ZEEUWS-VLAANDEREN Getij Engelse en Ierse klussers trekken door de regio en proberen, op soms nogal agressieve wijze, werk binnen te slepen. Gezellige drukte op Sluise avondmarkt (Ver)bouwen almanak www.pzc.nl/multimedia App van de week: wachtwoordenbewaker terneuzen - De Zeeuwse bouw sector heeft zijn buik vol van En gelse en Ierse bouwvakkers die door de regio trekken op zoek naar klusjes. De klussers hebben een bedenke lijke reputatie omdat ze zichzelf, soms agressief, aanbieden voor on derhoudswerk. Aan huis, schuur of erf. Tegen een zacht prijsje waar ze zich later niet aan hou den. Of die niet in verhouding staat tot de kwaliteit van het werk of het aantal uren dat erin is gaan zitten. Zijn het oplichters? De schijn heb ben ze in elk geval tegen, gelet op de verhalen van hun gedupeerde klanten. Maar de bewijsvoering daarvoor is niet altijd even sim pel. Want wat is er precies monde ling afgesproken? En tegen welke condities? Voorzitter Eric de Ruysscher van Bouwend Zeeland is in elk geval niet blij met deze 'travellers'. „Of het altijd om dezelfden gaat, weet ik niet. Net zo min als ik kan be weren dat het altijd malafide lui zijn. Het kan best zijn dat groep jes bouwvakkers vanwege de cri sis vanuit Ierland of Engeland de oversteek naar hier maken om geld te verdienen." Hij ziet wel een zeker patroon in de bewegingen van de groepjes die hier als schoorsteenveger, schilder, asfalteerder, timmerman of metselaar werk willen afdwin gen. „Het lijkt erop dat ze in het voorjaar vanuit hun eigen land hierheen komen en zo verder Eu ropa intrekken, waarna ze in sep tember en oktober op de terug weg ook ons land weer aandoen." Als directeur van H4a heeft hij met advertenties streekgenoten al gewaarschuwd niet zomaar met vreemde snoeshanen in zee te gaan. Voor De Ruysscher heeft de over last door buitenlandse klusjes mannen geen prioriteit. „Maar dit ruikt wel naar oneerlijke concur rentie. Wij betalen sociale lasten en we werken met echte facturen. De regels moeten wel gelijk zijn." Oplichting is weer een ander cha piter. Net als intimidatie of bedrei ging. „Een maand terug hebben we een melding gekregen dat die asfalteerders kennelijk weer gesig naleerd waren. Maar nadien is het stil gebleven. Aangiftes hebben we de laatste vier weken hier niet gekregen", zegt een politiewoord voerster. Dat klinkt positief. Maar klopt de inschatting van De Ruys scher, dan moeten we nog even niet juichen. Het moet nog nazo mer worden. Dan trekken de klus sersbusjes weer westwaarts. SLUIS - In dichte drommen trok het publiek gisteren langs de win kels en opgestelde kraampjes tij dens de derde avondmarkt in Sluis. De avondmarkt bracht zoals gebruikelijk volop sfeer, gezellig heid en veel ambiance. Het was al van vroeg in de middag een heel karwei een parkeerplaatsje te vin den. Het aanbod was zeer divers met heel wat Vlaamse standhouders, die met welluidende stem hun waren probeerden te slijten. Nie mand hoefde zich daarbij te verve len, want diverse artiesten ver hoogden de sfeer met hun straat- theateracts. Zo waren er perfor mers die als koe of aap op accor deon of orgeltje speelden. Donatie kleine tranen Het Monuta Charity Fund van uitvaartcentrum Monuta do neert 2500 euro aan de Prins Willem van Oranjeschool in Terneuzen. Het project 'Kleine tranen, groot geluk' kan daar mee van start. Dat is gericht op begeleiding van kinderen bij rouw na overlijden, maar ook bij scheidingen en trauma's. Weer dode vissen Medewerkers van de gemeen te Terneuzen hebben gisteren tachtig dode vissen verwij derd uit de vijver bij de voet balvelden in Terneuzen. Ook is het water van algengroei ontdaan. Vorige week legden door zuurstofgebrek (als ge volg van het warme weer) ook al duizend vissen het loodje. Alles over www.pzcwonen.11l Tom uit Goes, kort voor de zomer vier jaar oud gewordenis een echte kletskous. Hij zegt bijna alles na. Al leen verandert hij soms één of meer dere letters. Zo is het pondje kaas dat zijn vader vaak bestelt bij de kaasboer in de stad bij Tom een 'kontje kaas'. On langs was de kleuter met zijn opa en oma bij de Oosterschelde. Ze pro beerden hem het verschil tussen laag- en hoogwater te leren: belang rijk voor een kind dat in Zeeland op groeit, tenslotte. Tom sloeg het op, maar weer met een paar andere letters. Toen hij een paar dagen later met zijn vader en moeder langs het water reed en een duiker zag, riep hij: 'Hé, je wacht ze ker op droog water?' PZC WOENSDAG 7 augustus 2013 Bouw is Britse beunhazen beu door Henk Boot door Frank Gijsel Volgende week dinsdag vindt de vierde en laatste avondmarkt plaats in Sluis. Grote drukte op de terrassen en onder de molen van Sluis, foto Peter Nicolai TERNEUZEN TERNEUZEN O Ga verder op Tip? redactie@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55