i i Jacques Schuit lijkt sterker dan ooit Michel Schrier sterkste in strandloop Ouddorp SPORT 33 ':J? 'Vv "J EP Schuit zelf gelooft niet dat hij ster ker is geworden maar dat de maanden van inactiviteit hem nu een voorsprong op de rest van het deelnemersveld geeft. „De andere zijn steeds blijven koersen en heb ben daardoor krachten verspeeld. Omdat ik zelf dus lange tijd heb stilgelegen, ben ik nog maar aan het begin van mijn seizoen bezig. Daardoor kan ik wellicht net iets meer dan de overigen", vertelde Schuit. Hij was in Nieuw- en Sint Joos land tijdens de Jos van der Vleu ten Memorial - een wedstrijd ter nagedachtenis aan de bijna twee jaar geleden overleden voormali ge beroepsrenner - de uitblinker, terwijl ook Johnny van der Kloos ter en Ruud Havermans de finale kleur gaven. Schuit versloeg Ha vermans in de sprint. De atleet van Dynamica realiseer de bij de wedstrijd over tien kilo meter een tijd van 35 minuten en 55 seconden. Dat was ruim schoots boven het parkoersrecord van John Vermeule. De Middel burger liep in 2000 32.18. Adriaan van Keulen (Middelburg) eindigde op de derde plaats in een tijd van 36.48 minuten. Hij had een achterstand van slechts zes seconden op Cornelis Chat- zionnou (Pallas'93). Bij de vrouwen verpulverde Lau- rey van den Berge (Flakkee) het parkoersrecord. Ze liep een tijd van 38.45 minuten en dat was veel sneller dan Marlies Over- beeke destijds (39.42). Van den Berge werd zeventiende overall. Er waren 191 deelnemers op de langste afstand. Bij de wedstrijd over 4.5 kilomet- ger behaalde Shirin van Anrooij (AV'56) de tweede plaats in 19.34 minuten. Dat was goed voor de vijftiende plaats in het algemeen klassement. De overwinning ging naar Jolanda Troost (Pallas'93). RBVM levert twee internationals Rolstoelbasketbalvereniging RBVM uit Middelburg heeft twee nieuwe internationa- les in de gelederen. Na man nen-international Mark Aal- ders zijn nu ook twee vrou wen geselecteerd. Ze komen uit voor het Nederlands vrouwenteam tot 25 jaar. Het zijn Amy Kayen en Kim Kempeneers. Zij doen deze week in Engeland mee aan het EK voor landenploegen tot 25 jaar. Zesde plaats voor Jordy de Jonge Jordy de Jonge is zaterdag bij een wedstrijd in de su percup 600a in Assen als zes de geëindigd. Na een flitsen de start vocht de vijftienjari ge motorcoureur uit Hein- kenszand om de plaatsen zes tot elf. De Jonge wist door slim en bekeken te rij den in de laatste ronde de een na de andere rijder te pakken en finishte als zesde. Over twee weken doet De Jonge mee aan wedstrijden in het Duitse Osschersleben. Van den Broeke sterk op 800 meter Bij de Track Atletiekmeet- ing in Utrecht heeft Tim van den Broeke (Dynamica) zijn persoonlijk record op de 800 meter verbeterd naar een tijd van 2.00,25 minuten. Die prestatie was goed voor de winst bij de jongens A. Neal Bouterse (Dynamica) liep in een supersterke serie 1.54,38 op de 800 meter, waarin oud Europees kam pioen Bram Som (Atleti- co'73) won, in 1.49,51. Van Schoonhoven rijdt in de punten Max van Schoonhoven heeft zaterdag in Assen tijdens een wedstrijd voor het NK in de Yamaha R125 Cup een zevende en een negende plaats behaald. De motorcou reur uit Kamperland behaal de deze resultaten ondanks een crash in de kwalificatie. Zijn broer Gert kwam ten val en liep hierdoor punten mis. De volgende wedstrijd om het NK is op zaterdag 24 augustus in Berghem. Schletterer scherpt stokoud record aan Atleet Sébastièn Schletterer heeft in zijn leeftijdsklasse mannen 40-45 het stokoude Nederlands record op de 1500 meter verbeterd. De Middelburger liet in het Bel gische Huizingen (bij Brus sel) een tijd van 3-51,98 note ren. Dat was 0,3 seconde sneller dan het vorige re cord, dat Robert Mercelina in 1986 liep. Schletterer gaat .zich nu richten op de Kust- marathon, die op 5 oktober gehouden wordt. MAANDAG 12 AUGUSTUS 2013 -3»>-V"/ ia.im-• Stephanie de Frel in actie tijdens haar Kür op muziek, foto Ruben Oreel door Wim de Vos NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Hij is hersteld van een hardnekkige blessure en lijkt sterker dan ooit. Sinds Jacques Schuit uit Oost-Sou burg weer actief is in wielerwed strijden heeft hij alleen nog maar plaatsen op het erepodium be haald. In Nieuw- en Sint Joosland voegde de Souburger daar een v nieuwe zege aan toe. door Sjaak Sinke OUDDORP - Michel Schrier heeft in Ouddorp de 29e editie van de Bloemfonteinstrandloop op zijn naam geschreven. MIDDELBURG HEINKENSZAND UTRECHT MIDDELBURG MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33