Meulenberg en Vendrik sterkste op Open DOS Hoofdrol voor Lukas de Ruiter Dubbelspeltitel voor Coesenaar Hendriks Prima zeilomstandigheden 32 SPORT ZEEUWS KAMPIOENSCHAP DRESSUUR Amazone uit Koewacht verovert in Nieuw- en Sint Joosland de Zeeuwse titel in klasse Z2. De oudgedienden Meulenberg en Vendrik, al sinds jaar en dag een vast dubbelkoppel, hadden hun handen vol aan Van Hoof en Van der Matten. De eerste set ging nog met 7-5 naar Van Hoof en Van der Matten, maar in het twee de en derde bedrijf waren het Meulenberg en Vendrik die met 6-2 en 7-5 him slag sloegen. In het enkelspel in de 3-categorie eindigden Van Hoof en Van der Matten, beiden competitie spe lend in Rotterdam, als eerste en tweede in de poule. In de beslis sende partij was Van der Matten nipt te sterk voor Van Hoof: 6-3 3-6 6-4. Jasper Smit was de beste bij de mannen in de 4-categorie. Nadat hij eerst al met 6-7 7-5 6-2 van Thi- rno Petri had gewonnen, versloeg hij ook Dennis de Rijke (6-3 7-5). Bij de vrouwen in de 5 was Ria van der Meijden de beste. In de beslissende wedstrijd tegen Yvon ne Goeman won Van der Meijden in de tiebreak van de derde set: 3-6 6-3 en 7-6. Bas Felius was onklopbaar bij de mannen in de 5-categorie. Hij ver sloeg in het enkelspel Dennis de Rijke met 3-6 6-0 6-0. In het dub belspel was Felius samen met Mitchar Moens met tweemaal 6-1 te sterk voor Henri Guingo en Ra- mes Jakobsen. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Stepha nie de Frel ws met haar paard Carstenwaard niet te stuiten in de dressuurpiste van het ruitersport centrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. De amazone van VMF Horse Stables toonde zich vrijdag in de voorronde van de klasse Z2 al de sterkste en ook za terdag in de finale van de Zeeuw se titelstrijd was ze een klasse apart. Bij de klassieke proef maakte Step hanie de Frel de concurrenten al duidelijk dat zij geen enkele hoop op de titel mocht koesteren. De Koewachtse stuurde Carsten waard met veel power en expres sie door de piste. Wat spanning bij de Don Schufro-zoon kostte wat punten, waardoor teller op 67,79 procent bleef staan. Toch was de voorsprong op Julie de Bae- rdemaeker uit Moerbeke met Kwikaard's Awel aanzienlijk (3,67 procent). Tijdens de kür op muziek, be loond met 75,75 procent, maakte De Frel het publiek duidelijk dat de foutjes in de klassieke proef als een incident konden worden ge zien. De combinatie bleef Julie de Baerdemaeker met de Farring- ton-nakomeling ruim vier pro cent voor. Juryvoorzitter Marcel Bosch: „Stephanie reed een gedurfde kür. Daarbij bleef ze exact op de muziek rijden, zonder de balans en het ritme van haar paard te ver storen. Ik heb ervan genoten. Ook mijn collega denk ik, want we za ten met onze beoordeling exact gelijk." Emma van den Hooven won met VMF Barabas de titel in ZZ-Licht. De amazone uit Koudekerke be haalde bij het eerste onderdeel met de imponerende ruin 62,29 procent. Linda de Mater eindigde met de Negro-zoon met 62,00 pro cent als tweede. In de kür behaal de Julie de Baerdemaeker met To day's Jazz 69,13 procent en zette daarmee Emma van den Hooven flink onder druk. Een druk die de amazone uit Koudekerke met Flemmingh-zoon maar net aan kon. De combinatie eindigde met 68,25 procent op de derde plaats. Daarmee bleef Van den Hooven in het algemeen klassement Julie de Baerdemaeker viertiende pro cent voor. „Ik wist dat ik het niet cadeau zou krijgen, maar het is toch gelukt", verzuchte Van den Hooven. In de klasse Zi behaalde Chantal Nijpjes uit Middelburg met de Ru- biquil-zoon Checavara N met 69,41 procent de titel. Thuisrijder Vincent Bol reed met de Gribal- di-zoon De Kroo's Vip met 66,32 procent naar de tweede plaats. De ruin Excellent van Lisette den Dekker deed in de klasse Li zijn naam eer aan. De verpleegkundi ge uit Kloosterzande liep met de United-nakomeling met 68,17 pro cent naar de titel. José Dingeman- se uit Koudekerke eiste met de Os car-zoon Edison met 66,83 pro cent de tweede plaats voor zich op. „Ik ben supertevreden", zei Den Dekker. „Ik ben met Excel lent in april voor het eerst gestart. Het is een sociaal en werkwillig paard, maar doordat ik al verschil lende paarden in het Z heb uitge bracht, moest ik met hem in L starten. Het blijkt geen probleem. Enkele weken geleden hebben we ook Jumpin' de Weel gewonnen. Toch wil ik niets forceren. Excel lent is pas vier. Hij groeit nog steeds en dat kost kracht, dus- neem ik de tijd. Hij moet wel heel blijven." Excellent is pas vier. Hij groeit nog steeds en dat kost kracht Vanaf het begin bij de race van de MX 2 4-takten en MX 1 was het duidelijk dat Spruijt de te klop pen man was. Alleen gastrijder Bryan de Jong uit Harfsen bleef in beide manches nog enigszins in de buurt van de Kawasaki-rij- der. Barney Steketee uit Yerseke legde in beide manches beslag op de derde plaats, voor Björn Oreel uit Oost-Souburg. Veel spannender ging het er aan toe bij de MX 2 2-takten. Uiteinde lijk finishte Lukas de Ruiter uit Wolphaartsdijk in beide manches als winnaar. In de eerste manche zette Jochem van den Dorpel (Ka- pelle) een slechte start toch nog om in een tweede plaats, op een slordige tien seconden van de winnaar. Van den Dorpel achter haalde al snel Merijn Poot en ook de terugvallende Jeremy van de Goor werd een prooi. De volgen de was Aswin van Damme (Zuid- dorpe) en als laatste werd ook Bart Kuzee (Waarde) aan de kant gezet. In de tweede manche deed De Ruiter opnieuw een geslaagde greep deed naar de macht, aanvan kelijk gevolgd door Van de Goor. De laatste moest de rol lossen en werd voorbijgestoken door vier rij ders. Eerst leek Van Damme de beste papieren voor de tweede plaats te hebben, maar het was Kuzee die achter De Ruiter beslag legde op de tweede plaats. Derde in deze manche werd Van Dam me. Bij de veteranen was Erik van der Wekken de sterkste. De KTM-rij- der uit Zierikzee haalde het voor de in twee categorieën uitkomen de Van Damme en Ron Bos. Jonah Pijnen (Middelburg) was de sterkste bij de 85 cc kleine wie len, maar moest in de 65 cc grote wielen zijn meerdere erkennen in Laurens de Ligt. Bij de 65 cc klei ne wielen was er een overwin ning voor Danny van den Bosse uit Ovezande. In de finale van het enkelspel bij de jongens tot en met 14 jaar delf de Ronetto van Tilburg het onder spit tegen Bas Muller. De als eer ste geplaatste Arnemuidenaar, in maart nog winaar van de NK-titel indoor, verloor met 3-6 en 3-6 van zijn als vierde geplaatste concur rent. Romy Kerkhove uit Zierikzee be reikte in het dubbelspel bij de meisjes tot en met 16 jaar de halve finale. Daarin legde zij het samen met Nina Kruijer af tegen het kop pel en de latere kampioenen Anastasiya Mulder/Tessa van de Ploeg. De setstanden waren 2-6 en 3-6. Mulder zette Kerkhove ook al de voet dwars in het enkel spel. In de tweede ronde verloor de Schouwse met 5-7 en 2-6. door Sven Bakker VLISSINGEN - Het PAC Zonwerin gen Open DOS-toernooi is gewon nen door Marjolein Meulenberg en Esther Vendrik. De Vlissingse ten nissters rekenden gisteren op de slotdag in de 3-categorie van het dubbelspel af met Kelly van Hoof en Mariska van der Matten. YERSEKE - Hoewel de weersvoorspelling weinig wind afgaf, bleek zaterdag een perfecte zeildag met windkracht 4 tot 5 en zonnig weer. Tijdens de Mos selrace op de Oosterschelde bij Yerseke streden 140 zeilboten in tien klassen om de gouden en zilveren mossels. De zeildag werd afgesloten met een mos selmaaltijd voor alle deelnemers en hun bemanning, foto L. Pekaar De Frel is met Carstenwaard klasse apart door Lucien Roelandt 75,75 Stephanie de Frel behaalde tijdens de kür op muziek van de Zeeuwse kam pioenschappen in Nieuwland 75,75 procent. Dat was goed voor de eerste plaats. Lisette den Dekker door Herman Heuvink WEMELDINGE - Motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke heeft bij de MX 2 4-takten de vijfde clubcross in Wemeldinge op zijn naam ge schreven. Bij de MX 2 2-takten was een hoofdrol weggelegd voor Lu- kas de Ruiter uit Wolphaartsdijk. ROTTERDAM - Tennisser Daan Hen driks uit Goes is in Rotterdam Ne derlands kampioen geworden in het dubbelspel bij de jongens tot en met 12 jaar. Samen met zijn partner Jens Hoogendam was hij in de finale met 6-4 en 7-6 te sterk voor Tycho Korporaal en Rik Mul ler. Het was een zwaarbevochten zege in een partij die twee uur en een kwartier duurde. In het enkel spel strandde Hendriks in de twee de ronde. Hij verloor van Enzo van der Heijden (3-6 en 4-6).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32