE-FESTIVAL zeeland in de vorige eeuw Beachboom overtreft zichzelf: een grote glimlach op de gezichten van bijna vijfduizend bezoekers. ill A Een nieuwe opgave uit de collectie van ansichtkaartenverzame laar Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar zijn deze foto's geno men? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdo tes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. BROUWERSDAM - White in motion is het thema, wit in beweging. Bij de voorbereidingen klonk hier en daar wat gezucht omdat de witte outfits vorig jaar ook al uit de kast moesten, maar de deinende witte massa biedt toch wederom een mooie en dromerige aanblik. De eer de openingsset te verzor gen is aan Silva Vieira, winnaar van de DJ-contest. Erg druk is het dan nog niet, maar daardoor is des te beter te zien dat er veel aan dacht is besteed aan de aankle ding van het terrein. Grote witte trappen aan beide kanten bieden plaats aan honderden dansende mensen. Verschillende podia ge ven ook ruimte aan danseressen, die er niet voor terugdeinzen om hun kunsten ook op grote hoogte te vertonen in de touwen. Franky Rizardo en Funkerman, die beiden zowel nationale als in ternationale dance-evenementen aandoen, volgen Vieira. Wat veel mensen blij maakt, is dat zij zich niet beperken tot - voor mensen buiten de scene - onbekende beats, maar ook herkenbare melo dieën door hun nummers heen mixen. „Daar ontbrak het vorig jaar aan", vindt Maaike van der Schelde uit Renesse. De Schouw- se slaat geen editie over, maar de ze vindt ze daardoor nu al het leukst. Veel festivalgangers kijken rond de klok van zes de kat nog uit de boom, maar een paar uur la ter staat iedereen te springen op de elektronische muziek van de Zeeuwse Santos Suarez en daarna Gregor Salto. Ondanks het record aantal bezoekers blijft het een ons-kent-ons feestje is. Het lijkt alsof heel muziekliefhebbend Schouwen-Duiveland zich ieder jaar verzamelt op het kleine stuk je Brouwersdam. Brenda Berre- voets uit Zierikzee is hier voor het eerst. „En dit is zeker niet de laatste keer", lacht ze. Normaal bleef ze thuis als haar man en vriendinnen zich richting Beach boom begaven. „Dat gebeurt niet meer", zegt ze knipogend. De ondergaande zon, die haar best doet de laatste stralen door de wolken heen te duwen, vormt het decor voor de soulvolle show van La fuente. Hoe later herwordt, des te beken der de DJ's. Zo vertoont het trio Shermanology haar kunsten met een live zangeres en instrumen ten. De laatste set wordt gedraaid door Quintino. Vuurwerk, flitsen de lichten, confetti. Geen ingre diënt voor een knallende afslui ting blijft in de kast. Het zal een flinke klus worden dit succes vol gend jaar opnieuw te overtreffen. Mooiste editie Beachboom door Sharon van Oost Mevrouw Guiljam - De Waard uit Vogelwaarde is in 1941 gedoopt in de Nederlands Hervormde Kerk in Rilland-Bath die op de raad- kaart van vorige week te zien is. Ze herkent ook de boerderij van de fami lie van Damme, de molen van de fami lie van Weele en de vrij evangelische kerk in Bath. Janny Dieleman - De Bokx uit Zierik- zee heeft bijzondere herinneringen aan de hervormde kerk met zijn spits te toren. Ze trouwde er, deed er haar belijdenis en haar kinderen werden er gedoopt. „Mijn man, die bakker was, heeft de kerk nagemaakt van dragant waarna deze een hele tijd in de etala ge van onze bakkerswinkel heeft ge staan. Gelukkig heb ik daar nog een foto van zodat ik het nog altijd kan be wonderen." Mevrouw Dieleman - De Bokx herinnert zich dat Lou van der Weele van de korenmolen aan de Mo- lendreef elke week langskwam om door te geven hoeveel zakken meel er geleverd moesten worden. „Vaak dronk hij dan een kopje koffie met ons mee." Piet Wiskerke uit Rilland weet ons te vertellen dat de molen tot voor kort nog gerund werd door een Van Wee le, maar dat er nu een vrijwillige mole naar zit, die de molen regelmatig laat draaien. M.J. Kole uit Krabbendijke woonde honderd meter van de monumentale hoeve van de familie van Damme van daan. „Daar heb ik trekker leren rijden met de Lanz, Steyer of de Fordson. Bij de molen van molenaar Van Weele moest ik om kippenvoer voor de on geveer tien kippen die wij thuis had den. Als ze elkaar pikten moesten ze een bril op en dat was een heel kar wei." Rechtsonder op de raadkaart is het kerkje van de vrij evangelische ge meente in Bath te zien, waar nog elke week een dienst wordt gehouden. Ko le: „Mijn moeder ging daar naar de kerk, zij was een Bathsenaar. De men sen daar hadden een eigen dialect. Kijk was bij hun kaik. Simon Breure zei altijd: 'kaik ze kaiken'. Met de boot van Simon gingen wij vissen, het was een mooie tijd." De winnaars van de waardebon zijn: Chr. M. van Koeveringe uit Kapelle, J.M De Bokx-De Waard uit Rilland en Kees Boone uit Nieuw- en Sint Joosland. De Sint Lievensmonstertoren in Zierikzee bood een imponerend decor voor het grote podium waarop tijdens festi val Centree tal van muziekstijlen ten gehore werden gebracht. Op de foto: optreden van de band Quramitry met een bonte mix aan wereldmuziek, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56