4- 18 WONEN Sfe VRAAG ANTWOORD Aronskelkfamilie Madonnalelies Gele plekken Tuinliefhebbers herkennen de producten van tuin(web)winkel De Wiltfang uit duizenden. Het bedrijf is overgenomen door Erik van Diffelen. Hij wil tuinieren met hoogwaardige producten nog meer impuls geven. „Ook nieuwe generaties staan open voor duurzaam tuinieren." Heb je onze wormtoren al gezien? Die maakt in drie weken van keu kenafval prima com post. Gewoon in je keukenkastje." Onder het deksel is diepzwar te, voedselrijke aarde zichtbaar. „En hier staan onze gieters van Haws, 120 jaar gele den ontworpen. Een echte bestseller." Erik van Diffelen loopt in de showroom in Maartensdijk alsof hij al jaren aan het roer van De Wiltfang staat. Toch zette hij die stap pas onlangs. Na een carrière van dertien jaar bij een multinational in Kuala Lumpur vond hij het tijd voor Nederland se bodem. „Mijn vader is oud, die heeft MEER TUINWEBWINKELS In deze wekelijkse rubriek, onder redactie van Jan van Mullem en Bauke Boersma, geven experts op het gebied van klussen, tuinieren, interieur en huishouden advies aan lezers. Het deskundigenpanel van deze week: TUINIEREN Romke van de Kaa is een voormalig kweker, auteur van tal van tuinboe- ken en 'groencolumnist' voor dagbladen en vakbladen. J. Paauwe mailde een foto van een plant in zijn tuin, waarvan hij geen idee heeft welke plant het is. „Hij groeit al een flink aantal jaren in onze tuin. De plant komt ook ieder jaar te rug en telkens op dezelfde plaats. Hij bloeit niet, is ongeveer 60 centimeter hoog en heeft een vreemde bladaan- zet. Heeft u enig idee wat dit nou is?" „Wees maar blij dat hij nooit bloeit", klinkt het onheilspellend uit de mond van Romke van de Kaa. „Want als er een bloem aan komt, dan zou die een verschrikkelijke stank verspreiden. Dit is namelijk Dracunculus vulgaris, een plant uit de aronskelkfamilie, •waarvan de bruinpaarse bloem door aasvliegen wordt bevrucht." Dracunculus vulgaris. H.van Oijen-van Cils heeft al jaren lang drie madonnalelies. „De planten bloeien wel, maar ze hebben veel last van het oranje leliehaantje en nako melingen daarvan. Die vreten werke lijk alle bladeren op. Kan ik daar iets tegen doen? Vergif wellicht? Of een andere plaats kiezen misschien? Nu staan ze op een plaats met behoorlijk veel zonuren per dag. Misschien spe ciale grond of voeding?" „Als de lelies in het voorjaar uit de grond komen en nog maar 15 centi meter hoog zijn, kunnen ze bespoten worden met een plantaardig bestrij dingsmiddel op basis van py- rethrum", weet Romke van de Kaa. „En als het om slechts drie planten gaat, moet het ook mogelijk zijn de kevertjes handmatig te vangen. Leg wat kranten rondom de voet van de lelies en tik tegen de stengels. De le liehaantjes zullen op de krant vallen." Marianne Dubbeld won na jaren de strijd tegen de buxusmot, maar heeft inmiddels Ben nieuwe vijand: „Gele plekken in de buxus... Het zou toch wel heel treurig zijn alle buxus eruit te moeten halen. Is opruimen echt het enige alternatief?" „Ja, het is heel spijtig, maar opruimen is echt het enige alternatief', zo stelt Romke van de Kaa vast. „Al kan sterk terugsnoeien een tijdelijke oplossing zijn." Zelf een vraag? Stuur een e-mail (indien mogelijk met een foto) naar wonen@depersdienst.nl Bellen kan ook: 024-3650509 Tuingereedschap met een verhaal door Suzanne Dijkstra De merken die De Wiltfang verkoopt, zijn exclusief verkrijgbaar via de dealers en de eigen showroom. Daarnaast verkoopt De Wiltfang onder de merknaam Larix Gardenware produc ten via wederverkopers. Meer info: www.larixgardenware.com Uiteraard zijn er ook andere webwinkels die tuinspullen verkopen. Vaak zijn dit verkopers van reguliere tuinmerken, zo als Gardena, Wolf Garden en Fiskars. Andere leveranciers van hoogwaardig (zelfontwikkeld) tuingereedschap zijn bij voorbeeld De Tuinheeren (www.detuin- heeren.nl) en het familiebedrijf Sneeboer (www.sneeboervandriel.nl). reageren? wonen@depersdienst.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 18