Verrassing Louwerse Zeeuwse favoriet voor WK-titel jonge paarden teruggetrokken SPORT 35" Hushovd onttroont Van Hummel De Noorse wielrenner Thor Hushovd heeft vrijdag Ken ny van Hummel afgelost als leider in de Arctic Race of Norway. De 35-jarige cou reur van BMC schreef in ei gen land de tweede etappe van de vierdaagse ritten koers op zijn naam, een rit over bijna 160 kilometer met start en finish in Svol- vaer. Van Hummel, donder dag winnaar van de eerste etappe, kwam als vierde over de streep en greep daar door naast de bonificatiese conden. Vijf Nederlanders in ploeg Vacansoleil Vacansoleil-DCM heeft enke le wijzigingen doorgevoerd in de ploeg voor de Eneco Tour. De aanvankelijk gese lecteerde Marco Marcato is eerder dan verwacht vader geworden en laat de ritten koers die maandag begint schieten. Ook Thomas De Gendt is uit de oorspronke lijke selectie gehaald. De ploeg telt nu vijf Nederlan ders: Pim Ligthart, Lieuwe Westra, Johnny Hoogerland, Danny van Poppel en Boy van Poppel. De Belgen Björn Leukemans en Frederik Veu- chelen en de Italiaan Mirko Selvaggi completeren de ploeg. Lesley Kerkhove in halve finale Lesley Kerkhove staat in de de halve finales van het ITF-tennistoernooi in Koksij- de. De Zierikzeese won vrij dag in de kwartfinale van de als zesde geplaatste Tsjechi sche Tereza Smitkova: 6-2 en 7-5. Kerkhove treft nu in de halve finale Richel Ho- genkamp. Kerkhove en Ho- genkamp kennen elkaar door en door. Hogenkamp is ook vaak de dubbelpartner van Kerkhove. Het toernooi in het Belgische Koksijde is gedoteerd met een prijzen geld van 25.000 dollar. Duvals Capri Sonne, de hengst van Dinja van Liere uit Kapelle, werd kort voor de veterinaire keu ring teruggetrokken. Thamar Zweistra uit Schore eindigde met Hexagons Charon op de achttien de plaats, niet goed genoeg voor een plaats in de finale. Vandaag heeft ze de kans zich alsnog voor de finale te plaatsen. Dat Duvals Capri Sonne niet mee kon doen, was een flinke klap voor Dinja van Liere en eigenaar Jan Kees van der Endt. De zwarte hengst won vorig jaar brons bij de vijfjarigen en was nu een van de favorieten voor de wereldtitel bij de zesjarigen. Begin deze week tik te de viervoeter zijn been aan in de wei en was daarvan nog niet voldoende hersteld. Zweistra reed een fraaie proef met Hexagons Charon, maar die werd door de jury niet hoog aan geslagen. Voormalig Westkappel- aar Hans-Peter Minderhoud slaag de er ook niet in de finale te ha len bij de vijfjarige paarden. Met Glocks Zonik werd hij dertiende. Ook hij krijgt een herkansing. Jessica Nijpjes zette met de Flo- riencio-zoon Devil Diamant met 62,83 procent de toon. Marit Lou werse behaalde met de San Re- mo-dochter echter 63,17 procent. Met de score van 70,29 procent stelde Stephanie de Frel met de Don Schufro-zoon Carstenwaard haar kandidatuur voor de titel. De amazone van de VMF Horse Stal uit Ellemeet bleef Julie de Baerde- maeker uit Moerbeke met de Farington-nakomeling Kwik- aard's Awel bijna zeven procent voor. Met een verschil van amper acht tiende procent tussen de winnaar en de nummer drie mag men van daag in de klasse Mi een spannen de finale verwachten. Vincent Bol toonde zich met de Jonson-zoon De Kroo's Baltimore met 67,50 procent de beste. Mariska de Vrie- ze uit Kloetinge eiste met de Jazz-dochter Duchess met 66,83 procent de tweede plaats voor zich op. De Kruiningse Elles Kole eindig de met de Vivaldi-dochter Denice met 66,67 procent op de derde stek. SVOLVAER RIJSWIJK KOKSIJDE ZATERDAG 10 AUGUSTUS 2013 Robert Rijnberg (aanvoerder Terneuzense Boys) delft het onderspit tegen Thomas Leegwater in de finale tegen Clinge. foto Mark Neelemans door Lucien Roelandt door Koen de Vries VERDEN - De eerste dag van het we reldkampioenschap dressuur voor zesjarige paarden in Verden heeft de Zeeuwse deelnemers weinig goeds gebracht. Jan Kees van der Endt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De Le- wedorpse Marit Louwerse zorgde vrijdag in de voorronde van de Zeeuwse dressuurkampioenschap- pen in M2 met de schimmelmerrie Zelma voor een daverende verras sing. De combinatie verwees in Nieuw- en Sint Joosland de gedood verfde favoriet Jessica Nijpjes uit Middelburg naar de tweede plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35