Terneuzense schakers op dreef in HZ-toernooi Succes amazone Vink in inloopwedstrijd ZK 34 SPORT I EERSTE DIVISIE Jos van der Vleuten Memorial ZK dressuur in Nieuwland Mosselrace op Oosterschelde Hoe pijnlijk ook voor sommige eer- stedivisieclubs, de beloftenteams kunnen prima mee. Open ZK 8-ball trekt toppers b i Nieuw- en Sint Joosland vormt voor de tweede keer het decor van de Jos van der Vleuten Me morial. De koers is vernoemd naar wijlen Jos van der Vleuten. De oud-profrenner was woon achtig in Nieuw- en Sint Joosland. De organisatie is in handen van Trimbelangen Midden Zeeland. Start en finish zijn in de Veer- straat in Nieuw- en Sint Joosland. De jeugd gaat om 16.00 uur van start in een dikkebandenrace. Om 18.00 uur gaan de renners in de D-categorie van start. Een minuut later beginnen de coureurs uit de klasse S/P aan hun wedstrijd. De amateurs A beginnen om 19.15 uur, een minuut later gevolgd door de amateurs 40+. De dressuurruiters strijden vrijdag (vandaag) en zaterdag om het provinciale outdoorkam- pioenschap voor paarden en pony's van de KNHS regio Zeeland. De wedstrijden op het Ruitersportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland beginnen bei de dagen om 8.45 uur. Vandaag worden de selec tiewedstrijden gehouden. De finales staan voor zaterdag op het program ma. Het kampioenschap wordt afgesloten met de kür op muziek paarden klasse ZZ-Licht. Aanvang 19.30 uur. De watersportvereniging Yerseke houdt zater dag de Mosselrace. De zeilwedstrijd op de Oos terschelde staat open voor alle klassen, zowel ge meten als ongemeten schepen. Jaarlijks is er een wedstrijdveld van rond de 125 deelnemers, verdeeld over zeven klassen. Er wordt gestreden om de gouden en zilveren mos sels. Na afloop kunnen de deelnemers met hun vol tallige bemanning genieten van een mossel maaltijd. De inschrijving is vrijdag tussen 20.00 en 22.30 uur. De start van de wedstrijd zaterdag is tussen 10.00 en 11.00 uur vanuit de haven in Vlissingen. DEN BOSCH - Sparta toonde zich de grootste tegenstander van de deel name van beloftenteams aan de eerste divisie. Met name technisch directeur Wiljan Vloet beet fel van zich af. „Maar ik ga er nu niets meer over zeggen. Ik wil geen zeur piet worden", zei hij een paar da gen na het 2-2-gelijkspel van de Rotterdammers tegen Jong PSV. Het zijn de clubs die het in een niet zo ver verleden opnamen te gen de eerste teams van Ajax, PSV en FC Twente die zich de felste te genstanders tonen. Bij Willem II, Sparta, De Graafschap en VW lo pen ze niet warm voor een wed strijd tegen de jonge talenten van de topclubs. 'Een fiasco, schanda lig, absurd en vernederend.' Zo werd de deelname van de beloften teams aan de eerste divisie door die clubs ontvangen. „Er zaten tegen Jong PSV zesdui zend mensen in het stadion om dat we vierduizend vrijkaarten hadden weggegeven. Anders had den we geen kip binnengekregen. Op Jong PSV op een zaterdagmid dag om half vijf komt niemand af', zei Vloet, alvorens hij zijn lip pen definitief op elkaar deed. Hoe anders ondergingen de spe lers van Telstar hun met 2-0 verlo ren wedstrijd tegen Jong Ajax. Vol gens trainer Marcel Keizer maakte de gang naar de Arena - ook al za ten er maar zevenduizend mensen - heel wel wat los binnen zijn se lectie. Het is dan ook een stadion waar Telstar in normale gevallen niet zo vaak komt. Keizer, zelf op geleid door Ajax, zag er de uitda ging wel van in. Darije Kalezic, de trainer van Jong PSV, denkt dat deelname van be loftenteams aan de eerste divisie voorziet in een behoefte. „Neder land is een opleidingsland. We le veren een berg talentvolle spelers af. Maar die missen vaak het ver mogen om resultaatgericht te kun nen spelen. We kijken met verba zing naar de manier waarop jonge Italiaanse en Braziliaanse voetbal lers een wedstrijd professioneel uitspelen. In het verleden kwa men onze talenten er pas bij de eerste selectie mee in aanraking. Bij Jong PSV gaan we nu op zoek naar het juiste evenwicht tussen ontwikkeling van het voetbalta lent en het prestatiegericht den ken." Volgens Kalezic is het van groot be lang dat talenten al vroeg met gro tere stadions, meer publiek, media en tv te maken krijgen. „Dat maakt de stap naar de eerste selec tie een stuk makkelijker", zegt hij. Hij begrijpt de kritiek van een aan tal clubs op deelname van de belof tenteams niet zo goed. „De eerste divisie is toch bij uitstek een oplei dingscompetitie. Er zijn zo véél clubs met voornamelijk jonge spe lers. In het verleden stalde PSV ta lenten bij Eindhoven om ervaring op te doen. Nu doen ze dat onder de vlag van PSV. Wat is het ver schil?" Tijdens de eerste speelronde bewe zen de beloftenteams sportief mee te kunnen in de eerste divisie. Dat kwam bij Sparta hard aan. De sup porters van de kampioenskandi daat reageerden teleurgesteld op het gelijke spel tegen Jong PSV. Sparta-trainer Adrie Bogers vond het moeilijk om zijn selectie goed op die wedstrijd voor te bereiden. „Normaal kun je een betrouwbare analyse van de tegenstander ma ken. Maar met die beloftenteams weet je nooit welke spelers er be schikbaar zijn. Er is geen sprake Ducarmon begon donderdag op de gedeelde derde plaats aan de zevende ronde en hield daarin grootmeester Sipke Ernst simpel op remise. Freeke verraste zo mo gelijk nog meer. Met zwart bracht hij de Russische grootmeester Vyacheslav Ikonnikov in proble men. Ook deze partij eindigde in remise. Ducarmon, woensdag te sterk voor Christopher Brookes, staat met nog twee ronden te gaan slechts een half punt achter de lei ders. Freeke, in zijn vorige partij zegevierend tegen Meesch van Os, heeft een half puntje minder dan Ducarmon. De Rus Landa en de Indiër beho ren tot die koplopers. Ze speelden aan het eerste bord remise tegen elkaar en hebben zes uit zeven. De Indiër Lalith en de Chinese Xue Zhao voegden zich vroeg op de avond bij hen dankzij overwin ningen op respectievelijk de Ne derlandse internationaal meesters Stefan Kuipers en Matthew Tan. Later volgde ook grootmeester Er- win l'Ami. De inwoner van Woer den heeft dit toernooi van alle toppers waarschijnlijk de meeste tijd achter het bord doorgebracht, maar donderdag rekende hij rede lijk snel of met Thomas Henrichs. De Duitser was dinsdag nog de enige met een honderdprocentsco- re en liep daarna tegen twee ne derlagen aan. MIDDELBURG - In Poolcafé The Roadhouse aan de Walensingel wordt zondag vanaf 11.00 uur het Open Zeeuws Kampioenschap 8-ball gehouden. Organisator Gi- no de Ruyter krijgt 64 deelne mers aan de start. Zij strijden om de hoofprijs van vierhonderd eu ro. Moritz Lauwereyns, Helmut Osterloh, Graham Hickman, Sean Smithy Dennis en Noël Bruynoog- he geven het toernooi een interna tionaal tintje. Voormalig Neder lands kampioen René Peeters is eveneens van de partij én kans hebber. Ook Zeeuwen ontbreken niet op de deelnemerslijst. Onder hen Atong Wu, Chris van Rens- woude, Allan Frans, Marco van Tiel en veelvuldig Zeeuws kam pioen Jeroen Damman. Er wordt tot de laatste zes dubbel knock-out gespeeld over mini maal negen breaks. Daarna bete kent verliezen de uitschakeling. Annieta Klip uit Rockanje eindig de in de eerste proef met de Sir Donnerhall-zoon Sir Pleasure als tweede (66,17 procent). In de tweede omloop eiste de Brabant se Pauline van Nispen met de Flemmingh-afstammeling Zaroch met 65,58 procent de tweede plaats voor zich op. In het Z was Vincent Bol met De Kroo's Vip eigen huis de beste. In de warmloopronde behaalde de ruiter uit Nieuw- en Sint Joos land met de Gribaldi-zoon een score van 63,82 procent. De combi natie eindigde daarmee op gelijke hoogte met de Bevelandse Mariëlle Wagenaar met de Obe lisk-dochter U2. Het beslissende onderdeel - het recht gericht, ont spannen en in de aanleuning gaande paarden - viel uit in het voordeel van Bol. In de herkan sing stuurde hij de vosruin met 65,29 procent naar de zege. Natas- ja Vink uit Driewegen liep met de Bonaparte-nazaat Besalu met 63,23 procent naar de tweede stek. In Li greep de Vlissingse Jose Din- gemanse met de Oscar-zoon Edison, met scores van 66,33 en 66 procent in beide manches de macht. Yvette Roelofs uit Rockan je eindigde met de Rho- dium-zoon Easter telkens als tweede (65 en 65,66 procent). dRP Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl VRIJDAG 9 AUGUSTUS VRIJDAG 9 EN ZATERDAG 10 AUGUSTUS ZATERDAG 10 AUGUSTUS Beloften: fiasco of aanwinst? door Wilber Hack PILOT EERSTE DIVISIE De KNVB volgt de proef met Jong PSV, Jong Ajax en Jong Twente de komende twee jaar nauwgezet. Mocht de pilot slagen, dan zal de bond ook een passende oplossing zoeken voor de resterende belof tenteams. Om die te verspreiden over topklassen en hoofdklassen is een serieuze optie. Televisiezender Fox zendt weke lijks drie duels live uit De tv-gel- den stijgen daardoor. FC Oss heeft een pikante seizoens opening. De club treft in de eerste drie speelronden alle beloften teams: afgelopen maandag Twen te (3-0 nederlaag), vandaag Ajax en volgende week PSV. door Koen de Vries VLISSINGEN - De Zeeuwse schakers doen het goed op het HZ-schaak- toernooi in Vlissingen. Met name twee Terneuzenaren zijn op dreef: Quinten Ducarmon en Matthieu Freeke. door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De in- loopwedstrijd van het Zeeuws dres- suurkampioenschap leverde in ZZ-licht zeges op voor Margretha Vink in beide proeven. Zij reed op de accommodatie van Stal De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland met We 'II See naar scores van 66,47 en 66,17 procent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42