Clinge en Schoondijke naar beste zes Cofely Cup Degroote is volgende aanwinst voor Hoek, Van Mieghem vertrekt SPORT 31" SCHOONDIJKE - De zondag-vierdek- lassers Schoondijke en Clinge heb ben zich dinsdagavond geplaatst voor de finalepoule van de Cofely Cup. Clinge ging in Graauw ver der ten koste van HW'24 en Graauw. Schoondijke stootte op eigen veld door ten koste van Aar denburg en Corn Boys. Vooral Clinge was op schot. Te gen HW'24 won de ploeg met liefst 6-0. Thomas Leegwater was vier keer trefzeker. Marnix van Sonsbeek maakte het halve dozijn vol. Beide spelers waren vorig sei zoen nog actief voor HVV'24, dat met het tweede elftal naar Graauw was afgereisd. Ook tegen de thuisclub ging HW'24 onder uit (0-1, doelpunt Tim Roodhui zen). De confrontatie Graauw-Clinge eindigde in 1-3. Di- mitri Heyerman scoorde namens Graauw. Dominique de Burger, Dominic de Maagt en Thomas Leegwater bezorgden Clinge de overwinning. De strijd in Schoondijke was aan zienlijk spannender. Schoondijke en Aardenburg openden met 0-0. Vervolgens ging zondag-derdek lasser Aardenburg, in 2007 de win naar van de allereerste editie van de Cofely Cup, met 4-0 zwaar on deruit tegen zondag-vijfdeklasser Corn Boys. Rocco Vermeersen,, Randy Zandstra, Mo Kilic en nog maals Zandstra haalden de trek ker over namens de ploeg uit Sas van Gent. Schoondijke trok ver volgens met 3-0 aan het langste eind tegen Corn Boys. Nordin Za- ha was met drie treffers het goud haantje voor de thuisploeg. Vandaag wordt in Graauw nog ge speeld in groep C (Zaamslag, Ter hole en Hontenisse). In Schoondij ke staan de duels in groep F (Ter- neuzen, Breskens en Hoofdplaat) op het programma. De groepswin naars plaatsen zich voor de finale poule op vrijdag in Zaamslag. De gastheer is titelverdediger. Zaam slag won het toernooi ook al eens in 2010. Daarmee is de zater dag-eersteklasser de enige ploeg die de Cofely Cup vaker dan één keer op zijn naam schreef. Hij trainde dinsdagavond voor de eerste keer mee. Door zijn komst bestaat de selectie van Hoek nu uit zeventien veldspelers en twee keepers. Afgelopen week werd ook al aanvallende middenvelder Hakim Boucheta vastgelegd. De komst van Nick Degroote werd mogelijk door het vertrek van Alain van Mieghem. De mid denvelder koos voor een overgang naar Hamme, omdat hij bij Hoek niet aan spelen toe zou komen. „Onze selectie is nu in balans", zegt trainer Kenny Verhoene. „Er is onderling veel concurrentie en dat is alleen maar goed." FC Twente huurt Luka Djordjevic FC Twente heeft de gewens te versterking voor de voor hoede binnen. De Tukkers nemen de Montenegrijnse spits Luka Djordjevic op huurbasis over van de Russi- sche club Zenit Sint-Peters burg, waar hij veroordeeld was tot een bijrol. De 19-jari- ge Djordjevic is Montene grins international. Hij maakte september vorig jaar zijn debuut in de WK-kwali- ficatiewedstrijd tegen San Marino, waarin hij scoorde. Nadal terug op de baan in Montreal Tennisser Rafael Nadal komt vandaag in Montreal voor het eerst de baan op sinds zijn nederlaag eind juni in de eerste ronde op Wimbledon. De Spanjaard, de laatste jaren regelmatig geplaagd door knieklachten, treft de Canadees Jesse Levi- ne. Nadal laste na zijn neder laag tegen de Belg Steve Dar cis een rustperiode in. De top vier van de wereld (Djo- kovic, Murray, Nadal en Fer rer) is aanwezig in Montreal. Zege wielrenner Wesley Mol Jeugdwielrenner Wesley Mol uit Kapelle heeft in zijn categorie de wielerwed strijd in Schaffen-Diest (Bel gië) gewonnen. t- Wesley Mol is veertien jaar en komt uit in de klasse 7. Hij is de zoon van Peter Mol, een succesvolle voormalige amateur. Wesley Mol kwam na een solo van zeven kilo meter met dertig seconden voorsprong op het peloton als eerste over de streep. Masterclass Van Rijsselberghe Olympisch kampioen windsurfen Dorian van Rijs selberghe komt 7. september naar de Brouwersdam om een masterclass te geven. De bijeenkomst is voor spor ters, trainers en coaches. Lo catie is het zeil- en wind- surfcentrum. Gesprekson derwerp is 'de weg naar Olympisch goud', waarbij de begeleiding van de topspor ter onder de loep wordtge- nomen. Aanvang 15.30 uur. Motorracer Rolfes wint Open NK Motorcoureur Nelson Rolfes heeft in Assen op het Open Nederlands kampioenschap Superbikes een ftaaie over winning geboekt. De inwo ner van Zierikzee, lid van het Motorplaza JR Superbike Team, vertrok van de derde startpositie en finishte uit eindelijk met een seconde voorsprong op de nummer v twee, Danny de Boer. In de strijd om het NK verstevig de Rolfes zijn tweede plaats. WOENSDAG 7 AUGUSTUS 2013 uitgeschakeld - I Beaudoin Haeck van Zeelandia Middelburg (rechts) gebruikt alle middelen om Vlissinger Abdoe Abdenbi af te stoppen, foto Robert de Jonge door René van Stee door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Zaterdag-hoofdklas- ser Hoek heeft weer een nieuwe speler aan de eerste selectie toege voegd. De Belgische aanvaller Nick Degroote (26) maakt de overstap van Deinze, dat uitkomt in de der de klasse nationaal. Degroote is een snelle buitenspeler, die eerder voor onder meer Oostende, Tor hout en Bornem uitkwam. UITSLAGEN DUIVENSPORT Mantes la Jolie, met 5104 jonge duiven. Sa menspel 1(1601 m/m): 1. W. Daansen, 2. A. de Croock, 3. T. de Jonge, 4,5. H. Calon, 6,9. M. Buijsse, 7. S. v.d. Sande, 8,10. P. de Smet. Samenspel 2 (1608 m/m): 1. PP. De Poorter, 2,4. J. de Ritter, 3,5. Cebr. Dekker, 6. R. van Damme, 7. J. de Jonge, 8. Comb. Roegiest/de Visser, 10 comb. Hamelink. Samenspel 3 (1647 m/m): 1. J. Looijer, 2. D. Nice, 3. R. van Hijfte, 4. E. Dhollander, 5. E. van Acker en Zn, 6,7. A. van Daalen en Zn, 8,10. A. Thijs en Zn, 9. E. de Beule. Samenspel 4 (1608 m/m): 1,3,7. L. Traas, 2,5. M. Verwei-Filius, 4,6,8. Comb, de Kooning, 9. J. Steenhard, 10. A. Bus- traan. Samenspel 5 (1568 m/m): 1. Comb, v.d. Dries, 2,4,5,10. A. Mieras, 3. D. de Voogd, 6,9. M. Boogert, 7. J. Paauwe, 8. A. Neve. Sa menspel 6 (1593 m/m): 1,8. W. Blom, 2. J. Dekker, 3. M. Matthijsse, 4,10. J. den Hengst, 5.6. C. Filius, 7. D. Noom, 9. A. Scherpenisse. Samenspel 7 (1626 m/m): 1. L. Dingemanse, 2.7. Comb, de Ridder, 3,4,5,6. Comb. J. en K. van Belzen, 8. H. van Belzen, 9. C. Schroevers, 10. JM. Daane. Provinciaal Orleans jonge duiven: 1. J. Looijer, 2. L. Dingemanse, 3,8. Comb. J. en K. van Belzen, 4. L. Traas, 5. PP. De Poorter, 6. M. Verwei-Filius, 7. J. de Ritter, 9. D. Nice, 10. W. Daansen. Provinciaal Bergerac met 2271 oude duiven: 1. Fr. Franse, 2,9. D. de Voogd. 3. T. de Jonge, 4 H. Calon, 5. M. van Iwaarden, 6. Comb. Ver maas, 7. J. van Maldegem, 8. E. van Acker en Zn, 10. J. de Ridder en Zn. Provinciaal Perpignan met oude duiven: 1J. de Koeyer, 2. A. de Bruijné, 3. C. Joosse, 4. Sj. v.d. Velde en Zn, 5. J. van Belle, 6. W. Koore man, 7. Comb. Zeegers/Bruggeman, 8. F. Jans- sens, 9. D. Evers, 10. Fl. Steketee. Provinciaal Dax: 1. W. Kooreman, 2,4. Comb. Fonteyne/Walpot, 3,8. J. v.d. Linde, 5. S. Le- loux en Zn. 6. G. Baan, 7. Gebr. Van Beverén, 9. Comb. Flipse, 10. DJ. Beekman. p. SCHIETINGEN Oudelande. Wip 1: 1e hoofdvogel M.Jansen (Den Haag), 1e zijvogel J.Hoogstrate (Goes), 2e zijvogel H.Jansens (Oudelande), 3e zijvogel W.Voet (Heinkenzand), 1e kal R.de Puyt (Lewe- dorp), 2e kal W.Remijnse (Oudelande), 3e kal S.Raas (Kwadendamme). Wip 2: 1e hoofdvo gel S.Raas (Kwadendamme), 2e hoofdvogel P.Nagelkerke ('s-Heerenhoek), Ie zijvogel C.Riemens (Kwadendamme), 2e zijvogel J.Kop- mels ('s-Gravenpolder), 3e zijvogel M.J.Ver- donk ('s-Heerenoek), 1e kal W.Voet (Heinkens- zand), 2e kal W.Remijnse (Oudelande), 3e kal R.de Puyt (Lewedorp), 4e kal J.Hoogstrate (Goes). SINT-PETERSBURG MONTREAL MIDDELBURG MIDDELBURG ASSEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49