'Nu we een dagje ouder worden, willen we meer rust' I mmm 66 Het is eigenlijk zonde om hard door Zeeland te rijden; er is zoveel te zien! 2 ZOMERKRANT ZOMERGASTEN OU m fuuit uit a Wie: Ola en Frans Gajewick Woonplaats: Westfalen, Duitsland Waar: Veere Op een picknickbankje zit een echt paar te genieten van het uitzich bij de Campveerse Toren. Ze hebben een flink gebruinde huid en zien eruit als echte levensgenieters. „Hallo." Een vriendelijke eerste begroeting is een feit. Al snel blijkt dat zij geen Nederlands spreken, maar Duits. Ola en Frans komen uit Westfalen in Duitsland en verblijven op een camping in Vrouwenpol der. „Wij zijn echte kampeermensen", zegt Frans. „Al drieëntwintig jaar brengen wij onze va kanties door in Zeeland." Ruim twintig jaar lang stonden ze elk jaar op een internationale camping in Renesse, maar dat werd hen te druk. „Nu wij een dagje ouder worden, willen we meer rust", vertelt zijn vrouw Ola. Om die reden is het echtpaar de af gelopen drie jaar in Vrouwenpolder op de camping te vinden. In Noord-Holland gaan ze ook wel eens op vakantie, maar dat bevalt niet zo goed als Zee land, zeggen ze. Het echtpaar Gajewick toert graag per fiets door het Zeeuwse landschap. „Zeeland ist sehr schön", zegt Ola enthousiast. Vandaag brachten zij de dag door in Veere en rustten ze op het picknickbankje even uit na hun fietstocht. „Even op adem komen voor de rest van onze toer." Meer weten? Kijk op: www.pzc.nl/zomerkrant Tips? U kunt ons mailen: zomer@pzc.nl Zeeland, een populaire bestemming voor motorrij ders. Maar waarom is onze provincie zo gewild bij motortoeristen? Zomerverslaggever Meike reed een rondje mee met de BMW Motorclub Zeeland. door Meike Coppoolse Een beetje regen schrikt de stoere mo tormuizen van de Mo torclub Zeeland niet af. Pakken aan, laar zen aan, helm op en rijden maar! Voorzitter Jan Beerepoot heeft een leuke motortocht uitgezet met een paar tussenstops om wat te eten en drinken. „Gezelligheid is bij ons erg belangrijk", zegt hij. We noemen onszelf dan ook wel 'de gezelligheidsclub'." De toer start bij Wemeldinge en de groep van tien motoren rijdt richting Yerseke over prachtige dijkjes met zeeuitzicht langs de oetserputten. De tocht zet zich voort langs de oude en nieuwe sluizen bij Hansweert. Grote con tainerschepen varen op steen worp afstand voorbij over de Wes- terschelde. „Dit maakt het motor- RONDJE ZEELAND rijden in Zeeland nou zo bijzon der", zegt motorclublid Pim ent housiast. „De combinatie van prachtige natuurlandschappen, polders, meertjes met vissers, dijk jes en de Westerschelde maakt de ze provincie heerlijk om door te rijden." De sliert motorrijders rijdt verder langs de vele weekjes bij Nisse en maakt de eerste tussenstop bij Ma ry's Theetuin in Driewegen. Mary staat de groep al op te wachten met koffie en cake. Dit is een ge wilde tussenstop voör de motor rijders van de BMW Club en ie dereen kent haar dan ook. Opgeladen gaan we door naar Le- wedorp, Arnemuiden en een stuk je snelweg richting Middelburg. Motorrijder Jan zegt voor hij de snelweg oprijdt: „Ik klap mijn windscherm in en ga even 120 rij den, dan kan je het echte motorrij den voelen." Met een druk op de knop klapt het windscherm in en trekt hij het gas open richting Middelburg. Wat opvalt tijdens het rijden zijn de motorrijders die benen en ar men uitsteken om elkaar te groe ten. Dit is blijkbaar normaal in de motorwereld. Toch zijn er ook mo torrijders die dat niet doen. „Voor al de jonge generatie groet niet", zegt Marianne van Rijswijk, secre taris van de motorclub. „Geen pro bleem, dat moet ieder voor zich weten." In Vrouwenpolder gaat iedereen zijn of haar eigen weg en rijden wij via Noord-Beveland terug richting het startpunt. Zeeland is erg aantrekkelijk voor motorrijders, vindt Jan. Hij somt zo een aantal pluspunten op. „Er zijn weinig drempels en verkeers lichten. Dat is in bijvoorbeeld Bra bant wel anders." Hij roemt ook de dijkjes in deze provincie. „Zeeland is één van de weinige provincies waar je ook daadwerkelijk óver de dijken kan rijden." Het laatste stuk richting Wemel dinge is een voorbeeld van een unieke rit over de dijk met uit zicht over de Oosterschelde. „On betaalbaar, dit uitzicht", zegt Jan. Naast het uitzicht vormen ook al le geuren die je tegemoet komen op de motor al een ervaring op zichzelf. „Zeker als je je vizier open doet", tipt Jan. Van verse uien op het land tot de zilte zee lucht: Zeeland is niet alleen een genot voor de ogen, maar ook voor de neus. Deze route is slechts één van de vele mooie routes die je kan rij den in Zeeland. Je kan er bijvoor beeld ook voor kiezen over de Zee- landbrug richting Zierikzee te toe ren. „Je komt ogen tekort op de motor in Zeeland", zegt Wim van de motorclub. „Het is eigenlijk zonde om hard te rijden, er is zo veel te zien!" Na deze tocht is wel duidelijk waarom deze provincie ook popu lair is onder motortoeristen: mooie natuurlandschappen, goe de wegen, weinig drempels en stoplichten en prachtig zeezicht. Wat wil een motorrijder nog meer? door Meike Coppoolse Je komt ogen tekort op de motor in Zeeland Kortgene begin/eind Wemeldinge Theetuin infographic Donja Odijk BMW Motorclub-lid Wim

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 26