'Stad kende tientallen buitenhoven1 Agressieve man zit vast vanwege afpersing trio SCHOUWEN-DUIVELAND 17 Bereden politie vangt circuspaard in Renesse ZeeüxKcl r - Tl ;.;,£.CC zierikzee - De buitenhof die Pie- ter de Kanter aan het eind van de achttiende eeuw liet aanleggen, past in de mode van die tijd. Vol gens Sander den Haan begonnen stedelingen in Holland en Zee land rond 1650 met het aanleggen van tweede pleziertuinen, een ty pisch Nederlands verschijnsel. Ook het stadsbestuur van Zierik zee bestemde gronden voor deze ontwikkeling, er waren zelfs vier speciale buitentuinenparken. Daarvan lagen er drie net buiten renesse - Agenten van de bere den politie hebben in de nacht van zaterdag op zondag rond 4.30 uur in Renesse een losgebroken circuspaard gevangen. Het paard was afkomstig van circus Renz Berlin, dat momenteel de tenten heeft opgeslagen aan de Roelands- weg in de badplaats. Nadat eerder die avond een lokale hoefsmid het losgelaten hoefijzer van één van de politiepaarden weer vastmaakte, konden de bere den agenten zich volgens hun ei- en berichtgeving op twitter ver- r nuttig maken door agenten op straat liepen af te scher- tijdens diverse incidenten. de stadswallen en één daarbin nen; aan het Janne;wekken. Al met al moet Zierikzee gedurende drie eeuwen tientallen buitentui nen hebben geteld, waarvan de grote tuin van Job Baster (Zonne hof) mede vanwege de goudvisvij vers de bekendste is. In tegenstelling tot de Zonnehof raakte de buitentuin aan de Lange Nobelstraat in de vergetelheid. De laatste eigenaar van de tuin was is Arie Weltevreden. Deze evange list veranderde het complex ingrij pend. Grenzend aan het tuinhuis en de vier huurhuisjes liet hij vol gens Den Haan een evangelisatie lokaal bouwen. Mede vanwege de haast die hier bij geboden was, is de oude tuin muur in het gebouw verwerkt dat later diende als kerkgebouw van de Oud Gereformeerde Gemeen te. Om het lokaal meer aanzien te geven, liet Weltevreden één van de vier huurhuisjes slopen, waar door ook de oude toegangssteeg verdween. Drie vakantiegangers fietsten na het uitgaan rond 4.30 uur over de Zuidstraat in Burgh-Haamstede toen ze werden aangesproken door de man. Hij wilde een siga ret van hen; toen de mannen aan gaven dit niet te hebben, werd hij agressief en eiste hij geld. Tegenover de politie hebben de mannen verklaard dat één van hen, een 21-jarige Amsterdam mer, door elkaar is geschud. Ook zou de belager een fiets in elkaar hebben getrapt en gedreigd een hond op hen af te sturen. De mannen wisten weg te fietsen en belden de politie. Agenten die even later aankwamen, troffen bij de kerk vier personen aan waar van één aan het signalement vol deed. Deze man ontkende echter dat hij er iets mee te maken had en werd agressief zodra de politie hem, afgezonderd van de/est, wil de bevragen. Na een korte worste ling werd de man aangehouden. Hij zit vast in Torentijd wegens de poging tot afpersing en bedrei ging van de drie vakantiegangers. Stapavond eindigt in vechtpartij Een 19-jarige jongen is in de nacht van zaterdag op zondag een tegen de grond geslagen door een 20-jarige inwoner van Dordrecht. De vechtpartij vond plaats op het transferium, toen twee groepjes jongeren met el kaar in aanraking kwamen. Hoewel de jongen uit Dor drecht wegvluchtte, wist de po litie hem even later te pakken. Brand verwoest schuur met hooi Door een brand is een schuur met hooi en stro aan de Oude Polderweg in Wemeldinge ver woest De brand brak zater dagnacht tegen 1.00 uur uit. De brandweer liet de schuur ge controleerd uitbranden. Gebou wen in de omgeving waren niet in gevaar. Er werden vier blusauto's uit Wemeldinge en omliggende plaatsen ingezet. Jongen klimt op dak school en breekt been De brandweer heeft zaterdaga vond een gewonde jongen van het dak gehaald van de Neha- lennia-school aan de Breeweg. Hij was met nog een jongen het dak op geklommen, en brak daar zijn been. Een buurt bewoner alarmeerde 112. De jongen is met een ladderwagen naar beneden gehaald. TWee dagen lang paardenspektakel De Power Horse Competition strijkt dit weekeinde neer in Noordwelle. Tijdens dit evene ment met honderden paarden kan het publiek getuige zijn van wedstrijden en is er een showprogramma te zien. Ook is er een heus countrydorpje. De Schouwse Ruiters verzor gen zondag een presentatie. In fo: powerhorsecompetition.nl Concert Follie a deux in Hervormde Kerk Mandoliste Marina Eckardt en accordeonist Monty van Belzen verzorgen vrijdag om 20.00 uur een concert in de Hervorm de Kerk van Haamstede. Het duo, dat optreedt onder de naam Follie a deux, speelt di verse nummers, waaronder ei gen arrangementen. Entree 5 euro. De opbrengst gaat naar het orgelfonds. Liesbeth Boekelo zingt tijdens dienst De dienst in de Gereformeerde kerk aan de Platboslaan in Burgh-Haamstede wordt zon dag 18 augustus opgeluisterd door de sopraan Liesbeth Boe- kelo-Noordzij. Voorganger tijdens de kerk dienst is dominee Ineke de Heer. Aanvang 10.00 uur Q @sweetdealzeelnd O fb.com/sweetdeal.zeeland App Store Schrijf je nu gratis in op www.sweetdeal.nl MAANDAG 12 AUGUSTUS 2013 y>. Sander den Haan in het overblijfsel van de pleziertuin aan de Lange Nobelstraat. foto Ronald den Dekker BURGH-HAAMSTEDE - Een 22-jarige inwoner van de gemeente Schou- wen-Duiveland zit vast, nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag toeristen op gewelddadige wijze probeerde af te persen. RENESSE WEMELDINGE MIDDELBURG NOORDWELLE BURGH-HAAMSTEDE BURGH-HAAMSTEDE Verkrijgbaar in de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51