ZEELAND 'k Lillo viert vrije Schelde Bor Terneuzenaar vast voor bij zich dragen nepwapen almanak Dader van steekpartij in Heinkenszand vrij snel door aanwijzingen van burgers aangehouden in Kruiningen. W Wat is hip, handig en opvallend? Doutzen Kroes spartelt in het zwembad HEINKENSZAND - De dader van de steekpartij zaterdag in de Van Schengestraat in Heinkenszand is uiteindelijk snel aangehouden. Dat gebeurde met name door aan wijzingen van burgers. Hij werd zaterdagmiddag klemge reden ter hoogte van het Texaco- benzinestation in Kruiningen. Een 27-jarige vrouw was zaterdag middag in de hoekwoning aan de Van Schengestraat neergestoken door haar partner, een 34-jarige man. De vrouw strompelde naar buiten en zakte op straat ineen. De man ging er vervolgens in een auto vandoor. De vrouw werd in kritieke toestand met meerdere steekwonden overgebracht naar het ziekenhuis. Daar wachtte een traumahelikopter haar op voor as sistentie. Voor haar leven werd gevreesd, maar zaterdagavond was ze bui ten levensgevaar. De dader heeft inmiddels een ver klaring afgelegd op het politiebu reau. De politie doet daar geen mededelingen over. De steekpartij zorgde zaterdag voor veel beroering en emotie in de Van Schengestraat en omge ving. Volgens buurtbewoners lag het stel in scheiding en bestond er een fors meningsverschil over de omgangsregeling met het zoon tje. „Van die ruzies was echter niets te merken. Althans, wij hebben nooit iets gehoord. We wisten wel dat de man erg close was met zijn zoontje. We zagen ze vaak sa men", aldus een buurtbewoner. Volgens buurtbewoners zou de man zijn vrouw in haar slaap eerst met een honkbalknuppel hebben toegetakeld alvorens haar te steken. De politie kon dat zondag niet be vestigen en kon ook niet vertellen of eventuele relatieproblemen ten grondslag lagen aan de uiteindelij ke steekpartij. De omgeving van de woning werd zaterdagmiddag afgezet voor forensisch onderzoek. Er werd ook een hoogwerker van de brandweer ingezet om alles goed te kunnen fotograferen voor het onderzoek. Tevens werd een politiehond inge zet voor sporenonderzoek. Omdat de auto mogelijk sporen heeft die gebruikt kunnen wor den in het onderzoek, is deze bij het Texaco-benzinestation wegge- takeld. KANONGEBULDER I - TERNEUZEN - Een 28-jarige Terneu zenaar is zaterdagmorgen om streeks vier uur in de Nieuwstraat in zijn woonplaats aangehouden wegens het bij zich dragen van een 'niet van echt te onderschei den vuurwapen'. Op het politiebureau bleek de man bovendien gezocht te wor den voor een inbraak in een1 be drijf in de Korte Kerkstraat begin dit jaar. Op de plaats delict was DNA aangetroffen dat overeen kwam met dat van de aangehou den man. De Terneuzenaar is overgebracht naar Torentijd. Dat was schrikken geblazen. Een in woner van Buttinge maakte via Facebook bekend dat er bij hem in de buurt een wolf ronddwaalt. Het zag er, gezien de bijgevoegde foto, heel echt uit. Volgens geruchten gaat het echter om de hond van de Walchenaar, die er tamelijk wolfachtig uitziet. Het huisdier' zou luisteren naar de naam 'Gooser'. Maar na de 'Waaslandwolf, al weer dertien jaar geleden en het exemplaar dat dood werd gevonden in de Noordoostpolder, zijn wij rond dit thema wantrouwend geworden. Het kan best zijn dat 'Gooser' alleen opkijkt wanneer je 'Bor' roept. Boer, let op je kippen! MAANDAG 12 augustus 2013 CONSUMENT Burgers helpen bij aanhouding door Frank van Cooten LILLO - De 'gevechtshandelingen' op de Schelde waren vanaf de dijken van Fort Lillo niet allemaal even goed te zien zondagmiddag. Zeker niet toen de paraplu's omhoog gingen om een passerende regenbui op te vangen. Ook binnen het fort was echter duidelijk dat Lillo gisteren vier de dat de Schelde 150 jaar vrij bevaarbaar is nadat België IM 1. in 1863 de Scheldetol voor eens en altijd afkocht. De hele geschiedenis van de Schelde - van Romeinen en Vikingen tot aan hedendaagse baggeraars - trok voorbij op en om het water. Op de foto roept een Franse generaal van eind achttiende eeuw met kanongebulder ook al eens de vrije vaart op de Schelde uit foto Mark Neelemans Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13