I 1 i Amerikaanse reactie in Jemen 'buiten proportie' ir [1 Last minutes TURKIJE! m BUITENLAND 9 Seksfilmpje Belgische politica wekt ophef Zes doden bij' drone-aanval Magiërs zoeken mee naar geluk KRAS NL tfl BOEK ONLINE of bel 0900-9697 hij moest gaan doen met anderen. Kort voor zijn vertrek uit Spanje bleek uit zijn mails dat hij totaal geen vertrouwen meer had in Cuenca. „Je verhaal over het geld is niet transparant." Lodewijk Severein had volgens zijn familie en getuigen voor zich zelf besloten dat er een deadline moest komen waarbinnen de zaak met Cuenca geregeld zou zijn, dat zou medio mei worden als hij Spanje aandeed. Dat heeft hij ook aan Cuenca laten weten. Uytterhoeven moet volgende week tekst en uitleg geven aan het gemeentebestuur. Dat schrij ven de Vlaamse kranten Het Laat ste Nieuws en De Morgen. Zo'n twee jaar geleden dook een film pje op waarin de burgemeester van Aalst, Ilse Uyttersprot, in een toren in Spanje de liefde bedrijft. Er werd toen gesproken over de 'torenpoepster', nu hebben de Bel gen het over de 'kasteelpoepster', verwijzend naar het tse-eeuwse gebouw waarin het Hoeilaartse ge meentehuis is ondergebracht. Poe pen is Vlaams voor seks. Evedasto Lifante, de eigenaar van de volleybalclub waar de ver moorde Ingrid Visser speelde, blijkt zowel voor zijn onderne mingen als voor zijn persoonlijke leven gebruik te hebben gemaakt van magiërs. Volgens de digitale krant La Opi nion hielpen zij de man die nu Analisten spreken van een 'over- reactie' van de Amerikaanse presi dent Barack Obama op potentieel gevaar. De schrik zit er in. En dat zou dan weer alles te maken heb ben met het fiasco van precies een jaar geleden toen men signa len negeerde dat er een aanval van al-Qaeda op handen was te gen het Amerikaanse consulaat in de Libische stad Benghazi. Die aanval kwam en onder anderen de Amerikaanse ambassadeur kwam om het leven. Vermeende laksheid in de bescherming van de eigen diplomaten bracht de toenmalige Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Hillary Clinton in grote politieke proble men. Dit keer zijn de vage signalen van een al-Qaeda-aanval gevolgd door grootschalige sluiting van onge veer alle Amerikaanse ambassa des in moslimlanden en het eva cueren van ambassadepersoneel en Amerikaanse staatsburgers uit Jemen. Een miskleun als bij Beng hazi gaat het Amerikaanse minis terie van Buitenlandse Zaken geen tweede keer overkomen, ver moedt een voormalige medewer ker in de New York Times. „Ik denk dat de regering een defensie ve houding heeft aangenomen sinds Benghazi. Ze spelen het zo veilig als mogelijk is." Bruce Riedel, oud-CIA-agent en nu onderzoeker aan het Brook ings Instituut, wijst erop dat Bui tenlandse Zaken eerder dit jaar nog volhield dat al-Qaeda op zijn retour was. „In dat geval vraag je je af waarom we zo bezorgd zijn over een conversatie tussen twee leiders van al-Qaeda?", aldus Rie del. Hij refereert aan de door de NSA onderschepte conversatie tus sen al-Qaeda-baas Ayman al-Za- wahiri en de al-Qaeda-operator en regiochef Nasser al-Wuhayshi. Sommige commentatoren gaan zo ver de huidige paniek te verge lijken met de vaak opgeblazen ter- reuralarmeringen onder presi dent George Bush. In een sfeer van angst en bedreiging werd zeer omstreden anti-terreurwetge ving relatief makkelijk aanvaard. verdachte is, bepalen wanneer hij kon rekenen op het meeste geluk, zowel privé als zakelijk. Lifante heeft het nieuws ontkend, maar de krant noemt verschillen de bronnen. Onder meer hoofd verdachte in de moordzaak, Juan Cuanca, en zijn vriendin en mede verdachte Maria Vazquez. SANAA - Zeker zes leden van al-Qaeda zouden gisteren zijn ge dood bij een aanval met een Ame rikaanse drone, een onbemand vliegtuigje. Volgens Jemenitische regeringsfunctionarissen ging het om de zesde aanval in minder dan twee weken. Sinds eind juli zijn al zeker twintig vermeende aanslagplegers geëlimineerd door drones. De activiteiten van terro ristische groeperingen in Jemen zijn de laatste tijd flink toegeno men. De veiligheidsdiensten van Jemen lieten woensdag weten een aanslag op olie- en gasinstalla ties te hebben verijdeld. Al-Qaeda zou ook een provinciehoofdstad in het oosten hebben willen inne men. Jemen is een van de weinige lan den waarvan Washington erkent dat er militanten met drones wor den aangevallen. VRIJDAG 9 AUGUSTUS 2013 geld terug I Hoofdverdachte Juan Cuenca bij een voorgeleiding in juni. foto EPA HOEILAART - Opnieuw zorgt een seksfilmpje van een politica in Bel gië voor commotie. Op de video is te zien hoe de Hoeilaartse schepen (wethouder) Els Uytterhoeven half ontkleed in het gemeentehuis staat te 'foefelen' met een man. Evedasto Lifante, eigenaar van de volleybalclub waar Ingrid Visser heeft gespeeld, foto ANP door onze redactie buitenland WASHINGTON - De Amerikaanse re gering reageert 'buiten proportie' op de dreiging van een aanslag in Jemen door al-Qaeda. De Jemeniti- sche regering verklaarde eerder de ze week, dat de haastige evacuatie van Amerikanen uit het Afrikaanse land 'de belangen van de terroris ten dient'. Ook in Washington klin ken dit soort geluiden. Elit Koseoglu*** 6- t/m 22-daagse reis Vertrek: van 14 aug. t/m 27 okt. inclusief ontbijt en diner kleinschalig hotel gelegen midden in het centrum van Side met gezellig terras prachtig uitzicht over de zee vlucht ook mogelijk vanaf Eindhoven Zie www.kras.nl/77864 Maxima Paradise Resort* 6- t/m 22-daagse reis Vertrek: van 17 aug. t/m 26 okt. op basis van all inclusive •modern resort met prachtige kamers met uitzicht over zee één van onze best geboekte resorts in Turkije kortingen oplopend tot 120 p.p. Zie www.kras.nl/77682 Diamond Beach* 6- t/m 22-daagse reis Vertrek: van 12 aug. t/m 25 mrt. op basis van all inclusive modern en luxe hotel met ruime kamers vele faciliteiten voor jong en oud boek nu extra voordelig met vertrek Eindhoven en bespaar tot 230 p.p.! Zie www.kras.nl/77824 Club Blue Dreams* 6- t/m 22-daagse reis Vertrek: van 15 aug. t/m 26 okt. op basis van all inclusive •luxe vakantiedorp met een fantastisch uitzicht over de baai van Torba het hele seizoen in prijs verlaagd! laatste plaatsen met vertrek in augustus 5 Zie www.kras.nl/72177 waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9