Leuk experiment om in een ander land te leven Minister besluit snel over testcentrum Verbouw woningen dementerenden start V SMELTKROES DOW 20 ZEEUWS-VLAANDEREN STADSKANTOOR TERNEUZEN 1 fff^ De zon schijnt. De temperatuur is (nog) niet op Spaans niveau, maar toch. Het doet Aleixandra Sornosa Campos goed. Een jaar geleden is ze uit Spanje naar Terneuzen gekomen om bij het BPSC te werken. Niet alleen omdat ze in Spanje geen betaalde baan kon krijgen. „Ik vind het ook een leuk experiment om in een ander land te leven en te wer ken." Aleixandra is aan de Universiteit van Valencia afgestudeerd in politieke wetenschappen. Bij het BPSC werkt ze bij de Customer In formation Group. Ze heeft veel contact met vooral Spaanstalige klanten, via de telefoon en e-mail. Haar werk heeft schijnbaar wei nig met haar studie te maken. Schijnbaar, want ze ziet veel raak vlakken, zoals 'de grote verschil len in regelgeving voor chemi sche stoffen die nog in Europa be staan'. „Je moet dat heel goed in de gaten houden." Via internet stuitte Aleixandra op een vacature bij het BPSC voor een Spaanstalige. Ze had al vele sollicitaties in Spanje achter de rug. „Je moet ervaring hebben, maar je krijgt geen kans ervaring op te doen. Ik heb twee gesprek ken gehad. Je mag dan een tijdje onbetaald komen werken. Daarna mag je weer vertrekken. Betaald werk is in Spanje nauwelijks te krijgen, of je moet de juiste con tacten hebben." Nadat Aleixandra bij het BPSC was aangenomen, koos ze er doel bewust voor in Terneuzen te gaan wonen. Ze wilde per se - op af stand - een cursus Europees recht volgen aan King's College in Lon den. En ze slaagde. „Als ik in Gent was gaan wonen, zoals veel Spaanse collega's bij het BPSC, was me dat niet gelukt. Terneu zen is rustig, zeker in de winter. Nu het zomer is, komt de stad ge lukkig meer tot leven." De zomer doet haar goed, al zijn Hollandse en Spaanse zomers na tuurlijk niet te vergelijken. Zoals het leven ook anders is. „De men sen lijken in eerste instantie kil ler, maar je kunt hier echte vrien den maken die altijd voor je klaar staan. In Spanje praat iedereen te gen je alsof je hun beste vriend bent, maar in Spanje heb je geen vrienden, alleen bekenden." Nog zoiets, het Nederlandse eetritme van drie keer per dag. Aleixandra is vijf lichte en zwaardere maaltij den per dag gewend. Ze volgt dat ritme nog. „Ik hou het anders niet uit." Nieuw voor Aleixandra is ook dat ze op zichzelf woont in Terneu zen. In Spanje woonde ze bij haar ouders in Ribarroja del T\iria, twintig kilometer van Valencia. „Dat is gewoon in Spanje. Kinde ren wonen wel tot hun veertigste bij hun ouders." Haar familie is nu ver weg, maar Aleixandra heeft daar - geeft ze zelf aan - een andere familie voor teruggekre gen bij het BPSC, een groep van zo'n vijfendertig BPSC'ers uit Spanje, Italië, Frankrijk en Grie kenland. „We komen geregeld bij elkaar, eten samen." Aleixandra denkt niet dat haar toe komst nog in Spanje ligt. Dat heeft niet alleen te maken met de economische crisis. Ze is graag in het buitenland. Het bracht haar al als student via een Europees stu dieprogramma enkele maanden in Krakau en Istanboel. „Jouw cul tuur is niet per se de beste, heb ik daarvan geleerd." Aan de minister van Infrastruc tuur en Milieu, Melanie Schultz van Haegen, is gevraagd de Flak- keese Spuisluis weer in werking te stellen. Die spuisluis moet als proeflocatie gaan dienen voor het Tidal Test Centre. Als de minister op dat verzoek ingaat kan de bouw van het testcentrum in 2014 beginnen en kan het in 2015 in gebruik worden genomen. Het is de bedoeling in het centrum in novatieve pompen te testen waar mee elektriciteit uit de getijdenbe weging kan worden gewonnen. Daarmee kan de basis worden ge legd voor de bouw van een getij- dencentrale in de Brouwersdam. Ruim 50 bewoners moeten per toerbeurt twee weken hun huis uit. Ze worden ondergebracht in een tijdelijke groepswoning op het terrein van de Blaauwe Hoeve tegenover huisartsenpraktijk Pal- lion. Drie huisjes worden be woond door negen mensen, de an dere drie hebben elk acht bewo ners. De eerste groep bewoners verhuist eind deze week of begin volgende week. Voor de bewoners is de tijdelijke verhuizing een in grijpende gebeurtenis. Daarom blijft de inrichting van hun slaap kamer in de noodwoning hetzelf de. Nieuwe inzichten leidden tot de conclusie dat de groepswoningen anders ingedeeld moeten worden. De slaapkamers in de woningen blijven ongewijzigd, de rest van het interieur verandert. Zo wor den de huidige brede openslaan de deuren vervangen door schuif deuren. Dat levert ruimtewinst op. De verbouwing is naar ver wachting begin november gereed. Het Dow-servicecentrum Business Process Services Center (BPSC) in Terneuzen is de wereld in het klein. Inmiddels werken er ruim 400 mensen met 48 verschillende nationaliteiten. Een aantal van hen geeft het bedrijf in deze rubriek een gezicht. Van daag: Aleixandra Sornosa Campos (25) uit het Spaanse Ribarroja del Turia. Brandje in de door Harmen van der Werf Aleixandra Sornosa Campos foto Peter Nicolai BRUINISSE - Het ziet er naar uit dat deze zomer knopen doorgehakt kunnen worden over de bouw van een zogenaamd Tidal Test Centre (TTC) in de Grevelingendam. pagina 19: Commentaar pagina 22 en 23: Aangename geur van schorren met zeeaster - Mh door Eugène Verstraeten HULST - Stichting Curamus begint op het terrein van de Blaauwe Hoe ve in Hulst met de verbouwing van zes groepswoningen voor mensen met dementie. Uit het exploot d.d. 01-08-2013 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Faisa Mahamud, wonend te 4532 GJ Terneuzen, aan Mohamed Saieban Hussein, thans zonder beken de woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens requirante opgemaakt verzoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend ter griffie van de Rechtbank Zeeland- West-Brabant, waarbij tevens onder meer is aangezegd dat gerequireerde uitsluitend via een advocaat uiterlijk 06-11-2013 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daartoe kan in dienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Alvarezlaan 1 4536 BA Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders©vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 58