Edwin Dellebeke wint klassement Ritthem 200m2 k Autobanden aan flarden 16 WALCHEREN HAARWERKEN LAATSTE RUSTPLAATS Door begraafplaatsen op te hogen kunnen overledenen ter aarde worden besteld op de oude graven. I VAN IWAARDEN Behalve deze prijs won hij ook de vierde beker en de taart voor de meeste volgringen. Cees Wisse werd tweede met 28 ringen, voor Linda Minderhoud die 26 ringen stak. In de bekercompetitie stonden de jeugdige talenten op de hoogste treden van het erepodium. Levi de Witte won zowel de eerste be ker als de jeugdbeker. Laeticia den Boer veroverde de tweede beker, Tony de Dreu de derde. De strijd om de pollepel werd ge wonnen door Linda Minderhoud. In het versieringsklassement gin gen de prijzen naar Laeticia den Boer bij de trekpaarden en Mirella Cevaal in de categorie overigen. In Nieuwland werd ook ringgere- den tijdens het jaarlijkse dorps feest. Richard Jacobs was de beste, hij won met 28 van de 30 ringen. Ruben de Bok werd tweede met 26 ringen en Jolanda Kwekke- boom derde met eveneens 26 rin gen. In een spannende kamp om de eerste beker wist Ruud Mesu als Kapsalon de Jonge enige de_ 10 mm ring te steken. Kampioen Jacobs won de tweede beker en Johan Baas de derde. Rectificatie: In de krant van zater dag is gemeld dat Johnny Wisse de pollepel had gewonnen tijdens de folkloristische dag in Zoutelan- de. Dit is echter niet juist. In een spannende kamp was het Jorim Duvekot die Johnny Wisse ver sloeg. Duvekot won voor het eerst in zijn carrière de fraai beschilder de pollepel. Aanstaande donderdag staat in Middelburg het Zeeuws Kam pioenschap Ringrijden op het pro gramma. Voor veel ringrijders dé wedstrijd van het jaar. De win naar wordt gekroond tot Zeeuws Kampioen. Daarnaast is nog een andere gewilde prijs te winnen: een beeldje van prinses Beatrix. Aan deze wedstrijd op het Molen water doen zo'n tweehonderd ringrijders mee, verdeeld over 6 banen. Het duurt van 08.00 tot 18.00 uur. SPUITCABINE DOMBURG - De gemeente Veere overweegt de begraafplaatsen niet langer uit te breiden, wan neer die 'vol' zijn. In plaats daar van worden oude grafvelden opge hoogd. Overledenen kunnen dan ter aarde kunnen worden besteld bovenop bestaande graven. Dat blijkt uit een discussienota die in september de gemeente raad passeert. Daarna kunnen de dorpsraden en de inwoners er op reageren. Er moeten knopen worden door gehakt omdat de begraafplaatsen van Domburg en Koudekerke aan uitbreiding toe zijn. In Domburg kan men nog zes jaar vooruit, in Koudekerke nog zeven. Oude grafVelden ophogen voor hergebruik kost de helft minder dan uitbreiden door er een stuk grond bij te kopen, namelijk 250 euro per graf in plaats van 500. Ruimen van graven is nog goedko per, maar dat ligt sowieso gevoe lig in Veere. De gemeente zwengelt de discus sie aan omdat het onderhoud van kerkhoven te duur begint te wor den. De kosten stijgen naarmate meer begraafplaatsen worden uit gebreid. Momenteel is de gemeen te er ieder jaar acht ton aan kwijt. Die kosten worden maar voor de helft gedekt door de tarieven die Graven ruimen is veel goedkoper, maar dat ligt in de gemeente Veere zeer gevoelig. nabestaanden betalen. De ge meente zou kunnen besluiten de tarieven te verhogen, maar die zijn in Veere al aan de hoge kant, vergeleken met andere Zeeuwse gemeenten. Besparen op de onderhoudskos ten is een andere mogelijkheid. Maar ook dat doet Veere liever niet. Want dan bloeien er straks geen rozen meer, worden bloeien de heesters vervangen door saaier groen, en komen de begraafplaat sen er enigszins verwaarloosd bij te liggen. Wel overweegt de ge meente de aula's geleidelijk aan te vervangen door eenvoudige schuilgelegenheden. Rest de mogelijkheid oude grafvel den op te hogen, en te begraven bovenop bestaande graven. Ande re gemeenten, zoals Reimerswaal, doen ze dat al, en wel 'op piëteits volle wijze'. Oude grafstenen kun nen daarbij behouden blijven door ze te herplaatsen. In Veere is het idee opgevat om op die manier zowat alle stenen te behouden die zijn geplaatst voor het jaar 1998. Dit om op de begraafplaatsen de 'belevingswaar de te behouden'._Voor nieuwere stenen geldt dat die dan wel wor den opgeruimd zodra ze twintig jaar oud zijn. Tenzij nabestaan den 500 euro neertellen voor het onderhoud. Dan mogen die ste nen nog tien jaar langer blijven staan. Als de helft van de nabe staanden van die mogelijkheid ge bruik maakt, dan levert dit de ge meente vanaf 2018 extra inkom sten op voor onderhoud: na ver loop van tijd oplopend tot 25.000 euro per jaar. Wanneer besloten wordt deze lij nen in de discussienota te volgen, wil de gemeente er in enkele ge vallen van afwijken. Zo telt de be graafplaats van Koudekerke drie velden met algemene graven, waar al veel grafstenen zijn ver- 4 dwenen. Wanneer die velden wor den opgehoogd, verdwijnen so wieso meteen alle resterende ste nen, tenzij (ook hier) een nabe staande nog voor tien jaar onder houd betaalt. Dan is er nog het probleem van de particuliere graven. Tot 1998 werden die uitgegeven voor onbe paalde tijd. Wil de gemeente aan die graven iets veranderen, dan zullen rechthebbenden daar toe stemming voor moeten geven. Gl Winnaar van de finale-battles was zondag de favoriet Remmo Niessen, die overigens wel wat te genstand had te duchten van toprijders uit België en Duitsland. Die waren voor het eerst afge reisd naar het evenement, dat voor het derde jaar in Vlissingen plaatsvond. Uiteindelijk gingen de ereplaatsen toch louter naar coureurs uit Nederlands drift-sce- ne. Tweede werd André Kok, en derde Marco Kok. Zaterdag plaatsten de 32 meest be hendige drifters zich voor de fina- lestrijd. Opwindènder dan de kwalificatieritten, die veelal be houdend werd gereden, waren de trainingsritten. Daarbij reden de drifters begeesterd vele banden aan flarden. Veel spektakel was er zondag ook tijdens de twin-battles waarin steeds twee drifters tegen elkaar uitkwamen. Daarbij is het de kust zo dicht mogelijk op elkaar te rij den, en eikaars capriolen zo goed mogelijk na te doen. Wie won ging door naar een volgende ron de, tot uiteindelijk de eindwin naar kon worden gehuldigd. Woordvoerder John van Daalen van het Drift Team Zeeland had na de finale geen tijd om even op het evenement terug te kijken. Met een 'ik kan dit maar een paar keer per jaar' stapte hij gehaast in zijn speciaal geprepareerde BMW voor een paar laatste trainingsrit ten. Het evenement trok zondag ruim duizend bezoekers. De ge meente kreeg een lindeboom. Die moet de CO2 uit de lucht halen die er in werd gejaagd. En alle stof? John's vrouw lacht: „Tsja, als iemand z'n neus snuit, dan komt daar vast wel wat fijnstof uit." M t door Rian Janse RITTHEM - In Ritthem is afgelopen zaterdag de klassementswedstrijd verreden. Edwin Dellebeke liet zien het ringrijden nog niet verleerd te zijn. Hij stak alle dertig ringen, en werd daarmee dagkampioen. Wij bieden al 50 jaar oplossingen voor tijdelijk of permanent haarverlies. U wordt ontvangen in een aparte ruimte of komen bij u aan huis. Tevens verzorgen wij declaraties voor alle zorgverzekeraars Gravenstraat 23-A, Middelburg Telefoon: 0118 612074 www. kapsalondejongenl Veere denkt aan door Henk Postma Ampereweg 6 4338 PT Middelburg Telefoon 0118 64 0400 Discussienota begraafplaatsen door Henk Postma VLISSINGEN - Met gillende banden, en zo veel mogelijk rook, dwars op de weg de bocht door scheuren. Dat is de kick van de ruim tachtig autocoureurs die op het oude Olau-terrein in Vlissingen meede den aan Drift Challenge by the Sea. I Tijdens Drift Challenge by the Sea reden de coureurs afgelopen weekend in Vlissingen bergen vol autobanden aan flarden, foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 16