Kromowidjojo sluit seizoen in stijl af i t SPORT 27 66 Dat wereldrecord en het Nederlands record waren twee hele mooie toetjes. _1- Het is lekker om het seizoen zo te kunnen afsluiten", zei de wereld kampioene van de 50 meter vrij. „Ik heb alles eruit gehaald wat er nog in zat. Ik hoopte halverwege nog op een tijd onder de 51 secon den, maar na al die races van de af gelopen tijd zat dat er toch niet meer in. Maar een persoonlijk re cord is ook super. Dit geeft een lekker gevoel." Kromowidjojo kwam op de 100 vrij tot een tijd van 51,28 en zwom hiermee het oude record van Inge Dekker (51,35) uit decem ber 2009 uit de boeken. Na haar optreden bij de wereldti telstrijd in Barcelona had Kromo widjojo nauwelijks rust. Twee da gen na de WK, dat haar drie bron zen en een gouden medaille ople verde, moest ze alweer het water in bij de wereldbekerwedstrijden in haar 'eigen' Eindhoven en vlak daarna volgden de races in Ber lijn. „Het scheelde wel dat het in het 25-meterbad allemaal veel sneller gaat. Ie zwemt toch heel veel on derwater, dat gaat me goed af en voor je het weet ben je weer bij de kant. Ik vind het altijd leuk om te sprinten." Op de 4x50 meter vrij behaalde ze samen met Sebastiaan Verschu ren, Femke Heemskerk en Jasper van Mierlo de overwinning, nadat Australië werd gediskwalificeerd. „Ik ben wel blij dat het er nu op zit. Het zijn mooie laatste weken geweest. Maar het heeft ook erg veel energie gekost. Ik ben heel blij dat ik nu vier weken vakantie heb om uit te rusten en mezelf op te laden." De 22-jarige Groningse kan dit doen na opnieuw een fraai sei zoen. Vorig jaar won ze twee gou den plakken bij de Spelen in Lon den en maakte ondanks een korte voorbereiding haar status als olympisch kampioene waar met een wereldtitel en een wereldre cord (kortebaan) op de 50 meter vrij. „Ik ben daar wel heel blij om. Op nieuw heb ik laten zien dat ik kan pieken op het moment dat het moet en dat ik het zwemmen van een finale goed beheers. Dat geeft veel zelfvertrouwen. Dat wereldre cord en het Nederlands record wa ren voor mij twee helejnooie toet jes." Femke Heemskerk verbeterde za terdag het Nederlands record op de 200 meter vrije slag. Haar tijd was 1.52,25. De oude toptijd (1.52,42) stond eveneens op naam van Heemskerk. Die zwom ze ook in Berlijn, in 2010. De Spaanse Mireia Belmonte ver beterde zondag het wereldrecord op de 400 meter vrij. Met een tijd van 3.54,52 bleef ze onder het oude record (3-54,85) dat vorig jaar november werd gezwommen door de Franqaise Camille Muffat. Belmonte scherpte zaterdag ook al het wereldrecord op de 800 me ter vrij aan. De Hongaarse Kantinka Hosszu deed in Berlijn ook weer van zich spreken. Ze zwom wereldrecords op de 100 en 400 meter wissel slag. 1r Qu in tan a wint Ronde van Burgos Nairo Quintana heeft de Ronde van Burgos gewon nen. De Colombiaanse wiel renner van Movistar sloeg in de laatste etappe, met aan komst bergop, zijn slag. Na een rit over 170 kilometer ging de nummer twee van de Tour de France met een voorsprong van 23 seconden op de Spanjaard Arroyo als eerste over de streep. In het eindklassement eindigde Ar royo ook als tweede. Hushovd troeft Van Hummel af De Noorse wielrenner Thor Hushovd heeft de Arctic Ra ce of Norway gewonnen. Hushovd won zondag de vierde en laatste etappe door in de sprint de Duitser Paul Martens van Belkin en diens landgenoot Nikias Arndt (Argos-Shimano) te verslaan. Kenny van Hum mel, die de slotetappe in de leiderstrui was gestart, fi nishte als vijfde. In het eind klassement werd hij vijfde. Intanon verrast op WK badminton De pas 18-jarige Thaise Ratchanok Intanon heeft de wereldtitel badminton vero verd. Intanon, als vierde ge plaatst, versloeg in de finale olympisch kampioene Li Xuerui uit China in drie ga mes: 22-2017-2121-14. Het was voor het eerst sinds 1999 dat de wereldtitel bij de vrouwen niet naar een Chinese ging. Intanon is de jongste mondiale badmin- tonkampioene ooit. Volleybalsters sluiten af met zege De Nederlandse volleybal sters hebben de tweede speelronde van de World Grand Prix afgesloten met een zege. De ploeg was met 3-0 te sterk voor Algerije: 25-15 25-7 25-6. Oranje ver loor vrijdag met 3-0 van het gastland. Zaterdag waren de vrouwen van de Verenigde Staten met 3-0 te sterk. De eerste ronde in Macau le verde Nederland een zege te gen Cuba op en verlies te gen Bulgarije en China. Peter Velits naar BMC Wielrenner Peter Vetlis rijdt vanaf volgend seizoen voor BMC. De 28-jarige Slowaak maakt de overstap van de Belgische formatie Omega Pharma-QuickStep. Hij kon daar zijn successen uit het verleden, onder meer een podiumplaats in de Ronde van Spanje, nooit herhalen. Zijn grootste over winning was de Ronde van Oman in 2012. „Ik wil groeien als renner", aldus de Slowaak. MAANDAG 12 AUGUSTUS 2013 Eelco Sintnicolaas kwam op het onderdeel speerwerpen niet verder dan 56,75 meter, foto Kerim Okten/EPA BERLIJN - Ranomi Kromowidjojo heeft haar seizoen zondag in stijl af gesloten. Bij de wereldbekerwed strijden in Berlijn 'perste' ze er in haar laatste individuele race een Nederlands record op de 100 me ter vrij uit en won daarna met de Nederlandse ploeg de 4x50 meter vrij voor gemengde teams. Ranomi Kromowidjojo LAGUNAS DE NEILA HARSTAD GUANGZHOU BELGRADO RIJSWIJK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27