VC Vlissingen mist nog de goede vorm Yerseke grijpt winst in Reimerswaalcup Tegenvaller Zweistra op WK jonge paarden 1 ■1 1 4- •mmm 28 SPORT BORSELE SLOEPOORT CUP Borsele Sloepoort Cup levert een verrassende eindzege op voor Zeelandia Middelburg. VC Vlissingen speelde tegen zater dag-derdeklasser Oostkapelle met 1-1 gelijk. Arjan Pattenier bracht Oostkapelle op voorsprong, waar na Salim Ben Sellam voor de ge lijkmaker zorgde. Oostkapelle nam vervolgens de strafschoppen beter. Nieuwdorp was niet opgewassen tegen GPC Vlissingen. De zater dag-tweedeklasser versloeg de twee klassen lager spelende thuis ploeg met 2-o via treffers van Maarten Peene en Robin de Pag- ter. In de strijd om de vijfde en zesde plaats trok GPC met 2-1 aan het langste eind tegen Oostkapelle. Wouter Verduijn bracht Oostka pelle op voorsprong. Jesper de Vlieger en Robin de Pagter be zorgden GPG de zege. VC Vlissingen nam in de strijd om de zevende en achtste plaats een 3-0-voorsprong tegen Nieuw dorp dankzij doelpunten van ach tereenvolgens Lorenzo de Groot, Abdoe Abdenbi en nogmaals De Groot. Kevin Joosse schoot de 3-1-eindstand op het scorebord. Het vrouwentoernooi van de Bor- sele Sloepoort Cup werd gewon nen door het Belgische Zulte Wa- regem. Na een 5-0-overwinning op Oostkapelle was de West-Vlaamse formatie met 3-0 te sterk voor de landgenotes van White Stars Woluwe. Oostkapelle eindigde als derde na een 2-0-ze- ge op Smerdiek, dat eerder met 2-1 had verloren van White Stars Woluwe. Bij de A-junioren ging de eindze ge naaar JVOZ. Die ploeg versloeg Terneuzense Boys Ai met 2-0 en Kloetinge Ai met 1-0. Terneuzen se Boys Ai eiste de derde plaats voor zich op door een 2-1-zege op Dauwedaele Ai. Tegen Kloetinge Ai verloor Dauwendaele Ai na een 1-1-stand in de reguliere speel tijd met strafschoppen. Krabbendijke eindigde als derde door Waarde met 3-0 te verslaan. De Reimerswaalcup werd voor de zevende keer gehouden. Er waren twee poules van elk drie teams ge vormd. In poule A werd Yerseke eerste, voor Rillandia en Kruinin- gen. Krabbendijke was in poule B de sterkste, Waarde werd tweede en Hansweertse Boys moest ge noegen nemen met de derde plaats. In de kruisfinales toonde Yerseke nogmaals zijn kracht en werd Waarde met 4-0 verslagen. Rillan dia was met 1-0 te sterk voor Krab- VERDEN - Het WK voor jonge paar den in het Duitse Verden heeft Thamar Zweistra niet gebracht wat ze ervan verwacht had. De amazone van stal Hexagon uit Schore miste vrijdag met haar paard Charon de finale en eindig de zaterdag op een tegenvallende achtste plaats in de kleine finale. En dat terwijl haar paard goed liep: „Ik ben blij hoe Charon zich gedroeg en bewoog. De jury had alleen een ander idee van wat ze wil zien", aldus Zweistra. De Be- velandse doelt daarbij met name op de manier van bewegen. „Informeel hoorde ik dat kenners bendijke. De finale tussen Yerse ke en Rillandia was eenzijdig. Yer seke won met 4-0 en greep voor de tweede keer in de historie de Reimerswaalcup. NIEUWDORP - Wie zaterdag had verklaard dat hij zijn geld op Zee landia Middelburg had gezet als winnaar van de Borsele Sloepoort Cup, zou op zijn minst meewarig zijn aangekeken. De zondag-twee deklasser slaagde echter wel in die missie door in de finale met 1-0 af te rekenen met het min stens zo verrassende Arnemui- den. Kloetinge en Goes, de favorieten voor de eindstrijd, lieten het afwe ten. Kloetinge liet zich in de hal ve finale verrassen door Zeelandia Middelburg. De zaterdag-hoofd klasser kwam via Mark Schuit nog wel op voorsprong, maar moest na de rust (de wedstrijden duurden 45 minuten) de gelijkma ker van Jerfy Booij toestaan, waar na de Zeelandia Middelburg de strafschoppen beter nam. „We hebben verzuimd om het voor de rust af te maken", stelde Kloetinge-middenvelder Bert den Hamer. Niettemin hield de van Terneuzen overgekomen voetbal ler een goed gevoel over aan het toernooi. „Er staat een ploeg met veel voetballend vermogen. Ook knokken we keihard voor elkaar. Op die vlakken zit het wel goed." Den Hamer had nog geen idee of hij zich in het basiselftal zal spe len. „Het niveau is hoog en de concurrentie is moordend." Goes vatte het iets te licht op te gen Arnemuiden. Weliswaar had de zondag-hoofdklasser een over wicht tegen de zaterdag-derdek lasser, maar tot een treffer kwam de ploeg niet. Rob Schalkoort raakte nog wel de lat, terwijl Ray mond Wolff vrij voor doel miste. Arnemuiden trok vervolgens aan het langste eind in de strafschop- penreeks. Goes-verdediger Sherif Tawfik, noodgedwongen langs de kant vanwege een liesblessure, verbond er niet al te zware conclu sies aan. „Natuurlijk behoor je zo'n wedstrijd te winnen. Met een beetje geluk lukt dat ook. Toch gaat het tot nu toe aardig. Kwalitatief zijn we erop vooruitge gaan, denk ik. We zijn amper drie weken bezig. Met het grote aantal wijzigingen dat de selectie heeft ondergaan is het lastig om de ploeg dan al klaar te hebben." Rogier Veenstra van Zeelandia FINALERONDE BSC Middelburg, matchwinnaar in de finale tegen Arnemuiden, was vooral tevreden met de zege op zijn oude ploeg Kloetinge. Hij kampte met wat pijntjes, maar wilde per se spelen. „Ik heb bij Kloetinge vijftien vrienden ach tergelaten. En daar wilde ik na tuurlijk graag van winnen", glun derde Veenstra. De 25-jarige mid denvelder is in een jonge ploeg te rechtgekomen. „Daarvan is het al tijd afwachten hoe het allemaal gaat lopen. Maar deze week heb ben we de bevestiging gekregen dat het team veel in zijn mars heeft. Wat zeker is, is dat de ploeg zich zal ontwikkelen. Ook heb ben we volgens mij aangetoond dat we klaar zijn voor de tweede klasse. De promotie vanuit de der de klasse kon niet op een beter moment gebeuren. De zege in een toernooi zoals de Borsele Sloepoort Cup geeft vertrouwen. Daar kunnen we verder mee." Rechteraanvaller Thijs Roovers tankte met Arnetnuiden even eens veel zelfvertrouwen. „Dat we tegen zulke sterke ploegen op de been blijven, is alleen maar goed. Natuurlijk zijn we nog lang niet waar we moeten zijn, maar het gaat de goede kant op", zei Roovers. Hij hoopt dat zijn ploeg met de komst van Ronaldo Meijer en Jesper Poortvliet aan scorend vermogen heeft gewonnen. „Het gebrek daaraan heeft ons vorig jaar in de tweede klasse genekt. We hebben er dit toernooi ook niet veel gemaakt, maar dat had vooral te maken met de kwalitei ten van de tegenstanders." In de strijd om de derde en de vierde plaats was Kloetinge door treffers van Remon de Vlieger en Daan Esser met 2-0 te sterk voor Goes. Charon een paard vinden met veel kwaliteit. Er zijn veel men sen naar me toe gekomen met de vraag of Charon te koop is. Maar hij is niet te koop, het blijft m'n droompaard." Zweistra: „Ik heb vandaag het paard gezien dat we reldkampioen is geworden. Eer lijk gezegd zou ik 'm niet willen ruilen voor Charon." Hans Peter Minderhoud miste bij de vijfjarige paarden met Glocks Zonik net de finale. In de-kleine fi nale eindigde de combinatie op de achtste plaats, ook iets tegen vallend. Minderhoud zou bij de zesjarige paarden met Glocks Cas per in actie komen, maar dat paard werd teruggetrokkeij. door René van Stee NlEUWDORP - VC Vlissingen heeft nog niet de gewenste vorm te pak ken. De zondag-eersteklasser miste dinsdag de finaleronde van de Bor- sele Sloepoort cup na een 1-O-ne derlaag tegen Zeelandia Middel burg in de poulefase. In de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht kwam de Walcherse ploeg zater dag niet verder dan de zevende plek. KRABBENDIJKE - Yerseke heeft za terdag het voetbaltoernooi om de Reimerswaalcup gewonnen. De ploeg versloeg in de finale Rillandia met duidelijke cijfers: 4-0. door Koen de Vries Toernooiwinst geeft vertrouwen door René van Stee Overige oefenduels: Biervliet-Borsse- le 5-3, FC Dauwendaele-Wemeldinge 6-0, MZVC-Terneuzense Boys 2 3-0, Noad'67-DFS 1-4, Hoedekensker- ke-Domburg 4-4, De Meeuwen-Kloe- tinge 2 1-3, Heinkenszand-Vlissingen zaterdag 0-1, Apollo'69-Goes 3 2-1, Serooskerke-VCK 2-1, FC Binnen- maas-Duiveland 3-2, SKNWK-Veere 6-5, Veere-LSW 5-3, SSV'65-Kruis- land 4-3, Zeeland Sport-GW'63 0-2, Tholense Boys-Vosmeer, Yerseke 2-Stavenisse 4-2, De Noormannen-Ter- neuzen 1 -3, Zaamslag-Koewacht 3-3, HW24-RCS 2-1, Corn Boys-Hontenis- se 1-2. Halve finales: Goes-Arnemuiden 0-0 (Arnemuiden w.n.s). Zeelandia Middelburg-Kloetinge 1-1 (Zeelan dia Middelburg w.n.s). Mark Schuit 1-0, Jerfy Booij 1-1. 3e en 4e plaats: Goes-Kloetinge 0-2. Remon de Vlieger 0-1, Daan Esser 0-2. Finale: Zeelandia Middelburg-Arne- muiden 1-0. Rogier Veenstra 1-0. I Nick de Groote (midden) zoekt de aanval, Kyle Doesburg houdt de bal vast in de wedstrijd van Hoek tegen de be loften van AA Gent foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28