Bon uit België hier op de mat I lüit TTT Jemen: aanslag al-Qaeda verijdeld PZC WOLF KWAM UIT DE KARPATEN 'Horrorhuis' in Cleveland gesloopt Hardrijders uit Nederland krijgen door akkoord boetes voortaan thuisbezorgd. DONDERDAG 8 augustus 2013 m NIEUWSTIP? Tonnen schade door brand in loodsen bij w loonbedrijf PSV schakelt Zulte Waregem uit Wie sagt man das auf Hollandisch? ANTWERPEN - Nederlanders gaan niet langer vrijuit als zij in België snelheidsboetes oplopen. Ze zijn niet langer immuun en krijgen de bon voortaan op de deurmat. Een op de drie buitenlandse hard rijders die op de snelwegen in Bel gië wordt beboet is Nederlander, constateerde de Federale Politie over de eerste helft van 2013. De Nederlanders staan aan kop, vóór de Fransen, Duitsers en Luxem burgers. Waar Nederlandse hardrijders hun straf vaak ontliepen, valt sinds december automatisch een boete in de bus. Door een ak koord tussen Nederland en België is het adres van de snelheidsover treders eenvoudiger te traceren. De politie hoeft ze dus niet meer langs de kant van de weg te zet ten om de boete te kunnen incas seren. Door het akkoord kan nu ook op basis van registratie door onbemande flitscamera's een pro ces-verbaal worden opgemaakt. Met Frankrijk bestaat sinds juli ook een dergelijk akkoord. Elke negentig seconden wordt op de Belgische snelwegen een bui tenlandse hardrijder geflitst. Nog vóórdat de drukke zomer begon, betrapte de politie bijna 180.000 bestuurders met een buitenland se nummerplaat, onder wie ruim 66.000 Nederlanders. Overtredin gen op secundaire wegen zijn niet meegeteld. Snelheidsboetes voor buitenlanders vormen 25 a 30 procent van het totaal. Dat staat in geen verhouding tot het aantal buitenlandse automobilis ten. „Belgen houden zich beter aan de regels, omdat ze weten dat ze kunnen worden gepakt", zegt een politiewoordvoerster. nr Wolf (Canis lupus) De bewering dat een aanslag is verijdeld komt op een moment dat Jemen wereldwijd in de be langstelling staat omdat al-Q_aeda van plan zou zijn daar een aanslag op westerse doelen te plegen. Ook Nederland is een potentieel doelwit van een terreuraanslag in Jemen. Dat meldde het ministerie van Buitenlandse Zaken woens dag. Eerder was geen sprake van een gerichte dreiging tegen de am bassade, maar nu wordt Neder land genoemd in een rij landen die potentieel doelwit zijn van Persoonlijke bezittingen van Cas tro zijn uit het huis gehaald. Ook een van zijn slachtoffers deed dat. Castro (53) werd vorige week ver oordeeld tot levenslang plus dui zend jaar extra en onteigening van zijn huis. Hij bekende schuld op alle 937 punten van de aan klacht, waaronder verkrachting, vrijheidsberoving en moord. een aanslag. Minister Frans Tim mermans van Buitenlandse Za ken heeft woensdag ook de laat ste medewerkers van de ambassa de uit Jemen teruggehaald. Westerse ambassades zijn geslo ten en Britten en Amerikanen worden geëvacueerd. De aanlei ding voor de terreurdreiging is mogelijk de aanvallen met drones (onbemande vliegtuigjes) die al aan veel kopstukken van al-Q_aeda DE STELLING UW MENING 754 reacties het leven hebben gekost. Zes ver moedelijke terroristen zijn giste ren in Jemen omgekomen door een aanval met een Amerikaanse drone. In de afgelopen week zijn er in Jemen in totaal twintig ver moedelijke terroristen door een aanval met een Amerikaanse dro ne om het leven gekomen. Word ook abonnee! 8n711688l»555530 editie: Walcheren 255e jaargang nr. 185 los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Meest droog, 21° ZOMERKRANT redactie@pzc.nl of 0118-434010 ZEELAND SPORT door Lilian Dominicus De wolf die begin juli in de Noordoostpol der dood werd gevonden was op eigen houtje naar ons land gekomen. Het dier is vrijwel zeker vanuit Oost-Tsjechië, Zuid-Polen of Slowakije richting Neder land getrokken. Ook is het waarschijnlijk dat de wolvin hier een tijdje heeft geleefd. Dat is duidelijk geworden uit onderzoek dat wetenschappers op het kadaver hebben uitgevoerd. pagina 2 en 3: Wolvin wordt vast gevolgd door soortgenoten pagina 19: Commentaar roedel Q meerdere roedels o wolvenpaar gevestigde eenling zwerver gezien wolvengebied ■^^verspreiding wolf 4 juli 2013: vondst dode wolvin bij Luttelgeest Nederland Duitsland Frankrijk k* Polen Tsjechië* Slowakije Spanje Gewicht: 18-80 kg Leeftijd: 6-10 jaar (in het wild) Voedsel: prooidieren zoals herten en reeën (eet per dag 4-5 kg vlees) Status: beschermd sinds 1979 nb: in 1897 werd bij Heeze in Noord-Brabant de laatste wolfin Nederland gezien Achterpoot wolf valt in draf vaak precies in spoor van voorpoot waardoor een dubbele rij nagels zichtbaar is. wolf grote hond vos kleine hond infographic ANP bron natuurmonumenten/afp/mct foto ANP SANAA - De regering van Jemen zegt dat zij een aanslag van al-Qae- da heeft voorkomen. De terreuror ganisatie was volgens een rege ringswoordvoerder van plan twee steden in te nemen. Daarna wilden ze havens bestormen en gasinstalla ties en olieleidingen opblazen. CLEVELAND - Het huis in de Ameri kaanse stad Cleveland waar Ariel Castro jarenlang drie vrouwen ge- vangenhield, is woensdag door slo pers met de grond gelijkgemaakt. Wolven zijn welkom in Nederland Reageer op pzc.nl René van der Gijp moet excuses aanbieden pagina 8 en 9: Jemen, het nieuwe front Ga naar www.pzc.nl/abonneren EENS ONEENS 41% 59%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1