ZEEUWS-VLAANDEREN Boorbara begint aan zuidbuis Vertrouwen miljoen Tot 13.00 uur morgenmiddag! almanak Tip? redactie@pzc.nl Initiatiefgroep Steen voor Steen werkt plan voor multifunctioneel centrum Sint lansteen verder uit. (Ver)bouwen SPORT Topprestaties? Dan is wantrouwen verplicht Column Floris den Oudsten Jezus en de Gay Pride ZEELAND Krimp landbouw komt tot stilstand VRIJDAG 9 augustus 2013 www.pzc.nl/monnikenwerk SINT jansteen - Vóór het eind van dit jaar is duidelijk of een nieuw multifunctioneel centrum (MFC) in Sint Jansteen een haalbare kaart is. In het project Steen voor Steen worden de basisschool Inghelosen- berghe en het gemeenschapscen trum de Warande onder één dak gebracht. De plannen liggen er al geruime tijd, maar zijn vertraagd door meningsverschillen over de benodigde ruimte. De initiatiefgroep heeft nu beslo ten de plannen toch verder uit te werken. „Er wordt een overzicht gemaakt van wat precies de ruim tebehoefte is", zegt wethouder Frank van Driessche van de ge meente Hulst. Wat hem betreft zijn de maten die in het eerste on derzoeksrapport zijn vastgelegd niet 'keihard'. „Het gaat erom dat er zo optimaal en efficiënt moge lijk gebruik wordt gemaakt van de ruimte. En uiteraard speelt ook de financiële haalbaarheid een grote rol. De initiatiefgroep Steen voor Steen wil er wel vaart achter zet ten, want de nieuwe school moet al na de zomervakantie in 2015 in gebruik worden genomen. Het huidige schoolgebouw dat uit 1971 dateert is sterk verouderd en er moet op korte termijn flink aan verbouwd worden. Het gemeen schapscentrum de Warande is ge bouwd in 1920, kampt met ruimte gebrek en is sterk verouderd. Ook het gymnastieklokaal aan de Bad huisweg voldoet niet meer aan de eisen en wordt in de plannen be trokken. Van Driessche: „We heb ben nu een kans om alles onder te brengen in één nieuw centrum. Voor eind dit jaar weten we wat er wel of niet kan." SLUISKIL - Tunnelboormachine Boorbara is gisterochtend begon nen met het boren van de zuid buis van de Sluiskiltunnel. Dat ge beurde met enig ceremonieel ver toon. Boorbara werd gezegend1 door pastoor Willy Vervaet uit Axel. Daarna stelde bescherm vrouw Jerina Pladdet uit Hoek de machine met een druk op de knop in werking. Boorbara moet, als alles volgens plan verloopt, over precies 100 dagen arriveren aan de westkant van het Kanaal Gent-Terneuzen. Woordvoerder Jan van Gorp van de NV Kanaal kruising Sluiskil: „Bij het boren van de noordbuis waren er nog wat kinderziektes. Die blijven nu hopelijk achterwege. De boorspe- cialisten hebben daarvan geleerd en zaken aangepast." De machine moet nu eerst het vijf meter dik ke dichtblok aan het begin van de tunnel doorboren. Daarna beginr het echte werk met een gemiddel de snelheid van 12 meter per dag. Beschermvrouw Jerina Pladdet zet met een druk op de knop boormachine Boorbara in beweging, foto Mark Neelemans Alles over Deze trekking aan prijzen Trekking 10 augustus Staatsloterij Natuurlijk, hij vertrouwt haar volle dig. Dat zijn vriendin een paar daagjes zijn auto zou lenen, dat vond die Middelburger dan ook geen probleem. Eenmaal op weg stuurde ze nog een berichtje. Ze moest een lange rit ma ken. Of het goed was als haar zus ook af en toe een stukje zou rijden in zijn auto Tuurlijk mocht dat, en wat attent dat ze dat voor alle zekerheid nog even vroeg, dacht hij nog. Dat zit wel goed. Maar met haar volgende berichtje werd dat vertrouwen onmiddellijk weer de bodem ingeslagen. „Dan moet ik nu weg. Even naar de bank, ik moet weer eens een snelheidsbe keuring betalen." Snel duidelijkheid over MFC door Eugène Verstraeten O Ga verder op X

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57