ZEELAND 19 'am# zierikzee - Festival Centree in Zie- rikzee bereikte zaterdagavond een hoogtepunt met het optreden van de Soul Snatchers. Enkele honder den bezoekers genoten tussen ne gen en half elf in het bijzonder van deze negenkoppige band die aansprekelijke funk soulmu ziek met herkenbare invloeden uit de jaren '6o en '70 op spranke lende wijze vertolkte. Met de Dik ke Toren als imponerende achter grond ontstond op het grasveld een swingend feestje. Veel bezoe kers dansten uitbundig en alle overigen bewogen overtuigend of wat ingehouden mee op de mu ziek. Over de hele linie is stilstaan absoluut geen optie bij festival Centree. Naast soul funk was er ook veel rock te beleven. Met aanstekelijk jeugdig enthousiasme wisten Geert The Chiefs met hun folk- pop het publiek voor zich te win nen. „We willen even horen wat jullie hier van vinden. Dit num- Het aantal mensen dat op ons gazon past kan ook in de caravan. Bil aan bil, heel gezellig..... mer willen we op onze volgende EP zetten", liet Geert weten bij de aankondiging van Running. Een lekker up-tempo song dat doet denken aan Dolly Partons Nine to Five. Het publiek gaf support: Run ning mag best op die EP. De aanstormende Zeeuwse band Steady New Sounds bewees we derom veel talent in huis te heb ben. Ook wie niet echt valt voor hun stijl: Indierock, kon horen dat deze jongens prima muziek ma ken en dat onder meer Beatles en Jimmy Hendrix tot hun klassieke voorbeelden behoren. De liefhebbers van het echte rau we rockwerk kwamen aan hun trekken met het optreden van de band Navarone. Dat was inder daad hard, rauw en met een gelik te performance. Met direct een stevige start met December, een nummer op het succesvolle de buutalbum A darker shade of whi te. Dit genre trok een minder bre de doelgroep dan de funk en soul eerder die avond, maar benadruk te wel de brede programmering van Centree. Dat bood^ook optre dens van onder meer: Quramitry (wereldmuziek) en Mattanje Joy Bradley (pop en blues). Het festival begon zaterdagmid dag al met voorstellingen van de klassieke poppenkast Muzemuis. Daarin kreeg Jan Klaassen te ma ken met prins Fabian, een heks en een paardendeken, die gewas sen gestoomd, gestreken moest worden en naar lavendelblaadjes moest ruiken. „Wie op ons gazon past, kan ook in de caravan", lieten Greet en Sjaan van het Meesleeptheater Ma ma Roux weten. Met ruim vijf tien bezoekers per keer betekende dat wel 'bil aan bil', maar dat ver hoogde de gezelligheid. Boven dien werd tijdens een van de voor stellingen een mooie vondst ge daan: het bereiken van de wereld vrede. Bovendien werd er heel goed gezongen. Zondagmiddag werd het Cen tree-festijn met even veel gretig heid voortgezet. Salsaband Los Misticos kreeg het enthousiaste publiek dat hij verdiende. Hierin speelt onder andere Neerlands beste latin-drummer Lucas van Marwijk en zingt Yumara Grijt de sterren van de hemel. Wederom werd er gedanst en ook bij het op treden van Mdungu kregen alle muzikale hoogstandjes grote waardering van het massaal opge komen publiek. „Dat dit kan in Zierikzee", sprak iemand in het publiek verbaasd. MAANDAG 12 AUGUSTUS 2013 Overzicht van de zeer druk bezochte editie 2013 van dance-festival Beachboom aan de Brouwersdam met als the ma 'White Motion', foto Ronald den Dekker Dance-act bij Beachboom met op de achtergrond dj Billy the Kit. foto Ronald den Dekker door Ali Pankow Meesleeptheater Mama Roux Leden van het Meesleeptheater Mama Roux brachten het publiek in stemming met een buiten optreden, maar het echt muziektheater van 'kosmische klasse' dankzij een greep in de koektrommel vol thema's vond binnen in de ca ravan plaats, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19