Lekker duiken en stiekem zonder bandjes zwemmen Ik mocht met mijn zusje in een stapelbed, lekker knus 30 ZEELAND ZOMERVAKANTIE Zes weken lang doen waar je zin in hebt, zwemmen, spelen en lekker laat naar bed: het zit er weer op. Maandag moeten alle leerlingen van de Zeeuwse basisscholen weer naar school. doQr Cornelleke Blok Naam: Robert de Keijzer Leeftijd: 8 jaar Woonplaats: Kapelle Klas: groep 5 van basisschool de Moolhoek Ben je blij dat je weer naar school gaat? „Heel erg blij! Ik leer heel graag, weet je. Ik zou ook niet zonder kunnen, want het is nodig om later als je groot bent veel geld te verdienen en een goed leven te hebben. Mijn vader had vroeger altijd vijven op school, maar ik heb alleen maar voldoen des: zevens en achten." Ben je nog op vakantie geweest? „Nee. We zouden misschien nog naar het Efteling-hotel gaan, maar dat ging niet door. Ik ben wel zeven tot tien keer naar het zwembad geweest met mijn moeder. En ook nog een paar keer met mijn vader. Dan gingen we lekker duiken en stiekem zonder bandjes zwemmen. Ik heb name lijk nog geen A-diploma. Ik krijg ook nog een hamster. Heel erg leuk, want het is een schattig beestje en hij is heel erg klein. Je kan 'm los laten lopen en aaien. Ik ga 'm Jasmijn of Juul noemen." Wat is het leukste dat je gedaan hebt in de zomervakantie? „We zijn naar de dierentuin geweest, hele maal in Rotterdam. Dat was eigenlijk ook een vakantie, want we zijn wel tien uur op stap geweest. Ik ging er naartoe met mijn opa, mijn vader en zijn vriendin. Je had er wel tweehonderd verschillende dieren. Ik heb olifanten en uilen gezien. Er was ook een aap, die met poep gooide. Dat was echt vies! Oh ja, en ik ben ook nog naar de midgetgolf geweest met mijn moeder. Het was een heel leuke zomervakantie." Heb je je nog verveeld? „Op sommige dagen heb ik helemaal niks gedaan. Dat was eigenlijk best wel vaak. Dan voelde ik me een beetje sip en wist ik niet zo goed wat ik moest doen. Dan ging ik Super Mario spelen op mijn nieuwe Nin tendo DS." Als jij mocht kiezen, hoe lang zou de zo mervakantie dan moeten duren? „Zeven weken, net iets langer dan nu. Want dan kan ik nog meer leuke dingen doen." Naam: Marith van den Berg Leeftijd: 10 jaar Woonplaats: Middelburg Klas: groep 7 op basisschool Acaciahof Ben je blij dat je weer naar school gaat? „Een beetje. Aan de ene kant wel, want dan kan ik mijn vriendinnen weer zien. Ik vind het ook leuk dat ik nu eindelijk een meester krijg op school. Aan de andere kant heb ik geen zin in leren en huiswerk. En ik zou ook nog wel meer leuke dingen willen doen." Ben je-nog op vakantie geweest? „Ja, we zijn naar Bretagne in Frankrijk ge weest. Dat was heel leuk en gezellig. We hebben twee keer gebarbecued en ik mocht samen met mijn zusje in een stapel bed in een heel klein kamertje. Dat was lekker knus. We zijn een paar keer naar het strand geweest en heel vaak naar het zwembad. Ik had ook nog een paar vakan tievriendinnen. Van eentje heb ik al een brief gehad. Ze komt helemaal uit Eindho ven. We tekenen stripverhalen voor elkaar met heel veel poppetjes en PS'en." Wat is het leukste dat je gedaan hebt in de zomervakantie? „De vakantie was het leukst, maar ik ben hier ook vaak naar het strand in Zoutelan- de geweest. Dat vond ik ook heel erg leuk. Ik speelde op het strand met Lies. Zij komt uit Hoofddorp. We gingen heel vaak in de zee zwemmen, als er tenminste geen kwallen waren. We maakten ook tekenin gen in het zand en gingen overgooien met de grote frisbee. Dat was heel grappig, want soms belandde de frisbee bij iemand op de tent." Heb je je nog verveeld? „Af en toe wel, maar niet zo vaak. Dan ging ik mijn kamer opruimen, of buiten spelen met mijn zusje." Als jij mocht kiezen, hoe lang zou de zo mervakantie dan moeten duren? „Dat vind ik moeilijk. Ik zou willen dat het lekker lang duurde: acht weken ofzo. Maar ook weer niet té lang, want anders zou ik me gaan vervelen en dan zie ik mijn vriendinnen niet meer en je moet toch ook leren." Die ZeS Marith van den Berg heeft een vakantievriendin. „Ze komt helemaal uit Eindhoven. We teke nen stripverhalen voor elkaar met heel veel poppetjes en PS'en." foto Lex de Meester Robert de Keijzer met zijn hondje Droppie. Hij heeft een heel leuke zomervakantie gehad. „Ik ben wel zeven tot tien keer naar het zwembad geweest met mijn moeder." foto Mechteld Jansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56