I I 4 i Hoek warmt de aanhang al een beetje op -4l SPORT 29 di Erwin Mesu kan met de besten mee Erwin Mesu is terug aan het front. Nadat de Middelbur ger deze winter na een val partij een ernstige blessure aan het been opliep, rijdt de skeeleraar nu weer met de besten mee. Zaterdag tij dens de finale van de KPN Inline Cup in Ommen reed hij twee ronden voorop. Me su kon die positie echter niet vasthouden en finishte als zeventiende. De dagzege in Ommen ging naar Cris- pijn Ariëns. Rick Smit werd de uiteindelijke winnaar van de KPN Inline Cup. Nieuw succes voor Endura Lady Force Joukje Braam, renster van de Zeeuwse vrouwen wie lerploeg Endura Lady Force, heeft zaterdag in de Ronde van Berkel en Rodenrijs een tweede plaats behaald. Win nares werd Vera Koedooder uit Hoorn. Al vroeg in de wedstrijd reed Koedooder al leen weg en werd niet meer bijgehaald. In de eindfase sprongen Braam, Anna van Breggen en Janine van der Meer weg uit het peloton. Het drietal bleef het peloton net voor en Braam was de sterkste in de eindsprint. Kerkhove grijpt naast finaleplaats Lesley Kerkhove is er zater dagavond niet in geslaagd zich te plaatsen voor het ITF-tennistoernooi in Koksij- de. De Zierikzeese ging in de halve finale onderuit te gen Richel Hogenkamp. De Achterhoekse was in twee sets te sterk voor haar land genote: 6-4 7-5. Hogenkamp, de nummer drie van de plaatsingslijst, schreef zon dag het toernooi op haar naam. Ze klopte de Franqai- se Irena Pavlovic: 6-4, 6-1. Kenny Verhoene zei het vorige week zelf al, na het aantrekken van Nick de Groote. „De selectie is in balans." De Belg is vorig sei zoen niet naar Hoek gekomen om zijn vriendenkring uit te breiden, maar om te laten zien dat hij als trainer wat in zijn mars heeft. Na tuurlijk klagen sommige spelers wel over de vaak lange trainingen. Of over de sprintoefeningen die hij donderdag na de wedstrijd te gen Zelzate nog uit liet voeren door de spelers die een half uur hadden gevoetbald. Maar ruimte om dwars te gaan liggen is er niet. Ook al omdat jouw plek zonder problemen ingenomen kan wor den door een hongerige concur rent. Verhoene heeft nu een selectie van twintig spelers. Testspeler Claudio Wende is bedankt voor zijn inzet maar mag niet blijven, Rustem Sen is nog wel steeds in Hoek actief. Of hij daadwerkelijk aan de selectie wordt toegevoegd is nog onduidelijk. Van de twin tig man die Verhoene nu heeft, komen er vijftien, zestien in aan merking voor een basisplaats. Het is dus knokken geblazen, zeker ook omdat sommige nieuwelin gen het verrassend goed doen. Ibrahim Eryürük, overgekomen van Terneuzense Boys, draait lek ker mee maar heeft nog wat tijd nodig. Veel ploeggenoten zijn na de eerste weken bijzonder posi tief over hem. Birgen Martens (ex-Lovendegem) speelde tegen de beloften van AA Gent (2-1- winst) vooral voor rust ijzersterk als spelverdeler naast controleur Reguillo Vandepitte. De Groote is een man met snelheid en een ac tie en over Gert-Jan van Leiden hoeft weinig gezegd te worden. Hij voegt onder meer kracht, voet balintelligentie en uitstraling toe aan Hoek. Van Leiden liet zich zaterdag avond niet opzij zetten door de be resterke Stevy Okitokandjo en is centraal achterin een zekerheidje. Hoek kwam dankzij een gevoeli ge stiftbal van Guillaume Clincke- maillie al binnen twee minuten op voorsprong, gaf voor rust geen KARAKTERISTIEK kans weg en breidde de marge na veertig minuten uit. Een corner van Hakim Boucheta, die nog wat zakelijker moet voetballen, werd door Lionel Fitsch tot doelpunt ge promoveerd. In de tweede helft zakte het ni veau van de wedstrijd. Bij AA Gent kwamen vijf testspelers bin nen de lijnen, bij Hoek nam de. schepte wat af. De jonge Belgen kregen de overhand en scoorden via Sebastien Locigno. Dankzij doelman Jordi de Jonghe (prima redding) en invaller Urvin van He kelen (bal van de lijn gehaald) bleef de 2-1 aan het einde van een nuttig oefenduel op het scorebord staan. Giovanni Siereveld en Regi- lio Pinas (lichte blessures) zagen dat vanaf de zijlijn. Ook zij weten dat er dit jaar misschien wel wat te halen valt voor Hoek. En dat is precies wat trainers, spelers, spon sors en supporters willen. MAANDAG 12 AUGUSTUS 2013 Aaron Sass van Zeelandia Middelburg (links) schermt de bal af voor Arnemuidenaar Sjoerd de Ridder in de finale van de Borsele Sioepoort Cup. foto Robert de Jonge OMMEN BERKEL EN RODENRIJS KOKSIJDE door Barry van der Hooft HOEK - Hoe vaak is het niet ge beurd dat er in de voorbereiding tij dens een oefenwedstrijd werd ge klaagd door sponsor of supporter? 'Wat hebben ze nu weer gehaald?' Of. 'Die kan niet mee, het wordt niks dit seizoen'. Zaterdagavond bleven die geluiden achterwege in Hoek, want de meeste volgers zijn het erover eens: er staat een selec tie waarmee je in de hoofdklasse wel uit de voeten moet kunnen. Hoek-Beloften AA Gent 2-1 (2-0). 2. Guillaume Clinckemaillie 1-0, 40. Lionel Fitsch 2-0, 68. Sebastien Locigno 2-1. Scheidsrechter: N. El- derson (Zaamslag). Aantal toe schouwers: 200. Hoek: Jordi de jonghe; Fabian Wilson, Lionel Fitsch (46. Thomas van den Houten), Gert-Jan van Lei den, Thomas van Renterghem (77. Rustem Sen); Reguillo Vandepitte, Birgen Martens; Nick de Groote (77. Urvin van Hekelen), Guillau me Clinckemaillie, Hakim Bouche- ta (60. Ibrahim Eryürük); Kyle Doesburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29