ZEELAND Waggelen in een huifbed Vertrouwen (Ver)bouwen miljoen Tot 13.00 uur morgenmiddag! Door schoon en minder voedselrijk water woekeren planten in vijvers en plassen. Een hengel uitgooien is er niet meer bij. almanak Tip? redactie@pzc.nl Topprestaties? Dan is wantrouwen verplicht Alles over www.pzc.nl/monnikenwerk Deze trekking aan prijzen Trekking 10 augustus Staatsloterij www.pzcwonen.nl middelburg - Sportvissers heb ben in Zeeland steeds meer last van extreme plantengroei in het water. „Water is steeds schoner en minder voedselrijk, waardoor planten woekeren en er nog moei lijk te vissen is." Dat zegt Emiel Derks van Sportvisserij Zuid west-Nederland. Het is een lande lijke trend. Op het IJsselmeer en de Randmeren moet voor de ple- ziervaart zelfs een vaargeul 'ge maaid' worden. Zo erg is het in Zeeland niet. Wel ondervinden sportvissers last van de begroei ing in (vis)vijvers en plassen. Derks: „Mede omdat er minder uitstroom is van de landbouw, is water schoner en krijgen planten alle ruimte." Hij noemt de Kleine kreek bij Axel als voorbeeld. „Maar het speelt in heel Zeeland." Volgens de sportvissers zou het waterschap extra onder water moeten 'maaien'. „Al maak je daar mee een hoop kapot." Zelf nemen de vissers proeven met het uitzet ten van graskarpers. Die planten zich niet voort in koud water, le ven een jaar of twintig en eten veel groen, aldus Derks. Waterschap Scheldestromen stelt dat de kwaliteit en de doorstroom van water nergens in het geding komen door plantengroei. „Zo lang dat zo is, nemen we geen maatregelen", zegt bestuurslid Luc Mangnus. „We schonen elk jaar de waterlopen. Woekerende exoten halen we wel weg." Het schap zit niet te wachten op gras karpers. „Er zijn eerder graskar pers uitgezet. Ze deden hun werk zo goed, dat te veel planten wer den weggegeten. Ook woelen ze in de bodem, waardoor het water juist weer troebel wordt." VRIJDAG 9 augustus 2013 Natuurlijk, hij vertrouwt haar volle dig. Dat zijn vriendin een paar daagjes zijn auto zou lenen, dat vond die Middelburger dan ook geen probleem. Eenmaal op weg stuurde ze nog een berichtje. Ze moest een lange rit ma ken. Of het goed was als haar zus ook af en toe een stukje zou rijden in zijn auto? Tuurlijk mocht dat, en wat attent dat ze dat voor alle zekerheid nog even vroeg, dacht hij nog. Dat zit wel goed. Maar met haar volgende berichtje werd dat vertrouwen onmiddellijk weer de bodem ingeslagen. „Dan moet ik nu weg. Even naar de bank, ik moet weer eens een snelheidsbe keuring betalen." kamperland - Als je op het bed ligt, wieg je langzaam op de wiebe lende paardenkonten; links- rechts, in het ritme van de paar den. „Sommige mensen vallen er van in slaap", zegt Ina de Kok. Ze heeft het eerste huifbed van Zee land -op Walcheren zijn alleen nog plannen - en ze heeft de stich ting Huifbedrijden de Bevelanden opgericht; mensen met een beper king kunnen vanaf dit najaar rit jes maken bij OC Stables in Kam perland. „Mensen ontspannen er van, het is goed voor de darmfunc tie, spasmen verdwijnen." Valenti no en Pelle, de twee paarden, moesten even wennen aan de rare kar, waar ze meer in staan dan voor, maar ze bldijven er kalm on der. „Mensen vinden het ook een gek gezicht", zegt De Kok. „Voorlo pig rijden we eerst binnen, mis schien kunnen we in een later sta dium soms naar buiten. SPORT O Ga verder hinderen sportvissers Planten door Jeffrey Kutterink FZC Stalhouderijdekok ©hetnet.nl. Fjordenpaarden Valentino en Pelle voor het huifbed in de binnenbak in Kamperland, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 33