Eerste zege Kenny van Hummel Ttoeede goud - Kromowidjojo SPORT 35 Hoek te sterk voor Zelzate van eerlijke concurrentie. Dat de beloftenteams niet kunnen promo veren of degraderen, zal straks ze ker effect hebben. Ze kunnen on gedwongen blijven spelen." Veel is dus afhankelijk van het mo ment waarop je zon beloftenteam treft. Willem II speelt bijvoorbeeld een paar dagen voor een Cham pions League-duel tegen Jong De Belkin-ploeg domineerde de koers met thuisrijder Lars Petter Nordhaug en de Belg Sep Vanmar- cke. De twee reden in de slotfase van de 192,5 kilometer lange etap pe een heuse koppelkoers, maar werden acht kilometer van de fi nish ingerekend. Daarna deed ook de Duitser Paul Martens nog een vergeefse poging. Van Hummel plaatste op zo'n tweehonderd meter van de streep de beslissende 'jump'. Hij hield onder anderen de Noorse oud-we- Ajax. De kans is groot dat Fons Groenendijk dan minder spelers tot zijn beschikking heeft. Maar met Frank de Boer heeft hij wel een hoofdtrainer die serieus reke ning houdt met de beloften. Tegen Roda JC spaarde hij Danny Hoe- sen voor een korte invalbeurt. Die kon daardoor negentig minuten met Jong Ajax tegen Telstar spe- reldkampioen Thor Hushovd af. Jens Keukeleire heeft de twee de etappe van de Ronde van Bur gos gewonnen. De Belg, die net len. Dat werd beter geacht voor zijn ontwikkeling. Kalezic gaat ervan uit dat hij bij PSV zelden met alles spelers zal trainen die hij een dag later ook voor een wedstrijd tot zijn beschik king heeft. „Het opleiden staat cen traal. Wij concurreren niet voor de prijzen. Hoe dat sportief zal uit pakken, is moeilijk in te schatten. zijn contract bij Orica-GreenEdge heeft verlengd tot en met 2015, versloeg na een rit over 157 kilo meter van Ribera del Duero naar Het is nu nog te vroeg om conclu sies te trekken." Wel staat vast dat de resterende beloftenteams het te gen elkaar opnemen in een sterk gedevalueerde competitie. Het aan tal wedstrijden is gering en wordt door veel clubs aangevuld met een grote reeks oefenwedstrijden. Re sultaatgericht leren voetballen zal daar juist wat minder zijn. Clunia de Italianen Rinaldo No- centini en Dario Cataldo in de sprint. De Fransman Anthony Roux nam de leiderstrui over van Simone Ponzi. Hij heeft twee se conden voorsprong op de Italiaan. In de Ronde van Portugal ging de zege in de eerste etappe naar de Rus Alexander Serov. Hij ver sloeg na een rit over 203,3 kilome ter van Bombarral naar Aveiro de Fransman Maxime Daniel en de lokale favoriet Manuel Cardoso in de massasprint. De Duitser Chris- toph Pingsten behield de leider strui na de teamwinst van zijn ploeg De Rijke-Shanks in de pro loog in Lissabon. Tom-Jelte Slagter rijdt vanaf volgend seizoen voor de Ameri kaanse ploeg Garmin-Sharp. De 24-jarige winnaar van de Tour Down Under komt over van Bel- kin en tekent een contract voor twee jaar. De tweevoudig olympisch kam pioene had donderdag toch wat last van vermoeidheid. „Ik heb verzuring in mijn benen. Ik ben toch wel een beetje moe", beken de Kromowidjojo naar haar race. „Een wereldrecord op de 100 vrij zat er niet in. Het hele seizoen loopt de 50 vrij ook soepeler. Het record op de 100 vrij is een mooi doel voor de toekomst." Het we reldrecord op de 100 vrij is met 51,01 sinds augustus 2009 in han den van de Australische Libby Trickett. i De Hongaarse Katinka Hosszu bracht opnieuw een wereldrecord op haar naam. In de finale van de 100 meter wisselslag scherpte ze de mondiale toptijd met 57,50 op nieuw aan. In de series had ze het oude record van de inmiddels ge stopte Hinkelien Schreuder (57.74) al met een honderdste ver beterd. Hosszu zwom eerder al twee keer een wereldrecord op de 200 meter wisselslag en een Euro pees record op de 200 meter vlin derslag. De tweede Nederlandse medaille werd veroverd door het gemeng de team op de estaffete 4x50 me-- ter vrije slag. Jasper van Mierlo, Femke Heemskerk, Ranomi Kro mowidjojo en Bastiaan Lijesen kwamen tot een tijd van 1.30,46. De winst was in 1.29,31 voor Au stralië. Canada finishte als derde in 1.31,12. De gemengde estafettes zijn een nieuwe onderdeel in de wereldbekerwedstrijden. De races in Eindhoven werden donderdag met dit nummer afgesloten. Ko mend weekeinde komen de- zwemmers in actie in Berlijn. hoek - Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft donderdagavond een oefenduel met KW Zelzate met 3-1 gewonnen. Bij de rust was de stand 2-0 door treffers van de nieuwe aanwinst Nick De Groote en Urvin van He kelen. Niek van Sprundel bracht Zelzate (eerste klasse provinciaal) weer terug in de wedstrijd. De spits is afkomstig van Aarden- burg, maar stapte voor de tweede keer over naar Zelzate. Voor die ploeg was de aanvaller in het sei-« zoen 2010-2011 ook al actief. Thomas van Renterghem bezorg de Hoek weer een marge van twee treffers. De thuisploeg, waar trainer Kenny Verhoene zowat ie dereen speelminuten gunde, had het betere van het spel tegen een Belgische opponent die goed weerwerk bood. De beste moge lijkheden waren voor Hoek, maar» ook de bezoekers waren een aan tal keren gevaarlijk. Zaterdag speelt Hoek tegen belof ten van AA Gent. Die wedstrijd begint om 18.00 uur. VRIJDAG 9 AUGUSTUS 2013 De wedstrijd in de Arena tegen Jong Ajax maakte heel wat los binnen de selectie van Telstar, foto Jasper Ruhe/ANP BODÈO - Wielrenner Kenny van Hummel heeft zijn eerste zege van dit seizoen geboekt. De coureur van Vacansoleil-DCM won de eer ste etappe van de nieuwe vierdaag se rittenkoers Arctic Race of Nor way. Hij bleef zijn ploeggenoot Bar ry Markus en de Duitser Rüdiger Selig van Katoesja in de sprint voor. EINDHOVEN - Zwemster Ranomi Kromowidjojo heeft donderdag bij de wereldbekerwedstrijden in Eind hoven (kortebaan) de 100 meter vrije slag gewonnen. De kersverse wereldrecordhoudster op de 50 vrij kwam tot een tijd van 51,54 se conden. De Amerikaanse Megan Romano eindigde als tweede in 51,99, vóór de Deense Jeanette Ot- tesen (52,09). Kromowidjojo scherpte woensdag 's werelds bes te tijd op de 50 vrij met een hon derdste aan tot 23,24. Kenny van Hummel gaat winnend over de finish in de eerste etappe van de Arctic Race of Norway, foto Vegard Grott

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43