i. Van Elburg en Van Lier winnen in Zoutelande Landa houdt kans op tweede toernooizege IJzendijke slikt acht treffers 30 SPORT BORSELE SLOEPOORT CUP Goes en Kloetinge kunnen elkaar zaterdag in de finale van Borsele Sloepoort Cup weer treffen. Brink eindigde zaterdag tijdens de Havenwedstrijd in Breskens nog als tweede achter Angelo de Meyer (Overslag), die nu vierde werd in 35.26 minuten. Hij finish te één seconde eerder dan Leon Ja- cobse uit Zoutelande. Diego de Meyer, de broer van An- gelo die zaterdag in Breskens nog werd gediskwalificeerd, moest in Zoutelande genoegen nemen met de zesde plaats. Bij de vrouwen ging de winst op nieuw naar Amy van Lier. De in woonster van Kaatsheuvel boekte in 36.10 minuten haar derde zege op rij. Carmen de Ridder (Zuid- dorpe) moest negentien seconden toegeven op Van Lier, nummer drie Desiree Emmen (Dongen) was 26 seconden langzamer dan de winnares. In Dishoek gingen woensdag liefst 131 zwemmers en zwem sters van start, waar dat er vorig jaar nog 76 waren. Volgende week is de zeven kilometer lange zee zwemtocht tussen Zoutelande en Vlissingen. Daarvoor hebben zich in totaal 163 deelnemers inge schreven. NIEUWDORP - Goes en Kloetinge zijn in de voorbereiding op het nieuwe voetbalseizoen wel heel vaak tot elkaar veroordeeld. Als het een beetje 'meezit' komen de beide hoofdklassers elkaar in de oefencampagne vier keer tegen. Woensdagavond tijdens de voor ronde van de Borsele Sloepoort Cup was de eerste confrontatie tussen Goes en Kloetinge en als beide ploegen zaterdag in de duels met respectievelijk Arne- muiden en Zeelandia Middelburg hun plicht doen, staan de toonaan gevende clubs zaterdag in de fina le van het vriendschappelijke toer nooi in Nieywdorp wederom te genover elkaar. Daarna gaat het feest vrolijk ver der, want ook op het Boumantoer- nooi van volgende week in Kloe tinge zijn beide teams op elkaar aangewezen. En alsof dat nog niet genoeg is, zijn Goes en Kloetinge ook in de poulefase van de dis trictsbeker aan elkaar gekoppeld. De beide trainers, Gérard De Nooijer (Goes) en Diederik Hiensch (Kloetinge) malen er ove rigens niet om. „Het zijn wedstrij den op niveau en dan komen som mige zaken eerder aan de opper vlakte", zei Hiensch woensdag avond na afloop van de eerste 'tita nenstrijd' in Nieuwdorp. Kloetinge en Goes openden woensdagavond in groep B met duidelijke overwinningen op res pectievelijk tweedeklasser GPC (4-1) en Oostkapelle (5-0). Daarmee waren de ploegen al meteen geplaatst voor de eind strijd van zaterdag, maar moest er nog wel bepaald worden wie pou lewinnaar zou worden. De vele toeschouwers nestelden zich langs het hoofdveld in Nieuw dorp en zagen een leuke wed strijd, waarbij op het scherp van de snede werd gestreden. Kloetinge had aanvankelijk het initiatief en kreeg via Sofyan Az- zagari, Rick Mulder (schot op de paal), Jason Tjien-Fooh (overgeko men van Nieuw Lekkerland) en Bart Deprez de beste kansen. Daarna kwam Goes wat beter in de wedstrijd en werd Tom de Bon te de matchwinnaar. De spits was in het duel met Kloetinge iets minder nadrukkelijk aanwezig dan in de eerste wedstrijd tegen Oostkapelle (twee goals), maar hij liet wel zien tot wat hij in staat is. De Bonte is niet alleen groot en sterk, hij is ook goed in de combi natie. „Hij is een aanwinst voor ons", vindt trainer Gérard de Nooijer van Goes. „Hij is een goed aanspeelpunt, is redelijk snel en heeft een goed schot." PROGRAMMA FINALEDAG Het leek voor Henrichs bijna een onmogelijke opgave zijn honderd- procentscore te handhaven. Hij moest woensdagavond met zwart aantreden tegen de Indiër Ha- rikrishna, met een rating van 2696 verreweg de sterkste speler van het toernooi. Henrichs verde digde zich knap en leek bij het sluiten van de krant nog kans te maken op remise. De Rus Kon- stantin Landa, de winnaar van de editie van 2011, handhaafde zich in de top van het klassement. Hij versloeg zijn landgenoot Vyache- slav Ikonnikov en kwam op 5,5 punten. Quinten Ducarmon posteerde zich weer in de kop van het klasse ment. De Zeeuws-Vlaming ver sloeg Christopher Brookes en kwam op vijf winstpunten. Joey Grochal, een andere Zeeuw met vier uit vijf, speelde remise tegen Kohlweyer, een internationaal meester met 270 ratingpunten meer. Kedim Gutkind (Terneu- zen) was dicht bij een stunt tegen Manuel Bosboom, maar zag remi se over het hoofd. Terneuzenaar Mathieu Freeke kwam net als Gro chal op 4,5 punt dankzij een zege op Mees van Osch en ook Eelco Haak kwam op 4,5. DISKWALIFICATIE VOOR NEDERLANDSE SCHAKER IJZENDIJKE - Liza Catsman, de keepster van IJzendijke, voorkomt een doelpunt van Anderlecht Verdedigster Karen Buijsse (rechts) kijkt hoe het afloopt. De zaterdag-tweedeklasser verloor met 8-1 van de Belgische topclub uit de BeNe League. IJzendijke-trainer Ronny van Poucke van IJzendijke was desondanks te vreden over zijn team. „We hebben bij vlagen goed meegevoetbald. Het was een geslaagde avond." Het duel werd gespeeld voor driehonderd toeschou wers. Maud Kuijpers scoorde het enige doelpunt van IJzendijke. De aanvoer ster zorgde voor de 1-1. Bij de rust was de stand al 1-5. Thea de Blaeij, die in de top van de Belgische competitie speelde, maakte in de tweede helft haar debuut bij de Zeeuws-Vlaamse ploeg. De speelster uit Hoek heeft enkele jaren niet gespeeld maar pakt de draad nu weer op. foto Peter Nicolai ZOUTELANDE - De overwinning in de derde zeezwemtocht ging woensdagavond in een razendsnel le tijd naar Sander van Elburg uit Breda. De Brabander had net als de rest van het deelnemersveld voor deel van de stroming en had voor de vier kilometer tussen Dishoek en Zoutelande 34.25 minuten no dig. Koen Florijn uit Dordrecht ein digde met een achterstand van slechts veertien seconden als twee de, Vlissinger Jan Brink werd daar weer 21 seconden achter derde. Terugkerende titanenstrijd door Jan Dagevos Kloetinge scoort elf op elf in BSC. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats Uitslagen poule B: Oostkapelle-Goes 0-5. Tom de Bonte 0-1, Dangelo Martien 0-2, Jonathan Constancia (strafschop), Dangelo Mar tien 0-4, Tom de Bonte 0-5. Kloetinge-GPC Vlissingen 4-1. Daan Esser 1-0, Bert den Hamer 2-0, Maar ten van Rosevelt 3-0, Jesper de Vlie ger 3-1 (strafschop), Mark Schuit 4-1. Winnaarsduel Goes-Kloetinge 1-0. Tom de Bonte 1-0. Verliezersduel GPC Vlissingen-Oost- kapelle 4-0. Robin de Pagter 1 -0 (strafschop), Jesper de Vlieger 2-0 en 3-0, Robin de Pagter 4-0. Zeelandia Middelburg, Arnemui- den, Goes en Kloetinge strijden za terdag in Nieuwdorp om de eind zege in de Borsele Sloepoort Cup. Het programma is: 18.45: Zeelan dia Middelburg-Kloetinge, Arne- muiden-Goes; 19.45: finale en klei ne finale. Strijd om de vijfde t/m achtste plaats is: 16.30: Vlissingen-Oostka- pelle en Nieuwdorp-GPC Vlissin gen; 17.30: winnaars tegen elkaar en verliezers tegen elkaar. Vanaf 12.00 uur komen de A-junio- ren van Terneuzense Boys, JVOZ, Dauwendaele en Kloetinge in ac tie. De vrouwenteams van Zulte, Oost kapelle, White Stars Woluwe en Smerdiek treffen elkaar vanaf 14.15 uur. Donderdag speelt het Noord- en Zuid-Beveland damesteam tegen White Star Woluwe (19.30 uur). door Koen de Vries VLISSINGEN - Van de 250 deelne mers aan het HZ-schaaktoernooi was er woensdag bij het begin van de zesde ronde nog maar één spe ler over die al zijn partijen gewon nen had. Het was niet één van de elf grootmeesters, maar de Duitser Thomas Henrichs, de internationaal meester die dinsdagavond een fout je van Nederlands kampioen Dimit- ri Reinderman knap afstrafte. Voor het eerst in de achttienjarige historie van het HZ-schaaktoer nooi heeft de organisatie een spe ler moeten diskwalificeren. De Nederlander werd gestraft met een nederlaag, nadat hij tijdens de speelronde een wekker had laten aflopen en ook nog had getelefo neerd. Dat zijn twee doodzonden in het schaken. De volgende dag deed hij dat weer. Toen hij tegen zijn tweede nul bleef protesteren, beledigde hij volgens de website van het HZ-toernooi de hoofdarbiter en schoffeerde hij de commissie van beroep. Hierna was de toernooidirectie ge noodzaakt om de deelnemer uit te sluiten. Een vervelende maatre gel, aldus de organisatie op de si te. De organisatie wil niet zeggen om welke Nederlander het gaat. I Dronavalli Harika: „Mijn vader was al gek van de sport. Hij heeft me op m'n achtste leren schaken." foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 30