Voor het tiende jaar tien dagen samen op vakantie 2 ZOMERKRANT ZOMERGASTEN ïw de mannen... die wecken Wie: Annet, Timmo en Ilse Nelisse en Inge, Jens en Stijn van Es Woonplaats: Nieuwe-Tonge Waar: Rilland Voor Annet en Inge en hun kinderen is het een bijzondere week. Ze vieren na melijk een jubileum: dit jaar verblijven ze allebei voor de tiende zomer op cam ping Hof Maire in Rilland. Omdat hun mannen in de landbouw werken, kunnen die niet mee op vakantie. Daarom besloten de vriendinnen samen met hun kinderen te gaan. Dit jaar staan ze tien dagen op de camping in Rilland. Annet: „Elk jaar gaan we een dag langer. Het begon met een dag, en het zijn er nu tien." Er zijn meerdere redenen voor het kiezen van juist deze camping. Ten eerste zitten ze in de buurt van hun woonplaats Nieuwe-Tonge, zodat hun mannen in het weekend ook gezellig kunnen langskomen. Ook is de camping overzichtelijk, zodat Timmo, Ilse, Jens en Stijn lekker kunnen spelen en de moeders hen vanuit hun stoel in de gaten kunnen houden. De dames vinden het kleinschalige van de camping fijn, je kent bijna iedereen en het is altijd erg gezel lig. Zo organiseert de camping elk jaar een mossel barbecue. „Iedereen heeft zijn eigen taakje, zoals het maken van een salade, 's Avonds komt dan iedereen met zijn stoeltje naar de schuur van de camping en eten we samen. Het is hier enorm gezellig." Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl Alle plaatsen in het veilinggebouw van Sint Anna- land zijn deze woensdagochtend bezet met enthou siaste bieders. Op de toeristische veiling worden vandaag weer diverse streekproducten geveild. Hebben jullie er zin in?" vraagt veiling meester Wim Pleune de aanwezi gen. Een enthou siast instemmend geluid klinkt van uit de zaal. Vandaag zijn er zoveel belangstellende bieders toege stroomd dat er plaats te weinig is: de laatsten moeten op een bank achterin de zaal plaatsnemen. Om dat hier geen drukknoppen zit ten, spreekt Wim met hen af dat wanneer ze een bod willen plaat sen ze „Mijn!" moeten roepen. Voordat de veiling echt van start gaat, doen we eerst een oefenrond je met een kistje aardappels. Voor af maakt Wim duidelijk dat er voor alle streekproducten een mi nimumprijs is afgesproken, om dat het niet de bedoeling is dat de leveranciers er verlies op draaien. Als Wim de klok laat draaien, staat die al snel weer stil: het kist je aardappels is gekocht voor twee euro tachtig. Jullie hebben het spelletje door, we gaan begin nen! Vrijwilligers van streekmuseum de Meestoof helpen mee op de vei ling. Zo brengt een dame in Zeeuwse klederdracht de gekoch te producten naar de kopers toe. „Ik heb hier Zeeuwse boluslikeur, met een minimumprijs van vijf euro. Kinderen mogen wel druk ken, maar niet drinken." Als Wim de klok aanzet staat die bijna meteen weer stil. Wie heeft de boluslikeur gekocht voor zes euro? Verlegen steekt een jongetje zijn hand op. Iedereen lacht, want aan het gezicht van zijn vader te zien was dit niet helemaal de be doeling. Opnieuw dan maar. Naarmate er meer producten ver kocht zijn, zie je dat de kopers fa natieker worden. Vooral de aanwe zige kinderen zijn erg enthou siast. Wim: „Een doosje aard beien verkocht voor drie tachtig." Vrijwilliger Rien brengt de aard beien naar de jongen die drukte. Wim: „Ik zie het al, jij koopt en oma trekt haar portemonnee." Tlissen het veilen door raadt Wim de bezoekers aan om na de veiling een bezoekje te brengen aan streekmuseum de Meestoof voor een verdere kennismaking met de streek en het bekijken van de wisselende exposities. Wil Ne lisse is vrijwilliger bij de Mees toof en helpt ook mee bij de streekproductenveiling. Voor de veiling begint, deelt ze foldertjes uit over het museum. Ze vertelt dat veel toeristen na de veiling nog even een kijkje nemen bij het museum. Over de veiling zegt ze: „Het succes is overweldigend. El ke keer zijn er meer bezoekers. Wat we met de winst gaan doen, weten we nog niet. De veiling is een initiatief van verschillende partijen, waaronder de Meestoof, Stichting Lekker Regionaal Pro duct en de gemeente Tholen, dus dat moet verdeeld worden. Maar ach, wat in 't vat zit, verzuurt niet." Veilingmeester Wim is zelf ook erg enthousiast over zijn koopwaar. „Kijk, een mooie bos zonnebloemen. Je hebt er drie keer plezier van: als je ze koopt, wanneer je ze in een vaas zet en daarna kun je de stelen eraf knip pen en ze in het water leggen. Ge weldig toch?" Het veilen vindt Wim 'schitte rend om te doen'. „Ik vind het leuk om de veiling op een humo ristische wijze te leiden. Niet om in de belangstelling te staan, maar om de mensen enthousiast te ma ken." Dat de veiling zo goed loopt, had hij niet direct ver wacht. Wel gehoopt natuurlijk. Op een lijst houdt hij de bezoe kersaantallen bij, die stijgen nog steeds. De eerste veiling, die op 12 juni plaatsvond, had vijftien be zoekers. Vandaag zijn er negentig mensen op de veiling afgekomen. Er komen vooral mensen uit de omgeving, maar ook toeristen vin den het leuk om op streekproduc ten te bieden. „Ik heb hier nog een doosje bei ers. Dat zijn kruisbessen. Het startbod is drie euro." Een man drukt op de knop. Wim: „Zeeuw se beiers verkocht voor vier euro vijftig. Geweldig! Hier wordt een veilingmeester vrolijk van." Het succes is verrassend en overweldigend, elke keer zijn er meer bezoekers EP I1 door Joanne Karkdijk Menno Vroegop is blij dat hij het eerste op de knop drukte en de Zeeuwse appelsap van hem is. Zeeuwse beiers voor vier vijftig. Geweldig! door Joanne Karkdijk Wil Nelisse, vrijwilliger

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42