De zomervakantie duurde eigenlijk een beetje te lang De juffen zijn heel maar ik heb school aardig hoor, niet gemist ZEELAND 31 Naam: Manouk Maas Leeftijd: 8 jaar Woonplaats: Vlissingen Klas: groep 5 van basisschool De Houtuyn Ben je blij dat je weer naar school gaat? „Wel een beetje. Op school kan ik mijn vriendinnen weer zien en weer leren. Ik vind leren namelijk heel erg leuk. Ik heb daarom gevraagd of ik rekenopdrachten mee naar huis mocht nemen in de vakan tie. En ik kreeg ook nog spelling-opdrach ten mee om extra te oefenen. Niet erg hoor, want ik vind huiswerk alleen maar leuk." Ben je nog op vakantie geweest? Ja, we zijn naar de camping geweest in Chaam. Dat was heel erg leuk! Er waren daar allemaal activiteiten. Je kon er bijvoor beeld gratis donuts eten, met een treintje meegaan en van de kabelbaan. Ik heb veel gespeeld met mijn nichtje, mijn neefje en achterneefje en mijn broer Milan. We gin gen vaak springen op de trampoline en fietsen, of televisie kijken in het huisje en samen spelletjes doen." Wat is het leukste dat je gedaan hebt in de zomervakantie? „Ik vond eigenlijk alles even leuk. Maar misschien was het leukste wel dat ik bij een vriendin ging logeren en zij daarna bij mij. Ze heet Lola en ik ken haar van het zwemmen. We kunnen heel goed met el kaar omgaan. Zij had thuis een paar kit tens. Ze waren heel lief om naar te kijken, maar ook een beetje eng, want ze grepen soms naar je haren en zetten hun nageltjes in je vel." Heb je je nog verveeld? „Niet zo vaak. Soms had ik niks te doen, of dan had ik ergens zin in, maar dan wilde Milan niet meedoen. Dan ging ik heel even huiswerk maken of een boek lezen, want ik wilde toch graag ergens mee bezig zijn." Als jij mocht kiezen, hoe lang zou de zo mervakantie dan moeten duren? „Een weekje, want dan kan ik zo snel mo gelijk weer naar school. Ik vond de zomer vakantie eigenlijk een beetje te lang du- Maar ik heb ook nog andere leuke dingen gedaan. Eén keer heb ik gezwommen bij het strand in Scharendijke met mijn moe der en mijn broer en zus. Dinsdag heb ik ook nog spulletjes verkocht op de kinder rommelmarkt bij de Dikke Toren. Het was gezellig, omdat er veel andere kinderen wa ren. Daar heb ik mee gespeeld. Ik heb oude spulletjes van mezelf verkocht: boe ken, wat dino's en een oude legertas. Ik heb in totaal wel vijftien euro verdiend! Ik weet nog niet wat ik met het geld ga doen." Heb je je nog verveeld? „Heel soms. Dat kwam omdat de enige vriend die dichtbij woont met vakantie was. Soms was het ook te warm om bui ten te spelen. Dan ging ik in huis televisie kijken." Als jij mocht kiezen, hoe lang zou de zo mervakantie dan moeten duren? „Zes maanden. Dan heb je heel veel tijd om te spelen en dan zou de vakantie ook tot in de winter duren. Dan heb je bijvoor beeld ook tijd om te sleeën." Naam: Hans Padmos Leeftijd: 10 jaar Woonplaats: Zierikzee Klas: groep 7 op de Sint Willibrordus- school Ben je blij dat je weer naar school gaat? „Nee, ik vind het heel erg jammer dat de zomervakantie voorbij is. De juffen zijn heel aardig hoor, maar ik heb de school niet gemist. Vakantie is gewoon heel leuk, omdat je niks hoeft te doen." Ben je nog op vakantie geweest? „Ja, ik ben in het Franse gedeelte van Bel gië geweest met mijn tante. Mijn neefjes en nichtjes waren er ook bij. We waren wel met z'n achten. We hebben vaak ge zwommen en zijn naar het Euro Space Center geweest: dat is een soort museum over de ruimte. We hebben ook door de bossen gelopen. Dat was heel mooi, maar je werd ook gestoken door de muggen." Wat is het leukste dat je gedaan hebt in de zomervakantie? „De vakantie in België was het leukste. f VRIJDAG 9 AUGUSTUS 2013 weken zijn zo voorbij Manouk Maas: „Misschien was het leukste wel dat ik bij een vriendin ging logeren en zij daar na bij mij." foto Lex de Meester Hans Padmos zou wel zes maanden vakantie willen. „Vakantie is gewoon heel leuk, omdat je niks hoeft te doen." foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39